Goldring E – nowa seria wkładek MM

0
Goldring zajawka

NOWOŚCI / WKŁADKI GOLDRING / W Polsce do kupienia są już nowe wkładki gramofonowe renomowanej firmy Goldrin. Są to trzy produkty: E1, E2, E3, które różnią się od siebie wspornikiem oraz szlifem igły. Można wymieniać same igły w ramach całej serii.

Dystrybutor – białostocka firma Rafko – podkreśla, że seria wkładek E została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy posiadają już pierwszy gramofon i rozważają wymianę fabrycznej wkładki na lepszą. Konstrukcja i waga wkładek z serii E idealnie pasuje do ramion gramofonów o średniej i dużej masie. Optymalnie dobrana waga, tracking i parametry elektryczne sprawiają, że wkładki Goldringa są bardzo łatwe w montażu, kalibracji oraz chętnie współpracują z praktycznie każdym przedwzmacniaczem. Wszystkie modele z nowej serii to wkładki typu MM.

Seria E została zaprojektowana w Wielkiej Brytanii, zaś ich produkcja odbywa się w Japonii. Wszystkie wkładki mają wymienne igły. Ponadto, wkładki są zaprojektowane w sposób, który umożliwia wymienność igieł w ramach wszystkich modeli serii E. Oznacza to, że posiadacz modelu E1 może wymienić zużytą igłę na nową z modelu E3, co znacząco podniesie uzyskiwaną jakość dźwięku.Goldrind E 1Charakterystyczne cechy wkładek to karbonowy wspornik igły w wejściowym modelu E1, aluminiowy wspornik igły w modelach E2 i E3 oraz super-eliptyczny szlif igły w modelu E3.

Test gramofonu Rega Planar P2

Magnesy charakteryzują się bardzo niską masą, a tym samym minimalną bezwładnością, co zwiększa czułość całego układu. Ponadto, ustawiono je pod kątem 45 stopni, tak aby naśladowały pracę noża żłobiącego nagranie w płycie winylowej. Pozwala to na dokładniejsze śledzenie nagrania przez igłę, a co za tym idzie wydobycie większej ilości informacji z winylu. Rozdzielenie magnesów przekłada się na lepszą separację kanałów, co w efekcie pozwala budować lepszą scenę muzyczną stereofonię i niższy stosunek sygnału do szumu.

Goldring e 2

Goldring E 1, E2, E3 – wkładki gramofonowe MM
Ceny (odpowiednio): 269 zł, 359 zł, 449 zł
Dystrybucja: Rafko

Brak komentarzy