Anthem, Persona i Taga – premiery na AVS

0
POLPAK AVS zajawka

AUDIO VIDEO SHOW 2017 / Na zbliżającej się wystawie Audio Video Show w salach Polpaku będzie można zobaczyć najnowszy wzmacniacz firmy Anthem, topowe głośniki Paradigm, elektrostaty Marin Logan oraz elektronikę i głośniki Taga Harmony. Posłuchamy najnowszego lampowego wzmacniacza TTA-1000, przewidziano też premierę nowych kolumn z serii Platinum.

Polpak szykuje na wystawę kilka gorących premier. Na pewno wiele emocji wzbudzi najnowszy, naszpikowany nowoczesnymi technologiami wzmacniacz zintegrowany Anthem STR (na zdjęciu głównym). Bardzo mocny piec (600W przy 2Ω) wyposażony jest także w wejścia cyfrowe, ponieważ na pokładzie ma zainstalowany wysokiej klasy DAC z nowoczesnym wejściem USB. Dodatkowo STR współpracuje z najnowszą generacją Systemu Korekcji Akustyki Pomieszczenia ARC dostosowującego brzmienie do warunków w pokoju odsłuchowym. Można do niego podłączyć dwa subwoofery, którymi zarządza zaawansowany system. We wzmacniaczu jest także preamp gramofonowy dla wkładek MM i MC.

Wzmacniacze Anthem STR będą napędzały topowe kanadyjskie kolumny Paradigm Persona 9H oraz głośniki Expression ESL 13A – elektrostatyczne kolumny podłogowe z serii Masterpiece amerykańskiej marki Martin Logan.

W drugiej sali Polpak pokaże sporo nowości swojej wiodącej marki Taga Harmony. Główny system demonstracyjny będzie bazował na podstawkowych kolumnach Diamond B-60 z flagowej serii oraz na pracującym w klasie A lampowym wzmacniaczu TTA-1000 – to absolutna nowość w ofercie Tagi.

Polpak AVS 1 Harmony

AVS to także idealna okazja do premiery nowych kolumn w najczęściej nagradzanej serii producenta, czyli Platinum. Będą to podłogówki F-120 v.3 i F-100 v.3 oraz podstawkowe B-40 v.3. Warto wspomnieć, że nad układem zwrotnic pracował Arek Ogrodnik – znawca audio, recenzent i projektant kolumn. Okablowanie wewnętrzne tych zestawów pochodzi od XLO – amerykańskiego specjalisty od przewodów audio. Kolumny będą napędzane HTA-1200 – nowym zintegrowanym hybrydowym wzmacniaczem o mocy 80W/8ohm.

Nie tylko HTA-1200 to nowość wśród wzmacniaczy – HTA-800 oraz HTA-25B to kolejne hybrydowe nowinki, które będą miały swoją premierę podczas targów. Pokazany zostanie również nowy DAC DA-300 v.3 (32bit/384kHz PCM DSD).

Polpak zaprasza też na ciekawe spotkania. Hirek Wrona, ambasador polskiej marki Taga Harmony, uznany dziennikarz i publicysta muzyczny, DJ oraz producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów, poprowadzi autorskie prezentacje. 18 listopada (sobota), o godz. 15 .00 pod hasłem „Radość muzyki dla każdego” – na przykładzie różnych gatunków muzycznych – Hirek zabierze gości w muzyczną podróż pokazując, że świetną i uniwersalną jakość dźwięku może dać system audio, który nie musi kosztować fortuny.

 

Natomiast w niedziele 19 listopada o godz. 12:00 spotkanie „Wzmacniacz XXI wieku”. Hirek sięgnie po hybrydę Taga Harmony HTA-2000B v.2 – wzmacniacz, który osobiście używa w swoim domu oraz studio i zademonstruje, jak wzmacniacz XXI wieku powinien łączyć w sobie nowoczesność z dawką „vintage” i jaki ma to wpływ na dźwięk i muzykę.

Dwa spotkania dotyczyć będę nowego lampowego wzmacniacza Taga Harmony TTA-1000, o którym opowie Grzegorz Duda – recenzent audio, przez wiele lat związany ze znaną wśród audiofilów firmą Neel, prywatnie wielki miłośnik wzmacniaczy lampowych i muzyki. Odbędą się one 18 listopada (sobota), godz. 12:00 i 19 listopada (niedziela), godz. 14:00. Grzegorz odkryje unikalne możliwości, jakie dają wzmacniacze lampowe – możemy sami modelować styl brzmienia, bawić się dźwiękiem. Będziemy mieli okazję posłuchać TTA-1000 w konfiguracji z różnymi lampami, w tym z NOS-ami z lat 40tych!

Sprzęt dystrybuowany przez Polpak na Audio Video Show 2017 będzie można zobaczyć w hotelu Radisson Blu Sobieski, na parterze, w salach Belweder I i Belwedr II

Brak komentarzy