Lucarto Audio Musica PSU – nowy odtwarzacz strumieniowy

0
songolo streamer

NOWOŚCI / Lucarto Audio – niewielka polska manufaktura spod Opola – wprowadziła niedawno do swojej oferty odtwarzacz strumieniowy Musica PSU. Urządzenie pozwala na korzystanie ze streamingu oraz na czerpanie z zasobów muzyki zgromadzonych na zewnętrznych dyskach. Odtwarzacz można zamówić w wielu wersjach, w zależności od zastosowanego w nim mikrokomputera. Uwagę zwraca bardzo rozbudowana sekcja zasilania i separacja galwaniczna. 

Z firmą Lucarto Audio spotkaliśmy się już na łamach naszego portalu, recenzowaliśmy ich bardzo dobrze brzmiący przetwornik cyfrowo-analogowy Lucarto Audio Songolo D 300 SE (TEST TU). Niedawno firma wprowadziła do sprzedaży odtwarzacz sieciowy Lucarto Audio Musica PSU będący jego logicznym uzupełnieniem. Odtwarzacz bazuje na popularnych mikrokomputerkach wykorzystywanych do strumieniowania i odtwarzania muzyki z plików, takich jak na przykład Raspberry PI, Sparky, Banana Pi oraz na nakładkach na te urządzanie, służących do poprawiania ich brzmienia. Można zamówić urządzenie z konkretnymi mikrokomputerami lub też oddać swoją “Malinkę” i obudować ją w zasilanie, wyjścia i wejścia.

Odtwarzacz sieciowy Musica PSU Lucarto Audio oferuje kompletne, wysokiej klasy rozwiązanie odsłuchowe. Wyposażony jest w wysokiej jakości nisko szumowy zasilacz, separowane porty USB, COAX, BNC i inne (w zależności od wersji) oraz transmisję sieciową. Jest to naprawdę elastyczny system muzyczny, wystarczy podłączyć do niego DAC, aby móc cieszyć się muzyka z plików.

songolo streamer 2

W odtwarzaczu wykorzystano opracowany przez Lucarto Audio nisko szumowy zasilacz PSU przystosowany specjalnie do pracy z mini komputerami. Układ posiada separację galwaniczną dla strony czystej oraz brudnej. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału np. Raspberry PI wraz z nakładkami np. Digione, Digione Signature, Allo Boss DAC, Kali  i wielu innych. Dodatkowo w urządzeniu możliwe jest zbudowanie zasilacza liniowego nisko szumowego przystosowanego do zasilenia linii separatora Switch. Stwarzamy na tej podstawie separację strony brudnej (Router) oraz czystej – transmisji LAN do “Malinki” poprzez Switch.

songolo streamer 3

Lucarto Audio zapewnia, że z mikro komputerków z nakładkami można zbudować pełnowartościowy odtwarzacz strumieniowy, firma jest w stanie przystosować zasilanie oraz projekt obudowy do większości kart dźwiękowych i mini komputerów. Lucarto oferuje projekt oraz montaż mini komputera wraz z kartą, zestrojenie i przystosowanie układu do zasilania odtwarzacza w danym systemie operacyjnym. Układ zasilaczy wyposażony jest w nisko szumowe transformatory o bezgłośnej sygnaturze pracy. W celu eliminacji wpływu niepożądanych drgań obudowy transformatorów zalewane są żywicą. Zasilacze wyposażone są w pasywne filtry dolnoprzepustowe niwelujące przedostawanie się zakłóceń do odtwarzacza. 

songolo streamer 4

Obudowa urządzenia wykonana jest z aluminium wyciętego na maszynach CNC oraz poddawana procesowi anodowania. Występują dwa kolory obudowy: czarny oraz srebrny. Możliwe jest za dopłatą dołożenie modułu zasilacza służącego do separacji Swich.

Fot. Lucarto Audio

Lucarto Audio Musica PSU – odtwarzacz strumieniowy / odtwarzacz plików

Cena – 1600 zł

Dystrybucja – Lucarto Audio

Dane techniczne producenta:

 • Wyjście liniowe stabilizowane +/- 0,5%
 • Obsługa komputerów: Raspberry PI, Sparky, Banan PI, Odroid oraz innych
 • Obsługa kart DAC: Sparky: Digione, Digione Signature, USB Bridge, Volt Amp, Kali, Boss DAC oraz innych
 • Moc wyjściowa w zależności od modelu i zastosowania maksymalnie 100W
 • Prąd wyjściowy max 5A
 • Poziom szumów na poziomie -130dBl 
 • Złącza XLR Neutrik oraz DC 5.5/2.1 lub 5.5/2.5 dla wersji z wyjściem Switch
 • Długość przewodu zasilającego od 1m do 2.5m
 • Napięcie wyjściowe DC od 3.3V-24V ustalane do konkretnego modelu urządzenia
 • Wymiary 330x85x240mm
 • Obudowa w kolorze czarnym lub srebrnym
 • Podświetlenie przycisku zasilania w dowolnym kolorze.
 • Waga 4-8kg

Brak komentarzy