Nowe kolumny Avcon Nortes Mk3 na AVS

0
Avcon Notres 3

AUDIO VIDEO SHOW 2017 / Kolejna oficjalna premiera nowego polskiego sprzętu szykuje się na tegorocznej wystawie Audio Video Show. Avcon Notres Mk3 to nowe kolumny producenta z podwarszawskiego Błonia. Duże podłogowe zestawy o charakterystycznym kształcie z ulubionym przez konstruktora twitterem będzie można posłuchać w hotelu Sobieski.

Choć kolumny nazywają się Notres Mk3, co sugeruje nawiązanie do poprzednich wersji, są to kompletnie na nowo zaprojektowane zestawy głośnikowe. Z poprzednią wersją łączy je w zasadzie tylko nazwa, zastosowanie wstęgowego wysokotonowca i trójdrożna konstrukcja. W porównaniu do poprzedniej wersji zamontowano zupełnie inne głośniki obsługujące środek i dół pasma,

Zastosowano duży woofer o średnicy 26cm, inny jest też przetwornik średniotonowy. Oba pochodaą od Seasa. W sekcji wysokotonowej zastosowano ten sam głośnik, jaki znamy z testowanego przez nas wcześniej modelu Avalanche Reference Monitors. Jest to wstęgowy przetwornik od Aurum Cantus.

Zupełnie nowa jest obudowa kolumn. Skrzynkę wykonano nie z MDF-u a ze sklejki, tak jak w monitorach Avalanche Reference Monitor, jest dużo większa niż w poprzednim modelu Nortes. Ale przede wszystkim ma zupełnie inny kształt i budowę wewnętrzną z dodatkowymi usztywnieniami i wzmocnieniami.

Avcon No9rtes

Niektórzy mogli już posłuchać tych kolumn, bo prezentowane były na kilku pokazach i imprezach, ostatnio między innymi pod koniec października na Kalisz Ambient Festiwal, gdzie grały z komponentami dostarczonymi prze Polski Klaster Audio (gramofon Shape of Sound , wzmacniacze Egg Shell, okablowanie Audiomica Laboratory). Teraz zabrzmią na wystawie Audio Video Show 2017.

Miałem już okazję posłuchać tych kolumn w swoim systemie a także możliwość bezpośredniego porównania ich z opisywanymi wielkimi monitorami Avalanche w pomieszczeniu konstruktora. I choć są cechy wspólne – na przykład doskonała kontrola basu, świetna góra pasma i przestrzeń – to ogólny charakter obu konstrukcji jest różny.

Avcon Nortes 2

Na pewno nowe głośniki z Błonia przypadną do gustu tym miłośnikom dobrego brzmienia, którzy szukają spokojnego, eleganckiego i nieco powściągliwego grania, które opiera się na dużej precyzji i dokładności. Ich prezentację można określić jako odrobinę schłodzoną  – to nie jest granie ciepłe, bardzo mięsiste, wylewne. Więcej o nowych Avcon Notres Mk3 w recenzji, którą opublikujemy na stronie wstereo.pl w tym roku.

Kolumny Avcon Nortes Mk3 na Audio Video Show 2017 będzie można zobaczyć hotelu Radisson Blu Sobieski, na 3 piętrze, w pokojach 314 i 316

Brak komentarzy

immagine_karis

Ocean przestrzeni

TEST / DIAPASON KARIS N.W. Jeśli lubicie przestrzeń, to posłuchajcie tych głośników. Pod tym względem są naprawdę zjawiskowe. Wspaniałe monitory.