Triangle Borea Connect w nowej odsłonie

0
Nowa Borea Activ zajawka

NOWOŚCI / Nowa generacja aktywnych kolumn podstawkowych z serii Borea od Triangle. Najnowsze aktywne głośniki podstawkowe Triangle Borea Connect zostały wyposażone w jeden z najbardziej zaawansowanych wzmacniaczy dostępnych na rynku oraz w wejścia HDMI ARC i USB-B. Do wyboru mamy dwa modele: BR02 Connect i BR03 Connect.

Triangle Borea Connect to obietnica dźwięku audiofilskiej jakości w eleganckim, kompaktowym opakowaniu, z szerokim wachlarzem wejść analogowych i cyfrowych, pozwalających na podłączenie kolumn do większości urządzeń audio/wideo. To w zasadzie gotowy system audio zamknięty w formie kolumn podstawkowych. Wystarczy tylko zewnętrzne źródło dźwięku.

Triangle Borea Connect do stereo i kina domowego

Kolumny wyposażone są w szeroki wachlarz wejść analogowych i cyfrowych. Wejścia koaksjalne, optyczne, RCA, jak również dedykowane wyjście na subwoofer, pozwalają na podłączenie kolumn do większości urządzeń audio/wideo. Transmisja bezprzewodowa umożliwia swobodne przesyłanie muzyki z dowolnego urządzenia Bluetooth. Dzięki obsłudze kodeków Bluetooth 5.0 aptX HD i aptX Low Latency zapewniających przesyłanie sygnału dźwiękowego o częstotliwość próbkowania maksymalnie 48kH/24-bit, można cieszyć się brzmieniem wysokiej jakości.

Nowa Borea Activ 1

Miłośnicy filmu mogą użyć ich do kina domowego dzięki wejściu HDMI ARC. Wystarczy podłączyć Triangle Borea Connect do telewizora za pomocą kabla, a następnie zsynchronizuj kolumny z pilotem od telewizora (technologia CEC), by ułatwić sobie codzienne użytkowanie. Zasięg pilota wynosi 15 m.

Dzięki wejściu USB-B można podłączyć kolumny do komputera i korzystać z pełnej mocy przetwornika cyfrowo-analogowego DAC, osiągając dźwięk studyjnej jakości bez utraty danych (384 kHz / 32 bity, DSD 256). Kolumny Borea Connect wyposażone są w wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, obsługujący wkładki MM. 

Nowa Borea Activ 2

Triangle Borea Connect – dwa wzmacniacze w dwóch wersjach

Aktywne kolumny Triangle Borea Connect można kupić  dwóch wersjach: większej Triangle Borea BR03 Connect i mniejszej Triangle Borea BR02 Connect. Różnią się nie tylko wielkością, ale również parametrami wbudowanego wzmacniacza.

Triangle Borea BR03 Connect ma wzmacniacz pracujący w klasie D, który znakomicie prowadzi i kontroluje dynamikę kolumn, dostarczając 60 W na kanał. Wspólnie z 16-centymetrowym przetwornikiem z naturalnego papieru celulozowego oraz 25 milimetrową kopułką wysokotonową z jedwabiu, zapewniają doskonale kontrolowaną, liniową odpowiedź częstotliwości.

Nowa Borea Activ 3

Triangle Borea BR02 Connect wyposażono w 13-centymetrowym przetwornikiem z naturalnego papieru celulozowego oraz 25 milimetrową kopułką wysokotonową z jedwabiu. Wzmacniacz pracujący w klasie D dostarcza 50 W na kanał. 

Triangle Borea Connect – podstawkowe kolumny aktywne
Ceny: 
BR03 – 3295 zł (2 szt)
BR02 – 2895 zł (2 szt)
Dystrybucja – Rafko

Specyfikacja techniczna producenta:
Wejścia: HDMI, USB-B
Konstrukcja: 2-drożna
Budowa: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1cal (25.4mm) membrana jedwabna z systemem EFS i korektorem fazy, napędzana wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
Głośniki średnioniskotonowe: 1x 6.5 cala (5 cali w wersji BR2) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połączenia gumy i pianki
Bas-refleks: Tył
Skuteczność: 90dB (89dB w wersji BR2)
Uchwyty w zestawie: NIE
Wbudowany DAC: TAK
Przedwzm. gramofonowy: TAK, MM
Pasmo przenoszenia: 47 – 22.000Hz (+/- 3dB) (51 – 22.000Hz w wersji BR2)
Bluetooth: TAK, 5.0
Wejście optyczne: 1
Wejścia koaksjalne: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
USB DAC: TAK
Wyjście subwooferowe:  TAK pojedyncze
Regulacja głośności: TAK
Impedancja:  8 Ohm
Obsługa kodeków Bluetooth: aptX, aptX HD, aptX Low Latency, SBC, and AAC audio
Wejście AUX mini Jack 3.5mm
DAC oparty o kość ESS 9018K2M
Pilot: TAK

Brak komentarzy