Davis Acoustics Krypton – nowa seria kolumn

0
davis krypton zajawka

 

NOWOŚCI / Francuska firma Davis Acoustics specjalizująca się w produkcji głośników i kolumn głośnikowych wprowadza do swojej oferty zupełnie nową serię zestawów. Premierowa linia nazywa się Krypton. W jej skład wejdą trzy modele – dwa podłogowe Krypton 6 i Krypton 9 oraz monitory Krypton 3. Na razie do sprzedaży trafia mniejsza podłogówka Krypton 6.

Firma Davis Acoustics powstała w 1986 roku w Saint Maur-des-Fossés z inicjatywy inżyniera Michela Visana. Początkowo produkowała przetworniki. Davis Acoustics była jedną z pierwszych, która zastosowała Kevlar, włókno węglowe i włókno szklane do projektowania i budowy głośników, w 1993 roku wypuścił na rynek swoją pierwszą kolumnę głośnikową Davis Acoustics DK200.

Nowa seria Krypton plasuje się między już dobrze znanymi i uznanymi seriami Balthus oraz Courbet. Jest ona idealnym wypełnieniem pomiędzy tymi dwiema liniami. Zarówno wizualnie, jak i brzmieniowo, wpisuje się pomiędzy wspomniane serie. Nowa linia będzie składała się trzech konstrukcji, dwóch kolumn podłogowych Krypton 6 i Krypton 9. i jednego monitora Krypton 3. Na razie do sprzedaży trafia mniejsza podłogówka Krypton 6. Pozostałe modele pojawią się na przełomie wiosny i lata 2020 roku.

davis krypton 1

Davis Acoustics Krypton 6 to kompendium technologii w kompaktowej obudowie. Ta trójdrożna kolumna głośnikowa z przednim prostokątnym bass-reflexem jest idealna do pomieszczeń od 15 do 30 m2. Neutralny charakter głośnika pozwala na wiele połączeń z aktualnie dostępną elektroniką (klasa A, klasa AB, cyfrowa, a nawet lampowa).

davis krypton 2

Producent deklaruje, że neutralność, jaką oferuje kolumna Davis Acoustics Krypton 6, w połączeniu z żywym charakterem głośników Davis Acoustics, sprawia, że każdy rodzaj muzyki (zarówno klasycznej, jak i współczesnej) odtworzony zostanie bezbłędnie i z doskonałą precyzją. Produkt został opracowany z myślą o wysokiej jakości odsłuchu stereo. “Bliska i namacalna średnica sprawia, iż odnosimy wrażenie, jakby artysta stał tuż przed nami. Mocne i szybkie uderzenia basu są naprawdę zaskakujące, biorąc pod uwagę kompaktowość produktu” – pisze z materiałach Davis Acoustics .

Nowoczesna konstrukcja z zaoblonymi bokami, powoduje, że kolumna wydaje się bardzo elegancka i filigranowa. Przedni otwór wentylacyjny bass-reflex pozwoli na łatwe ustawienie kolumny, bez konieczności znacznego odsuwania jej od ściany tylnej i bocznej. 

davis krypton 3

Model Davis Acoustics Krypton 6 dostępny jest w trzech wykończeniach:
– Classik (American Walnut)
– Technik (Black Ash)
– Nordik (Light Oak)

Davis Acoustics Krypton 6 – kolumny podłogowe z nowej linii Krypton
Cena – 6 990 zł (para)
Dystrybucja – Trimex

Dane techniczne producenta:

– Bass reflex: prostokątny otwór z przodu obudowy
– Moc znamionowa: 100 W
– Moc maksymalna: 150 W
– Liczba kanałów: 3
– Liczba głośników: 3
– Skuteczność: 91 dB
– Pasmo przenoszenia: 45 – 24000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 28 mm tkanina
– Głośnik średniotonowy: 13 cm Kevlar
– Głośnik niskotonowy: 13 cm celuloza
– Impedancja: 4 … 8 omów
– Częstotliwość odcięcia: 400-4000 Hz
– Wymiary (cm): 89 (wysokość) x 16 (szerokość) x 26 (głębokość)
– Waga (kg): 16 (sztuka)

Brak komentarzy