Atlas Cables – szkockie przewody z nową dystrybucją

0
Atlas Cable zajawka

NOWOŚCI / Przewody Atlas Cables mają w Polsce nowego dystrybutora – została nim białostocka firma Rafko. Szkocki producent od lata znany jest ze swojego inżynierskiego i naukowego podejścia do projektowania i produkcji. Wyspiarze szczycą się tym, używają w większości swoich produktów własnych komponentów i tym, że firma wciąż jest w ich rękach.

Atlas Cables znany jest polskim miłosnikom dobrego brzmienie od lat. To firma z tradycjami, ciesząca się pozytywną opinią, choć nie tak popularna, jak kilka innych. Atlas zbiera dobre opinie w testach na całym świecie. Jest jednym z nielicznych producentów audiofilskich kabli, który podaje wszystkie parametry elektryczne swoich przewodów.

Atlas Cables to ewenement w czasach globalizacji, ponieważ samodzielnie prowadzi badania dotyczące przetwarzania sygnału, projektuje swoje przewody, a następnie je produkuje. Atlas Cables to produkty od A do Z szkockie. Firma posiada własny dział badawczy, gdzie przeprowadza pomiary i odsłuchy, zaś produkcja mieści się w tej samej lokalizacji, w Kilkmarnock w zachodniej Szkocji.

Atlas Cable 1

Atlas jest firmą niezależną, nie należy do żadnej azjatyckiej grupy kapitałowej, nie korzysta także z podzespołów używanych do produkcji kabli innych producentów. Sama opracowuje przewodniki, izolacje, wtyki i technologie terminowania, co pozwala jej uzyskać założone parametry elektryczne, a także łączyć ze sobą komponenty sumujące się w optymalny produkt w danym przedziale cenowym.

Atlas Cables szczególną uwagę przykłada do szybkości propagacji fal audio w przewodach, zwracając uwagę na znaczące różnice między kablami od różnych producentów (Velocity of Propagation). Czynnikiem decydującym o różnicach jest pojemność elektryczna, zaś prace badawcze Atlasa zmierzają w kierunku jej konsekwentnego obniżania, głównie za pomocą dielektryków nowej generacji. np. mikroporowej pianki PTFE w ramach technologii HighV.

Test kabli Melodika

Kolejnym autorskim rozwiązaniem firmy są wtyki i sposoby ich łączenia z przewodnikiem. Firma opracowała własne metody zimnego lutowania i zaciskania wtyków bez używania spoiwa. Co więcej, Atlas Cables jest jedynym producentem, który dopasowuje impedancyjnie wtyki z przewodnikiem.

Na szczycie firmowych rozwiązań znajdziemy Grun, czyli system uziemiający linię transmisyjną sygnału audio. Jest on stosowany w rozmaitych wersjach zarówno w kablach sygnałowych jak głośnikowych.

Atlas Cable 2

Atlas słynie przede wszystkim z hiendowych linii Mavros i Asimi, które stanowią poligon doświadczalny we wdrażaniu oryginalnych koncepcji szkockich inżynierów. Wybrane rozwiązania trafiają do niższych linii, Hyper i Equator, co poskutkowało licznymi nagrodami prasy, między innymi 5-gwiazdkowymi wyróżnieniami od What Hi-Fi (dla serii Equator cztery razy z rzędu), a także Hi-Fi Plus, HiFi World, Hi-Fi Choice wielu, wielu innych. W Polsce nowym dystrybutorem kabli Atlas została białostocka firma Rafko.

Atlas Cables – przewody i akcesoria audio
Dystrubucja – Rafko

Aktualna oferta Atlasa w Polsce to następujące linie:
• Asimi: głośnikowe, intekonekty
• Mavros: głośnikowe, intekonekty, USB, RJ45
• Ascent: głośnikowe, intekonekty
• Hyper DD: interkonekty
• Hyper: głośnikowe, intekonekty, RJ45, HDMI
• Equator: głośnikowe, intekonekty, RJ45
• Element: interkonekty, USB, HDMI
• Zeno: słuchawkowe
• Metik: interkonekty mini jack
• Eos Superior: zasilające
• Eos DD: zasilające
• Eos 4DD: zasilające

Brak komentarzy