Fyne Audio i ich nowe, topowe monitory

0
Fyna Audio F1-8 zajawka

NOWOŚCI / Szkocka firma Fyne Audio w ofensywie. W ciągu kilku miesięcy prezentują kolejny nowy model. Po podstawkowcach F 701 tym razem uzupełniają swoją absolutnie topową linię F1 i wprowadzają kunsztowne monitory Fyne Audio F1-8. Zastosowano w nich wszystkie firmowe patenty a także elementy konstrukcyjne charakterystyczne dla całej hi-endowej linii.

Wszystkie kolumny serii F1 charakteryzują się bardzo oryginalną obudową, składającą się z trzech zasadniczych elementów. W cokole umieszczony jest wylot bas refleksu, skrzynka zbudowana z drewna orzechowego ma zaokrąglone boki a sam głośnik umieszczono w specjalnym, wbudowanym w skrzynkę panelu. Podobnie zbudowany jest najnowszy monitor Fyne Audio F1-8.

Test monitorów Fyne Audio F500

Ręcznie wykonana obudowa wsparta jest na cokole wykonanym z aluminium, w którym znajduje się najnowocześniejszy dyfuzor BassTrax LF. Ten system wentylowania basów w dół zamienia płaskie czoło fali opuszczającej tunel w falę rozszerzającą się do postaci sferycznej i opuszczającej konstrukcję już w kącie 360˚, dystrybuując energię równomiernie w pomieszczeniu odsłuchowym. 

Fyna Audio F1-8 1

Zaawansowany technicznie, firmowy, pełnopasmowy, współosiowy przetwornik IsoFlare zamontowano w specjalnym elemencie przytwierdzonym do przedniej części obudowy. Niskie i średnie tony przetwarza 200 milimetrowa membrana z włóknistej celulozy. W środku głośnika nisko-średniotonowego zamontowano falowód, w którym znajduje się wysokotonowa 25 milimetrowa magnezowa kopułka. Membranę łączy się z koszem za pomocą firmowego gumowego resora FyneFlute. Ma on charakterystyczne wyżłobienia, których zadaniem jest wyeliminowanie szkodliwego blokowanie wychyłu membrany. Ma to zmniejszyć podbarwienia i zniekształcenia dźwięku i zwiększyć jego dokładność w prezentacji muzyki. 

Fyna Audio F1-8 3

Tak jak wszystkie kolumny z serii F1 także najnowszy monitor Fyner Audio F1-8 ma z tyłu obudowy podwójne terminale głośnikowe świetnej jakości, pochodzące od renomowanego producenta  – firmy WBT. Inżynierowie zaimplementowali też niezbyt często stosowany patent, a mianowicie płynną regulację ilości wysokich tonów. Za pomocą regulatora na przedniej ściance słuchacz moce dostosować sobie brzmienie góry pasma do własnych upodobań. 

Fyne Audio F1-8 – kolumny podstawkowe
Cena – 31 tys. zł (para)
Dystrybucja – EIC

Dane techniczne:
Moc szczytowa 360 W
Skuteczność 91dB
Zalecana moc wzmacniacza 30- 180 W
Impedancja 8 Ω
Pasmo przenoszenia 33 – 34 000 Hz
Typ zwrotnicy Bi-wired pasywna niskiej stratności, dolnoprzepustowa – drugiego rzędu, górnoprzepustowa – drugiego rzędu, kriogeniczna obróbka elementów
Częstotliwość podziału zwrotnicy 1 Hz
Rodzaj głośnika 1 x 200mm IsoFlare™ punktowe źródło dźwięku
Głośnik wysokotonowy FyneFlute, kopułka 25 mm, system magnesów neodymowych
Rodzaj 2-drożna, port skierowany w dół, z BassTrax™ Tractrix dyfusor
Wykończenia High Gloss Walnut
Wymiary (S x W x G) 280 x 470 x 441 mm
Waga 15,20 kg

Brak komentarzy