Gramofony Tentogra na Audio Video Show 2018

0
Tentogra niebieski

AUDIO VIDEO SHOW / GRAMOFONY TENTOGRA / Polski producent wyrafinowanych gramofonów na tegorocznej warszawskiej wystawie zapewni miłośnikom winylu sporo emocji. Prócz nowej odsłony znanego już modelu Oscar, będzie można zobaczyć zupełnie nowe urządzenie. Właściciel marki i konstruktor Wojciech Samołyk zaprasza na premierę gramofonu Gramy.

Tentogra Oscar to gramofon coraz bardziej znany wśród miłośników czarnych krążków. Po premierze na ubiegłorocznym Audio Video Show zaprezentowano go między innymi w studio koncertowym Radia Łódź, gdzie zrobił prawdziwą furorę a do Ksawerowa pod Łodzią, gdzie mieści się siedziba manufaktury, zaczęli zjeżdżać audiofile z całej Polski.

Na tegorocznej wystawie chciałbym pokazać zupełnie nową odsłonę gramofonu Tentogra Oscar. Dotychczas prezentowaliśmy gramofon niebieski i w wersji z obudową w połowie białą i w połowie fornirowaną drewnem. Tym razem przywieziemy pięknie prezentujący się egzemplarz z drewna czeczot orzech amerykański z czarna podstawą – mówi Wojciech Samołyk. – W naszym głównym pokoju ekspozycyjnym numer 502 w Hotelu Sobieski zagra on z głośnikami Cabasse Adriatis, przedwzmacniaczem IDHOS i monoblokami Sky Audio.

Ten To Gra Lodz 4

Przypomnijmy, że Tentogra Oscar to skomplikowany w budowie, masywny gramofon, który swoim kształtem nawiązuje do budowli Congresso Nacional do Brasil, którą zaprojektował słynny architekt Oscar Niemeyer. Zastosowano w nim kilka bardzo ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest innowacyjne zasilanie akumulatorowe, które najprecyzyjniej i najkorzystniej napędza silnik gramofonu. Sterownik silnika schowany jest w specjalnej osłonie (klatka Faradaya) z lewej strony gramofonu, aby nie generował zakłóceń. To samo dotyczy zasilacza bateryjnego, który także nie wprowadza zakłóceń.

Bardzo dużo uwagi poświęcono odsprzęgnięciu gramofonu od drgań podłoża. W tym celu zastosowano poduszki magnetyczne znajdujące się w stopach oraz pneumatyczną podstawę wykonaną ze specjalnie sklejanych warstw drewna wypełnioną 130 elementami pneumatycznymi i wykończoną naturalną skórą. Niwelacji wibracji pomaga też specjalna konstrukcja oraz duża masa urządzenia. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie aplikacji sterownika pozwalającej bardzo precyzyjnie określić czas przebiegu wkładki gramofonowej od momentu jej zamontowania.

Ten To Gra Lodz 1

Ale Wojciech Samołyk przygotował na Audio Video Show coś zupełnie specjalnego. – Zaprezentujemy mój zupełnie nowy produkt, gramofon Tentogra Gramy. Nie chcę jeszcze zbyt dużo o nim mówić. To gramofon nieco prostszy w konstrukcji i nieco tańszy, choć sporo rozwiązań pochodzi z Oscara. Zastosowaliśmy w nim między innymi innowacyjny układ regulacji ramienia – ujawnił konstruktor. – Zapraszamy również do sali 708, do pokoju Sky Audio, gdzie będzie grał Tentogra Oscar.

Tentogra na Audio Video Show 2018
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala 502 i 708

Brak komentarzy