Jesienne nowości od Taga Harmony – kolumny i kabel

0
Taga kabel zajawka

NOWOŚCI / Taga Harmony przygotowała na jesień kilka nowości. Już za chwilę będą do kupienia nowe kolumny podłogowe z serii Platinum – Platinum F-90 SL v.2 oraz kabel zasilający Taga Harmony TCP. Głośniki uzupełniają popularną linię, natomiast TCP to pierwszy kabel prądowy w ofercie firmy z podwarszawskich Reguł. 

Taga Harmony od wielu lat specjalizuje się w produkcji budżetowych i średnio drogich kolumn głośnikowych, które są wysoko ocenianie przez tych miłośników dobrego brzmienia, którzy szukają jak najlepszego stosunku jakości do ceny.  Firma w ofercie ma też sporo elektroniki (wzmacniacze lampowe i hybrydowe, DAC, przedwzmacniacze gramofonowe i słuchawkowe), akcesoria prądowe. Ostatnio pojawiły się także kabe.

Nowe, smukłe i optycznie lekkie kolumny podłogowe Taga Harmony Platinum F-90 SL v.2 opiera się na technologii i charakterystyce brzmienia wyższej serii Platinum v.3. Producent zapewnia jednak, że mimo mniejszych gabarytów generują wciąż duży i dobry dźwięk. 

Platinum F-90 SL v.2 wykorzystuje tylko kilka elementów wspólnych z poprzednią edycją: kształty obudów TLIE, porty bassreflexu BOM i terminale głośnikowe. Wszystkie inne komponenty są całkowicie nowe lub znacząco ulepszone.

Przede wszystkim przeprojektowane zostały głośniki. Wysokotonowy ma lżejszą kopułkę tytanową o zmienionym kształcie i dodatkowy pierścień. Lżejsze są też aluminiowe membrany średniotonowca i głośnika niskotonowego, które zyskały tez płaską nakładkę przeciwpyłkową, większy magnes o odwrócone zawieszenie.

Taga kolumna OK

Wewnętrzne okablowanie zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane dla serii Platinum v. 3 przez XLO U.S.A., jednego z najlepszych producentów kabli audio na świecie. Wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników z zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.
Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej “rozbijać” fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.  

Całkowicie nowe są nóżki z szpilkami – wszystkie modele podłogowe są wyposażone w aluminiowe nóżki i szpilki. Nóżki są wyjątkowo sztywne i grube zapewniając prawie idealną izolację kolumny od podłoża, zwiększa to transparentność dźwięku i definicję oraz kontrolę basu. Wszystkie modele są wyposażone w magnetycznie mocowane maskownice co pomaga zachowywać elegancki wygląd przedniego panelu kolumn głośnikowych i nowych przetworników, jak również przyczyniają się do obniżenia zniekształceń, gdy maskownice są zdjęte.

Starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna i są przyjemne w dotyku.  Można wybierać w kilku wykończeniach: High Gloss White, Black, Modern Wenge, Oak, Walnut. 

Taga Harmony ma w ofercie dobrze oceniane i niedrogie listwy i filtry sieciowe. Brakowało jak dotąd kabla sieciowego. Teraz pojawia się w ofercie – to przewód Taga Harmony TCP.  Może być używany z firmowymi akcesoriami prądowymi jak również z urządzeniami innych firm.

Taga kabel 1 OK

 

Taga projektując swój kabel skupiła się na kilku czynnikach:

* Wielożyłowa, wysokiej czystości 99.99% miedź beztlenowa została wykorzystana jako materiał przewodzący, aby zapewnić najlepsze przewodzenie i przesyłanie zasilania;
* Gruba dielektryczna izolacja HDPE, aby poprawnie odizolować i odseparować przewodniki od zewnętrznych zakłóceń;
* 2-poziomowe ekranowanie: pleciona warstwa czystej miedzi i folia aluminiowa w celu ograniczenia zakłóceń RFI i EMI;
* Żyła uziemiająca z czystej miedzi;
* Podwójna otulina z PVC i dodatkowa otulina z nylonu (tylko dla przewodów w gotowych odcinkach);
* Wysokiej jakości wtyczka Schuko i złącze IEC z bolcami i uziemieniem wykonanymi z rodowanego niemagnetycznego mosiądzu zapewniają świetne przewodzenie, izolację i połączenie. Obydwa przystosowane do obciążeń 16A / 250V.

Taga Harmony TCP – kable zasilacjące
Długość 1,5 m 299 zł
Dystrybucja – POLPAK

Taga Harmony Platinum F-90 SL v.2- kolumny podłogowe
Cena – 3499 zł para  
Dystrybucja – POLPAK

 

 

Brak komentarzy