Polk Audio Signature w nowym, białym kolorze

0
Biale Polki zajawka

NOWOŚCI / Premierowe wersje amerykańskich kolumn Polk Audio z serii Signature American Hi-Fi. W Polsce są już do kupienia podłogówki, monitory i głośniki centralne w białym kolorze o handlowej nazwie winter white. Kolumny można używać zarówno do odsłuchu stereofonicznego jak i w instalacjach kina domowego.

Dzięki wykorzystaniu niektórych rozwiązań z dwu, a nawet czterokrotnie droższych serii RTi oraz LSiM, zestawy Signature prezentują znakomitą jakość dźwięku w różnorodnych pomieszczeniach bez konieczności specjalnego ich ustawiania lub adaptacji akustycznej. Głośniki z tej linii nawiązują do ponad 40-letniej tradycji Polk Audio w budowaniu sprzętu hi-fi dla amerykańskiego odbiorcy, stąd nosi ona oznaczenie “American Hi-Fi”. I nie ma w tym przesady, firma w USA ma bardzo silną pozycję – kolumny Polk Audio użytkowane są w średnio co dziesiątym amerykańskim domu.

Seria Signature to jedna z największych linii kolumn dostępnych na rynku. Składa się aż z trzech kolumn podłogowych, dwóch rodzajów monitorów oraz kolumn surround do kina domowego. Ofertę uzupełniają dwa głośniki centralne o odmiennej budowie.

Kolumny Polk Audio Signature American Hi-Fi wyposażone są w terylenowe głośniki wysokotonowe. To jedne z niewielu na rynku przetworników zdolnych do pracy przy częstotliwości nawet 40.000Hz, co pozwala im spełnić normy “High Resolution Audio” wspomagające odtwarzanie gęstych plików cyfrowych.

Biale Polki 3

Za pozostałe pasma odpowiadają oryginalne, autorskie przetworniki kompozytowe z polipropylenu wzmocnione micą – kompozytowe sztywne przetworniki znane z serii RTi poprawiono stosując nowy składnik wzmacniający w postaci minerału mica, który służy do produkcji między innymi ceramiki. Głośnik napędzany jest czterowarstwową cewką, zaś zawieszenie zbudowano z superwytrzymałego włókna aramidowego Conex (posiada podobne właściwości jak Kevlar oraz Nomex).

Przetworniki wykonane są w technice Dynamic Balance – dzięki zaawansowanej technologii wizualizacji wibracji powierzchni membrany głośnika, pozwala ona wykryć niepożądane rezonanse, które są źródłem zniekształceń THD. Dotarcie do źródła rezonansów pozwala na stworzenie “dynamicznego balansu” między pracą materiałów membrany, jej geometrii oraz konstrukcji reszty przetwornika w celu “uspokojenia” pracy poszczególnych elementów przetwornika i redukcji zniekształceń. Chociaż urządzenia badawcze zapewnia niemieckie laboratorium Klippel, to cały proces został opatentowany przez Polk Audio.

Test kolumn Definitive Technology BP 10B

Do strojenia bas refleksu zastosowano opatentowaną technologię wentylacji komory głośników niskotonowych Power Port Deep Bass – oparta jest o system rozpraszania nadmiernego ciśnienia, które zagłusza barwę, detaliczność i zróżnicowanie niskich tonów. Z systemem bas refleksu współpracuje specjalnie zaprojektowany cokół, na którym opierają się kolumny podłogowe.

Biale Polki 2

Dzięki kompletowi wkręcanych kolców i gumowanych stóp umożliwia on idealne ustawienie zestawów zarówno na twardej posadzce jak i miękkim dywanie czy wykładzinie. Budowa cokołu gwarantuje możliwość wypoziomowania kolumny i zablokowania jej na podłożu, co jest podstawową prawidłowego przetwarzania niskich tonów, które nie zakłócają pracy innych przetworników.

Kolumny wyposażone są w antydyfrakcyjne, super cienkie maskownice montowane magnetycznie – poprawiają estetykę kolumny dzięki wyeliminowaniu otworów montażowych do maskownicy. Wzorowane na maskownicach z serii LSiM, gwarantują praktycznie niesłyszalny wpływ na zmiany w przenoszeniu pasma.

Biae Polk 1

Jako jedyny producent w tym segmencie cenowym Polk Audio przygotował dwa zupełnie odmienne głośniki centralne, tak aby sprostać różnorodnym potrzebom ich ustawienia. Pomimo to, oba będą znakomicie współpracować z kolumnami frontowymi i tylnym surroundami. Wszystkie te kolumny wyposażono w głośniki o tej samej charakterystyce i barwie dźwięku, aby generowały jednolite pole dźwiękowe.

Polk Audio Signature American Hi-Fi winter white – zestaw kolumn stereo i kina domowego
Dystrybucja: Rafko

Brak komentarzy