Unison Research uPhono+ D – nowy preamp gramofonowy z ADC i słuchawkowcem

0
Unison Research uPhono D zjawka
NOWOŚCI / Włoski producent cenionej elektroniki audio wprowadził do oferty nowe, ciekawe urządzenie, które połączy zwolenników tradycji i nowoczesności. To zintegrowany przedwzmacniacz gramofon, przetwornik analogowo-cyfrowym ADC i wzmacniacz słuchawkowy. uPhono+ D jest już w sprzedaży w Polsce.

Integracja urządzeń audio to trend widoczny od kilku już lat. Coraz częściej możemy kupić odtwarzacze kompaktowe z funkcją przetwornika cyfrowo-analogowego, wzmacniacze wyposażone w DAC i transmisje bezprzewodową. Jednak urządzenie od włoskiego producenta specjalizującego się w amplifikacji lampowej idzie w jeszcze innymi kierunku.
Unison Research uPhono D 1
Unison Research uPhono+ D wychodzi naprzeciw tym audiofilom, którzy dali się ponieść modzie na winyl a jednocześnie chcą korzystać z muzyki cyfrowej i słuchać na słuchawkach. Urządzenie jest bowiem uniwersalnym przedwzmacniaczem gramofonowym MM/MC, przetwornikiem analogowo-cyfrowym ADC i wysokoprądowym wzmacniaczem słuchawkowym. 
Unison Research uPhono+ D ma trzy wyjścia cyfrowe (USB, coaxialne RCA i optyczne), za konwersje odpowiada kład Cirrus Logic CS5341 IC. Urządzenie posiada dwa wejścia gramofonowe dla wkładek MC i MM oraz dwa wyjścia analogowe – jedno o stałym poziomie wyjścia, drugie o regulowanym. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy obsługuje nauszniki od od 16 do 600Ω. 
Unison Research uPhono D 2
Unison Research uPhono+ D można zamówić w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym. Frontowy panel, jak często u tego producenta bywa, ozdobiony jest drewnianymi elementami. Cena urządzenia to 3.999 złotych.
Firma Unison Research została założona w 1987 roku przez grupę audiofilów pasjonatów z Giovannim Marią Sacchettim na czele. Pierwszym zintegrowanym wzmacniaczem zaprojektowanym dla Unison Research był TRIODE20. Jego następca, SIMPLY TWO, był przełomowym krokiem naprzód w historii firmy – ten legendarny wzmacniacz odegrał znaczącą rolę w osiągnięciu wielkiego międzynarodowego sukcesu przez Unison Research.

Unison Research uPhono+ D – przedwzmacniacz gramofonowy MM i MC, ADC, wzmacniacz słuchawkowy
Cena – 3 999 zl
Dystrybucja – EIC

Właściwości części analogowej:
– Przedwzmacniacz dla wkładki MM (moving magnet) – wzmocnienie 38dB / 1kHz
– Przedwzmacniacz dla wkładki MC (moving coil) – wzmocnienie 58dB lub 69dB / 1kHz (przełączany DIP Switch)
– Regulacja pojemności (tryb MM): 100/200/320/420pF (przełączany DIP Switch)
– Regulacja impedancji (tryb MC): 20/50/100/150/250/500/1kΩ (przełączany DIP Switch)
– Stały poziom wyjścia sygnału analogowego 
– Regulowany poziom wyjścia sygnału analogowego (regulowany gałką głośności na froncie)
– Wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy: słuchawki od 16 do 600Ω. (Poziom wyjściowy 2.18 V RMS Max. ; zniekształcenia THD+N 0/07% (1kHz/32Ω)
– Filtr Subsonic (przełączany DIP Switch)
– Zoptymalizowana PCB i szerokie zastosowanie elementów SMD – zminimalizowanie długości ścieżki sygnałowej.  Alps® „Blue Velvet”

– Całkowicie niezależne zasilanie obwodów analogowych i cyfrowych.

Właściwości części cyfrowej:
– Wyjście: USB 24bit/96kHz – pozwala przegrać płyty na dysko PC.
– Wyjście: Toslink (96kHz)  Wyjście: S/PDIF (96kHz)
– Konwersja A/D – Cirrus Logic CS5341 IC
– Transmisja asynchroniczna USB – Bravo SA9137 IC
– Transmisja cyfrowe łączami: optycznym i koaksjalnym – TI DIT4096 IC.

 

Brak komentarzy