Test Definitive Technology Symphony 1. Wygoda i funkcjonalność. A brzmienie?

0
Definitive Technology Symphony zajawka

Nasza ocena

Wysokie9
Średnica8.7
Bas8.9
Dynamika 9
Szczegółowość8.9
Wygoda i funkcjonalność9.2
Świetnie wykonane, zaawansowane technologicznie, wielofunkcyjne. Brzmią naprawdę dobrze. Kreują świetną przestrzeń, mają niski bas i świetną, niemęczącą górę. Średnica troszkę za mało zadziorna, ale bardzo muzykalna.
9

Ta cisza pomaga w kreowaniu bardzo realistycznej – jak na słuchawki – przestrzeni. To jeden z ich atutów. Dźwięki są oddalone od głowy, łatwo wyczuwalna jest odległość pomiędzy muzykami, mamy nawet coś na wzór głębi i planów. Aura pogłosowa czy akustyka sali jest odwzorowana prawidłowo, z bardzo dobrą lokalizacją źródeł.

Definitive Technology Symphony 7

Test Definitive Technology Symphony 1. W komplecie walizeczka, woreczek, kable

W nagraniach wokalistek np. Tori Amos czy Evy Cassadi głosy są na pierwszym planie, dokładnie zlokalizowane tuż przed nami i lekko wysunięte z tła muzycznego. Podobnie jest z solowymi instrumentami – saksofonami, trąbkami czy instrumentami smyczkowymi. W namacalnym kreowaniu głosów pomaga barwa dźwięku.

Średnie tony są odrobinę, aczkolwiek nie przesadnie, osłodzone i docieplone. Nadaje dźwiękom więcej body, ale bez pogrubienia. Tyle, aby były one bardziej fizjologiczne. Natomiast górna średnica jest bardzo gładka i odczuwalny jest minimalny niedostatek zadziorności, na przykład w brzmieniu trąbki czy w rockowych nagraniach Dire Straits. Przydało by się odrobinę więcej rozdzielczości, co podkreśliłoby rytm w przekazie.

Tony wysokie w Definitive Technology Symphony 1 trzeba zaliczyć do mocnych stron tych słuchawek. Są lekkie, zwiewne, ale nie kłują. Spora dawka informacji w tym paśmie podana jest z odpowiednią dynamiką. Blachy czy inne „przeszkadzajki” perkusyjne brzmią naturalnie, jakby od niechcenia, ale jednak bardzo szczegółowo.

Najniższy zakres również może się podobać – jest odrobinę zaokrąglony, ale paradoksalnie z dobrą artykulacją i rozdzielczością. Gitara basowa czy kontrabas nie są podkolorowane i podbite, za to potrafią zejść do najniższych oktaw, tu możliwości Definitive Technology Symphony 1 są imponujące, bowiem nie często się zdarza, aby bas schodził nisko i zarazem nie był pogrubiony.

Po podłączeniu do nich kabla USB uruchamia się przetwornik zainstalowany w słuchawkach. W pierwszym momencie mamy wrażenie, że zyskuje szybkość, dynamika i rozdzielczość. I tak może jest, natomiast słuchawki zaczynają tracić troszkę na barwie, namacalności dźwięku, który staje się nieco szary i mniej zróżnicowany. Daje to w każdym razie możliwość kształtowania sobie charakteru brzmienia za pomocą rodzaju transmisji.

Podsumowanie

Świetnie wykonane, bardzo zaawansowane technologicznie, wielofunkcyjne słuchawki. Definitive Technology Symphony 1 brzmią także bardzo dobrze. Kreują świetną przestrzeń, robią wrażenie mocnym i nisko schodzącym basem i świetną niemęczącą górą pasma. Średnica ciepła, namacalna, może troszkę za mało zadziorna, ale za to zyskujemy spokój i relaks w odbiorze muzyki. Nie są tanie, ale warto ich posłuchać.

Paweł Nowak, fot. wstereo.pl, Definitive Techmology

Czytaj także:

Test słuchawek u-Jays

Nowe słuchawki MEE Audio M7 Pro

Definitive Technology Symphony 1 – słuchawki stereofoniczne

Dystrybucja: Rafko

Cena: 1599 zł

System odsłuchowy:
CD: Copland CDA266

Magnetofon Szpulowy: Reavox A77

Wzmacniacz słuchawkowy: DIY TPA 6120

Gramofon: Revolver (Shure V15 III) , Dual CS-5000

Przedwzmacniacz gramofonowy Cambridge Audio 640P/mod

Wzmacniacze: Krell KAV 300i; Luxman L230; DIY 300b SET

Kolumny: JmLab Mini Utopia

Interkonekty: MIT Terminator 5; Nordost Blue Heaven, Qed Performance,

Kable Głośnikowe: Kimber 4PR, Straight Wire Symphony, Nordost Blue Heaven

Dane techniczne

 • Przetworniki 50 mm
 • Pasmo 8 – 28000 Hz
 • Imprdancja 32 Ω
 • Bluetooth z apt-X
 • Wbudowany DAC CSR8670 16/48
 • Przewód USB 2.00 m
 • Przewód audio 1.05 m
 • Minijack 3.5 mm
 • Twarde etui z karabińczykiem
 • Miękkie etui – worek
 • Czas działania baterii  15 godzin (z ANC do 8 godzin)
 • Waga 310 g
1 2

Brak komentarzy