Synthesis Soprano LE – będzie tylko 200 sztuk!

0
Synthesis Soprano LE zajawka

NOWOŚCI / Synthesis, włoski producent świetnie ocenianych wzmacniaczy lampowych i źródeł dźwięku, wprowadza nową wersję swojego podstawowego modelu Soprano. To jednak dość niezwykłe urządzenie, bo to limitowana do 200 sztuk seria. Niebawem można będzie więc zamawiać Synthesisi Soprano LE, czyli Limited Edition.

Podstawowy model Synthesis Soprano testowaliśmy już na naszej stronie (recenzja TUTAJ). To urządzenie bogato wyposażone i bardzo estetycznie zaprojektowane. Soprano to konstrukcyjnie bardzo ciekawy wzmacniacz, stopień wyjściowy zbudowano w oparciu o cztery pentody EL 84EH (po dwie na kanał) w konfiguracji pull-push, natomiast sekcję przedwzmacniacza wykonano w technologii tranzystorowej, tak więc włoski wzmacniacz jest tak naprawdę urządzeniem hybrydowym. W swojej podstawowej wersji dysponuje on mocą 12 watów przy 8 omach.

Wersja limitowana Synthesis Soprano LE charakteryzuje się przede wszystkim wyższą mocą, bo podwyższoną ją do 15W na kanał, a więc wzmacniacz poradzi sobie z większa łatwości z wysterowaniem kolumn i pokaże większą dynamikę i rozdzielczość.

A inne zmiany? Od razu rzucają się w oczy te w wyglądzie. Panel przedni ma kolor tytanowy, co w połączeniu z dyskretnymi napisami Limited Edition tworzy elegancką całość. Gałka regulacji głośności została pogrubiona i działa bardzo precyzyjnie.

Synthesis Soprano LE 3

Zmiany zaszły także w tylnej części wzmacniacza, urządzenie zyskało nowe, bardzo solidne wyjścia głośnikowe. Zrobione są z pozłacanego metalu. Ceramiczne gniazda wejściowe RCA pokryto złotem dla pewnego i stabilnego połączenia. Każdy egzemplarz Synthesis Soprano LE posiada indywidualny certyfikat z podpisem konstruktora, a na tylnej ściance umieszczona jest specjalna tabliczka z numerem. Powstanie w sumie 200 egzemplarzy tego kolekcjonerskiego urządzenia.

Synthesis Soprano LE to wzmacniacz bardzo dobrze wyposażony, na pokładzie ma między innymi przetwornik cyfrowo-analogowy 24-bit/192kHz, do którego możemy podać sygnał za pomocą aż trzech wejść: USB „B”, optycznego i koaksjalnego. Zainstalowano w nim także sekcję przedwzmacniacza gramofonowego dla wkładek MM.

Synthesis Soprano LE 2

Mocna konstrukcja mechaniczna stabilnie utrzymuje zasilacz i transformatory wyjściowe, zapewniając urządzeniu ochronę przed niepożądanymi wibracjami. Transformator wyjściowy – zastosowano żelazo i silikon wysokiej klasy, co zapewniło doskonałą reprodukcję delikatnego i precyzyjnego dźwięku w szerokim zakresie częstotliwości, wiernego z oryginałem

Test kolumn głośnikowych PMC twenty5.23

Wszystkie lampy w Synthesis Soprano LE zostały wyselekcjonowane po dokonaniu dwustopniowego wygrzewania. Wykonujący to automat steruje procesem a po jego zakończeniu, wybiera komplety lampy, które zapewniają doskonałą równowagę brzmienia. Podzespoły wzmacniacza zostały wyselekcjonowane z najwyższą starannością. W procesie selekcji zostały wzięte pod uwagę te najlepsze z dostępnych na rynku, a każdy z nich, przed dokonaniem ostatecznego wyboru, musiał przejść wyczerpujące badania dotyczące jego wpływu na dźwięk. Wzmacniacz zaopatrzono w pilota zdalnego sterowania (wybór źródła i poziomu głośności).

Synthesis Soprano Limited Edition
Dystrybucja – EIC

Brak komentarzy