Nowe luksusowe Paradigmy

0
zajawka 2

NOWOŚCI / PARADIGM PERSONA / Kanadyjski specjalista od kolumn głośnikowych wprowadza na polski rynek nową serię. Te luksusowe i nietanie kolumny Paradigm Persona mają bardzo zaawansowane technologicznie obudowy i nowe głośniki wysokotonowe wykonane z berylu. Do wyboru są modele wolnostojące i monitory, a także głośnik centralny do kina domowego i sub. Oficjalna premiera na wystawie Audio Video Show 2016. Już znane są ceny.

Paradigm to marka doskonale znana na polskim rynku. Audiofile cenią te głośniki za dynamikę, szybkość i rockowy pazur. Kanadyjczycy zawsze dużą wagę przykładali do inżynierskich podstaw przy projektowaniu i do solidnego wykonania. Nie inaczej jest w najnowszej serii, w której zaaplikowano sporo nowości. Cały proces projektowania, wspomagany był przez zaawansowane analizy Metodą Elementów Skończonych (MES) oraz modelowanie komputerowe.

zajawka 1

Seria Paradigm Persona. Do stereo i wyrafinowanego kina domowego

Obudowy głośników zakrzywione w charakterystyczny sposób zbudowane są z 7-warstwowej sklejki drewnianej, która została powleczona specjalnym klejem zwiększającym jej wytrzymałość i sztywność. Tak przygotowane skrzynki są poddane obróbce ultradźwiękami w celu przyspieszenia procesu utwardzania.

Drugą bardzo istotną nowością jest zastosowanie nowych głośników wysokotonowych wykonanych z berylu – najlepszego materiału membranowego, którego zwykle używa się jedynie w dużo droższych zestawach. Od podstaw zaprojektowano też zaawansowane zwrotnice.

28486980551_99ba455458_z

Persona 9H – szczytowy model nowej serii Paradigma. To ciekawa kolumna hybrydowa: aktywny dół, pasywna reszta pasma

Bardzo ciekawą konstrukcją jest flagowy model Persona 9H – to zestaw hybrydowy, pasywno-aktywny. Sekcja obsługująca górę pasma i średnicę działa jak klasyczna kolumna pasywna, natomiast sekcja basowa z czterema 8.5” przetwornikami niskotonowymi (dwa widać na przedniej ściance, dwa zamknięto w obudowie) napędzana jest przez wbudowane wzmacniacze. Każda para przetworników napędzana jest osobnym 700 W (mocy ciągłej) wzmacniaczem DSP – w sumie 1400 W mocy ciągłej z 2800 W mocy szczytowej. Persona 9H zaopatrzona jest także w system ARC™, czyli korekcję dźwięku pozwalającą na modelowanie najniższych częstotliwości.

Pozostałe kolumny w serii są już pasywne. Do wyboru mamy trzy modele podłogowe: Persona 7F (będąca pasywnym odpowiednikiem konstrukcji flagowej, to ona zostanie zaprezentowana na AVS 2016), Persona 5F i najmniejsza Persona 3F. Do tego w ofercie są dwa monitory (Persona B i Persona B 29), dwa głośniki centralne (Persona C i Persona B 18C) oraz subwoofer Persona Sub.

Paradigm szczyci się tym, że jego kolumny, także te z najnowszej serii, powstają od początku do końca w Kanadzie.

MS, Polpak; fot Polpak/Paradigm

Czytaj także:

>>>Test porównawczy dwóch modeli Harbetha

>>>Nowe Gaudery zaprezentowano w Polsce

 

Paradigm Persona

Dystrybucja: Polpak

Ceny poszczególnych głośników Paradigm Persona:
– Persona 9H (głośnik z aktywną częścią niskotonową) – 179 000 zł
– Persona 7F – 129 000 zł / para
– Persona 5F – 87 900 zł / para
– Persona 3F – 51 900 zł / para
– Persona C głośnik centralny – 38 900 zł / sztuka
– Persona B – 35 900 zł/ para

Brak komentarzy