Nowa wersja słuchawek Focal Utopia

0
Focal Utopia nowe sluch zajawka

NOWOŚCI / Francuska firma Focal, znana na całym świecie z doskonałych kolumn głośnikowych, od lat produkuje także wysokiej jakości słuchawki. Właśnie poinformowała, że wprowadza do swojej oferty nową wersję swoich znakomitych słuchawek Focal Utopia. Zmianie uległ nie tylko wygląd, ale też zasadnicze elementy konstrukcyjne.

Pierwszą wersję słuchawek Focal Utopia świat audio mógł poznać w 2016 roku, od razu wzbudziły bardzo duże zainteresowanie. Także rynek przyjął je bardzo dobrze. Wielu zaliczało je do grona najlepszych słuchawek tego typu na rynku. Teraz przyszedł czas na nową odsłonę Utopii. Focal nadał swojemu produktowi nowy design, dodając jednocześnie ulepszenia akustyczne: nową membranę, grill w kształcie litery “M” wewnątrz nauszników.

Focal Utopia – nowy wygląd i zmieniona konstrukcja

Design nowej wersji słuchawek Focal Utopia to połączenie komfortu i estetyki. Czerpiąc z estetyki najnowszych słuchawek hi-fi Focal ( otwartych – Clear Mg i zamkniętych – Stellia i Celestee), zastosowano kratkę o strukturze plastra miodu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nauszników. Nadaje ona unikalny i niebanalny wygląd słuchawkom.

Focal Utopia nowe sluch 1

Oprócz swoich czarnych, chromowanych pierścieni – teraz przymocowanych od wewnątrz celem uzyskania doskonałego wyglądu – słuchawki te wprowadzają nowe elementy designerskie, które będą również stosowane w przyszłych produktach Utopia firmy Focal. Wśród nich jest czarno-czerwona podwójna kratka na elemencie głośnika a także “Yin & Yang” – umieszczony na zewnętrznej obudowie symbolizuje idealną równowagę pomiędzy designem i technologią.

Focal Utopia nowe sluch 3

Focal Utopia – najlepsze technologie

Kontynuując dążenie do doskonałości i rozpoczynając nowy rozdział w historii tych słuchawek,
inżynierowie Focal zdecydowali się na nową membranę wykonaną z miedzi – aby poprawić niezawodność – i aluminium, w celu nadania jej lekkości. Ten stop zapewnia odmłodzoną sygnaturę dźwiękową, która nadaje jeszcze większą neutralność, z mocnym basem i bardziej łagodnymi tonami wysokimi. 

Co więcej, maskownice wewnątrz nauszników mają teraz kształt litery M, podążając za krzywiznami głośników, aby zapewnić lepszą liniowość i jeszcze większą precyzję.

Focal Utopia nowe sluch 2

Oprócz tych innowacji nowe słuchawki Utopia nadal zawierają wszystko to, co sprawiło, że pierwsze edycje odniosły taki sukces: pełnozakresowe przetworniki głośnikowe z czystego berylu, kopułki w kształcie litery ‘M’ i otwarta konstrukcja dla uderzająco realnego odsłuchu pełnego neutralności, dynamiki i przejrzystości. Ekskluzywne dla Focal, opatentowane przetworniki głośnikowe pracują z zerową aktywną lub pasywną korekcją, od 5 Hz do ponad 50 kHz. 

Focal Utopia – materiały premium

Utopia jest wykonana z najwyższej jakości, wyrafinowanych materiałów. Kute jarzmo, wykonane z karbonu pochodzącego z recyclingu, stanowi elegancki akcent, jednocześnie sprawiając, że słuchawki są lżejsze i bardziej równomiernie rozkładają swoją wagę. Pałąk z prawdziwej skóry i perforowane nauszniki z pianki z pamięcią kształtu – również oprawione w skórę – zapewniają niezrównany komfort i miękkość. 

Focal Utopia nowe sluch 4

I wreszcie, wyjątkowe słuchawki zasługują na akcesoria z najwyższej półki: Utopia jest
dostarczana w opakowaniu ze sztucznej skóry z czarnym materiałowym termoformowanym futerałem i dwoma kablami wysokiej wierności (10ft i 5ft / 3m i 1,5m) do korzystania ze słuchawek w domu ze wzmacniaczem lub w podróży ze złączami Lemo® i adapterem Jack.

Focal Utopia – suchawki 
Cena – 23.999 zł
Dystrybucja – FNCE

Dane techniczne producenta:
Impedancja – 80 Ohmów
Czułość – 104 dB SPL / 1 mW @ 1 kHz
THD – <0,2% @ 1 kHz / 100 dB SPL
Pasmo przenoszenia – 5Hz – 50 kHz
Membrana – 19/16″ (40mm) czysty beryl, kształt membrany ‘M’
Ciężar – 1.08lbs (490g)
Kable:
• 1 kabel 1,5 m z 1 x 1/8″ (3,5 mm) asymetryczne złącze TRS Jack i 2 x Lemo®
• 1 kabel 3 m z 1 x symetryczny 4 punktowy XLR i 2 złącza Lemo®
• 1 x adapter Jack 1/8″ (3,5 mm) – 1/4″ (6,35 mm) 9.8×9.4×4.7″
Etui w komplecie – 9.8×9.4×4.7″ (25x24x12cm)

Brak komentarzy