TAGA Harmony w kolejnymi nowościami. Kolumny podłogowe i system stereo

0
Nowe Tagi zajawka

NOWOŚCI/ TAGA Harmony szykuje kolejne nowości na tegoroczną jesień. Niedawno do sprzedaży wprowadzono nowe wersje popularnego wzmacniacza i kolumn, a już zapowiedziano kolejne nowości. To odświeżone zestawy kolumnowe TAV-507F oraz nowa wersja systemu all in one HTR-1000CD

Po wakacjach TAGA Harmony ruszyła do ofensywy. Wprowadziła nową wersję swoich niedrogich podłogówek z linii Audio-Video TAV-607F, które już zrecenzowaliśmy (test TUTAJ) a także nową wersję małego, podstawowego wzmacniacza HTA-25B. Teraz w ofercie pojawiły się dwa kolejne urządzenia.

Kolumny TAGA Harmony Audio-Video TAV-507F

Nowa generacja serii Audio-Video nie jest ewolucją poprzedniej, to całkowicie nowe podejście do projektowania i dźwięku tej linii. Właśnie wprowadzono nową wersję modelu TAV-507F, który
otwiera serię. To kolumny  podłogowe dedykowane dla systemów audio stereo i wielokanałowych.
Aktualnie model TAV-507F jest dostępny wyłącznie w pakiecie 5.0 z kolumną centralną TAV-C i kolumnami surround TAV-S.

TAGA Harmony TAV-507F to trójdrożne, czterogłośnikowe kolumny. Soprany przetwarza głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką. Średnica ma brzmieć bardziej naturalnie i otwarcie dzięki nowemu 5.25” przetwornikowi średniotonowemu, bas zapewniają dwa 5.25” głośniki niskotonowe.

Producent podaje, że kolumny oferują głęboki, doskonale kontrolowany i zdefiniowany bas, jedwabistą i bogatą średnicę oraz żywe, szczegółowe i krystalicznie czyste tony wysokie, a także bardzo otwartą i „napowietrzoną” scenę dźwiękową.

KLUCZOWE CECHY oraz zmiany w stosunku do poprzedniej generacji

TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) 2-giej generacji obudowy o „niskim poziomie zakłóceń” – zwiększona sztywność w celu redukcji rezonansów: grubsza przednia ścianka obudowy (teraz 18 mm, było 15 mm) oraz dodatkowe wewnętrzne obręcze wzmacniające. Zwiększona objętość wewnętrzna (głębokość obudowy wzrosła z 23.5 cm do 25.9 cm), aby zapewnić lepszą wydajność basów.

Nowe Tagi 1

Górna powierzchnia obudowy jest pochylona pod kątem około 4 stopni ku tyłowi, aby jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i turbulencje.

Całkowicie nowe nóżki ze szpilkami – nóżki z Nylonu i aluminiowe szpilki (kolce). Nóżki są wyjątkowo sztywne i grube zapewniając prawie idealną izolację kolumny od podłoża, zwiększa to transparentność dźwięku i definicję oraz kontrolę basu.

Nowy, elegancki i dyskretny design nóżek bazuje na wyższej serii Platinum v.3 i nadaje kolumnie głośnikowej nowoczesny i ponadczasowy wygląd. Konstrukcja pozwala na zamienne stosowanie opcji instalacji nóżek i szpilek lub tylko szpilek.

Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej “rozbijać” fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia co poprawia płynność i  charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na przedniej ściance obudowy – jest eleganckie oraz wskazuje na nasze dążenie i pasję do doskonałej harmonii brzmienia.

Ulepszony 1” (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultra lekką jedwabną kopułką gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Powiększony magnes (Φ70), chłodzenie ferrofluidem i trwała cewka typu flat-wire wytrzymują duże moce wejściowe.

TWG-I (Taga WaveGuide) 2-giej generacji panel głośnika wysokotonowego – odpowiednio ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pozwala budować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę dźwiękową.
Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

Nowy 5.25” (133 mm) głośnik średniotowy – większa, bardziej sztywna i ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, które zapewnia szybki jej ruch, w celu uzyskania jeszcze bogatszego, jedwabistego i bardzo naturalnego brzmienia średnich tonów. Wytrzymała cewka z dużym Φ70 magnesem gwarantują odporność na wysokie temperatury i wyższe poziomy mocy. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.  

Ulepszone podwójne 5.25” (133 mm) głośniki niskotonowe – ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny Φ80 magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się w głębszym, bardziej muzykalnym i precyzyjniejszym brzmieniu basów. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.  

TAGA Harmony HTR-1000 CD v.2

Drugim nowym produktem polskiej firmy jest nowa generacja popularnego systemu all in one HTR-1000CD v.2. To system audio zawierający w sobie odtwarzacz CD, wzmacniacz hybrydowy (z lampami Psvane w sekcji przedwzmacniacza), DAC, tuner, wyjście słuchawkowe a także możliwość odtwarzania muzyki bezprzewodowo z komputera lub urządzeń przenośnych. 

Nowe Tagi 2

NOWE CECHY
Hybrydowa konstrukcja wykorzystująca wysokiej jakości lampy PSVANE ECC83 z serii Classic
w sekcji przedwzmacniacza zapewnia bardzo ciepłe, liniowe i żywe brzmienie charakteryzujące się jednocześnie dużą dynamiką i świetną prezentacją sceny muzycznej.

