STREAM – NOWA SIECIÓWKA OD BLACK RHODIUM

0
406142 black rhodium zajawka

NOWOŚCI/ BLACK RHODIUM STREAM / Nowy kabel prądowy w ofercie brytyjskiego specjalisty od przewodów audio. Stream jest najnowszą sieciówką o dobrej elastyczności, wykonaną z posrebrzanej miedzi. Producent dedykuje go do stosowania w systemach hi fi najwyższej jakości. Kabel sprzedawany jest zakonfekcjonowany, w odcinkach o specjalnie dobranej długości. Niedługo będzie dostępny w Polsce.

Stream jest produkowany ręcznie w fabryce Black Rhodium w Derby w Wielkiej Brytanii z zapewnieniem zaawansowanych technologii rozwijanych przez producenta. Optymalizacja brzmienia kabla polega między innymi na dobraniu odpowiedniej długości przewodu. W czasie projektowania firma testowała różne długości jednego ze swoich najbardziej popularnych kabli.

Odsłuchy pokazały konsekwentnie, że najlepszą jakość dźwięku uzyskiwało się z kabli o długości 1,65 m (1,68 m po wyprostowaniu z pozycji skręconej). Ten rozmiar jest bardzo bliski jednej czwartej długości fali prądu zasilania 50Hz, czyli 1,7 m. Dalsze testy pokazały, że kable o długości będącej wielokrotnością wartości 1,7 m brzmiały lepiej od tych tylko nieco dłuższych lub krótszych. Jednakże dłuższe kable nie odpowiadały jakości dźwięku kabla 1,65 m.

Black rhodium

Kabel zasilający Black Rhodium Stream jest chroniony przed zakłóceniami RFI dzięki bardzo ciasnemu metalowemu ekranowaniu. Dodatkowe zabezpieczenie umieszczone jest we wtyczce i ma za zadanie redukować zniekształcenia powodowane zakłóceniami na poziomie wysokich częstotliwości występującymi w sieci elektrycznej.

TEST POLSKICH KOLUMN WIGG ART ARVIL. BAS I WYRAZISTOŚĆ

Przewodniki ze srebrzonej miedzi w kablu Black Rhodium Stream są izolowane tworzywem silikonowym, ponieważ charakteryzuje się ono dobrymi właściwościami dielektrycznymi, co zapewnia bardzo niskie zniekształcenia. 

Producent podaje, że przewód bardzo czysto i wyraźne odwzorowuje brzmienie ludzkiego głosu oraz znakomicie rozdziela instrumenty muzyczne dzięki istotnej redukcji chwilowych zniekształceń fazowych. Są one mniejsze dzięki grubszej izolacji, niż zwykle się stosuje w tego typu kablach oraz zwiększeniu odległości pomiędzy przewodami, co sprawia, że pole magnetyczne wytwarzane w jednym przewodzie, oddziałujące na drugi przewód jest mniejsze. Dalsze zwiększenie dystansu między przewodami uzyskano za sprawą atrakcyjnego oplotu, a to dodatkowo zmniejsza niepożądane efekty zjawiska zbliżenia.

Wykorzystano do budowy też dwa różne lecz uzupełniające się materiały, które efektywnie tłumią drgania mechaniczne wewnątrz kabla. Black Rhodium Stream jest zakończony wysokiej jakości wtyczkami, które są regularnie używane w kablach zasilających brytyjskiego producenta.

Czytaj także

TEST Black Rhodium Hercules. Muzykalny prąd

Goldring E – nowa seria wkładek MM

Black Rhodium Streamkabel zasilający

Ceny kabli w UK1,7 m – 450 GBP (każdy kolejny metr długości wymaga dopłaty 100 GBP)

Dystrybucja: Hi-Fi Studio

 

Brak komentarzy