Cyfrowe wejście optyczne – umożliwia podłączenie szerokiego spektrum urządzeń cyfrowych
(np. odtwarzacz CD/DVD/Blu-ray, konsola do gier itp.).

Wyjście subwooferowe – pozwala zapewnić dodatkowy bas poprzez dodanie aktywnego
subwoofera do systemu.

Wyjście słuchawkowe dla preferujących dyskretne odsłuchy.

Nowy srebrny kolor – teraz HTR-1000 CD v.2 jest dostępny w 2 kolorach: czarnym i srebrnym.

POZOSTAŁE GŁÓWNE CECHY
Kompaktowy rozmiar i elegancki aluminiowy design przedniego panelu świetnie pasuje
do każdego stylu wnętrza.

Wysoka moc 75W na kanał pozwala na poprawne wysterowanie różnych typów kolumn głośnikowych. Teraz Twoja muzyka zabrzmi głośniej, bardziej czysto i ze zwiększoną dynamiką.

Tuner DAB+ (Digital Audio Broadcasting) – Twoje ulubione stacje radiowe w najlepszej cyfrowej jakości. Ciesz się cyfrowym radiem w wysokiej rozdzielczości oraz czystym, pozbawionym zniekształceń dźwiękiem.

Wejście USB – do szybkiego i łatwego odtwarzania muzyki z przenośnych pamięci USB
(wsparcie formatów MP3 / WMA).

Bluetooth® – do bezprzewodowego przesyłania muzyki ze smartfonów, tabletów lub komputerów.

Nowe Tagi 3

2 wejścia analogowe wliczając w to wejście 3.5 mm na przednim panelu do szybkiego podłączenia zewnętrznego urządzenia analogowego (smartfon, odtwarzacz MP3 itp.).

Terminale głośnikowe umożliwiają zastosowanie kabli do 10 AWG oraz większość popularnych typów konektorów.

Różnorodne funkcje kontroli dźwięku – aby idealnie dopasować brzmienie do Twoich preferencji.

Budzik i Funkcja Uśpienia – aby zapewnić pełną kontrolę nad systemem.

W pełni funkcjonalny pilot zdalnej kontroli.

Gniazdo zasilania IEC C8 i wymienny przewód zasilający Europlug-IEC C7 dają możliwość upgrade’u systemu o kabel jakości audiofilskiej w dowolnym momencie.

TAGA Harmony AVT-507F – kolumny podłogowe
TAGA Harmony HTR-1000 CD v.2 – system all in one
Dystrybucja – Polpak

Dane techniczne producenta:

TAGA Harmony TAV-507F 

Typ / Konstrukcja Podłogowa, 3-drożna, 4 przetworniki
Obudowa TLIE-I
Odcięcie zwrotnicy: 250Hz, 3kHz
Moc 20 – 120W (zalecana moc wzmacniacza)
90W RMS
Pasmo przenoszenia 42Hz – 25kHz
Bassreflex Przedni pojedynczy
Impedancja 6ohm
Efektywność 89dB
Przetwornik wysokotonowy 25 mm (1”), TWG-I
Przetwornik średniotonowy 133 mm (5.25″)
Przetwornik niskotonowy 2 x 133 mm (5.25″)
Funkcje / wyposażenie Nóżki
Aluminiowe szpilki (kolce)
Wymiary (W x S x G) 92 x 17 x 25.9 cm (bez nóżek i kolców)
96.5 cm (wysokość z nóżkami i kolcami)
Waga 10.5 kg / szt. (bez nóżek)

TAGA Harmony HTR-1000CD v.2
Typ / konstrukcja Hybrydowy system audio z CD Bluetooth® DAB+/FM
Klasa D
Lampy 2 x ECC83 PSVANE Classic Series
Moc wyjściowa na kanał / impedancja 2 x 75W RMS 4Ω
Obsługiwane formaty płyt CD-Audio, CD-R/RW (pliki audio MP3, WMA)
Sekcja tunera radiowego
Tuner:
FM (87.5 – 108MHz) RDS
DAB+ (174.928 – 239.200 MHz)
Pamięć Tunera: 20 FM / 30 DAB+
Łączność bezprzewodowa Bluetooth®
Złącza wejściowe cyfrowe USB (MP3, WMA), Optyczne
Złącza wejściowe analogowe AUX
AUDIO IN Stereo Jack 3.5mm (przedni panel)
Złącza wyjściowe analogowe Subwooferowe (pasmo: 20 – 300Hz)
Wyjście słuchawkowe Impedancja: 32ohm
Moc wyjściowa: <10mW, 32ohm
Pasmo przenoszenia 30Hz – 20KHz (≥6dB)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne ≤1%
Stosunek sygnał-szum >50dB
Funkcje / wyposażenie
Budzik
Funkcja uśpienia
Korektor
Regulacja basów / tonów wysokich
Loudness
Super Bass
Pilot zdalnej kontroli
Antena DAB+/FM
Kabel RCA stereo
Kabel Europlug-IEC C7
Zasilanie / zużycie energii 220-240V 50/60Hz, 70W (max)
Wymiary (W x S x G) 14 x 24.5 x 29.5 cm
Waga 5.3 kg / szt.

Brak komentarzy