Aż trzy nowe urządzenia TAGA Harmony

0
Taga HTA 800B zajawka

NOWOŚCI / Prawdziwy wysyp nowości od polskiej firmy TAGA Harmony. Na rynek wchodzą aż trzy premierowe urządzenia. Pierwszym z nich jest miniaturowy przetwornik cyfrowo-analogowy o bardzo dużych możliwościach DA-400, drugie to kolejny wzmacniacz z rodziny hybryd – HTA-800B. Firma wprowadza też nowy model głośników naściennych TCW 190R.

TAGA Harmony sukcesywnie rozwija swoją ofertę. Pojawia się więc kolejny wzmacniacz hybrydowy, który powiększy rodzinę podobnych urządzeń. Polska marka od dawna stara rozwijać się ten segment. Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy jest za to drugim urządzeniem z nowej, miniaturowej linii.

TAGA Harmony HTA-800B – wzmacniacz hybrydowy

Taga HTA 800B 1

Wzmacniacze hybrydowe TAGA Harmony wykorzystują lampy w sekcji przedwzmacniacza, natomiast tranzystory w końcówce mocy. Pozwala to uzyskać lampowy, miękki charakter brzmienia oraz jednocześnie zagwarantować dużą dynamikę i moc, jaką dają tranzystory. 

Nowym wzmacniaczem w rodzinie hybryd jest TAGA Harmony HTA-800B. Urządzenie zostało bardzo bogato wyposażone, między innymi w preamp gramofonowy i przetwornik cyfrowo-analogowy.

Taga HTA 800B 2

GŁÓWNE CECHY
    • Elegancki design aluminiowego panelu przedniego świetnie pasuje do każdego stylu wnętrza. • Hybrydowa konstrukcja wykorzystująca dwie lampy 6H3N w sekcji przedwzmacniacza oraz cztery tranzystory Toshiba zapewnia bardzo ciepłe, liniowe i żywe brzmienie charakteryzujące się jednocześnie dużą dynamiką i świetną prezentacją sceny muzycznej.
    • Wydajny, dużej mocy toroidalny transformator 230W zapewnia napięciową stabilizację i ciągłość, oraz natychmiastowo dostępną energię na każdym poziomie głośności. Pozwala na poprawne wysterowanie różnych typów kolumn głośnikowych.
    • Bluetooth® – do bezprzewodowego przesyłania muzyki ze smartfonów, tabletów lub komputerów.     • 3 wejścia analogowe, wliczając w to wejście dla gramofonu (wkładka MM).
    • Cyfrowe wejścia optyczne i koaksjalne oparte o wysokiej rozdzielczości przetwornik cyfrowo   analogowy 24bit/192kHz, umożliwiają podłączenie szerokiego spektrum urządzeń cyfrowych (np. odtwarzacza CD/DVD/Blu-ray, konsoli do gier itp.).
    • Liniowe regulowane wyjście przedwzmacniacza jest dedykowane jako opcjonalne poszerzenie    systemu o dodatkowy wzmacniacz mocy, aktywny subwoofer lub aktywne kolumny głośnikowe.     • Wysokiej jakości przedwzmacniacz słuchawkowy dla osób preferujących dyskretne odsłuchy.
    • Aluminiowy pilot.
    • Gniazdo zasilania IEC C14 i wymienny przewód zasilający Schuko-IEC C13 dają możliwość up   grade’u systemu o kabel jakości audiofilskiej w dowolnym momencie.

TAGA Harmony DA-400 – przetwornik cyfrowo-analogowy

Drugą nowością w ofercie polskiej firmy jest DAC TAGA Harmony DA-400. Niewielkie urządzenie jest idealnym uzupełnieniem dla obecnego już na rynku od jakiegoś czasu odtwarzacza sieciowego TWA-10B. Razem będą tworzyć miniaturowy zestaw audio, na przykład do gabinetu. 

Taga DA-400 1

GŁÓWNE CECHY:
   • Wsparcie cyfrowych plików audio do 32bit/768kHz lub do DSD512 dla odtwarzania muzyki zapisanej na komputerach, odtwarzaczach CD, smartfonach i innych urządzeniach do przechowywania plików.
   • Wsparcie MQA (Master Quality Authenticated) dla zapewnienia studyjnej jakości dźwięku.
   • Najwyższej jakości dźwięk, wykorzystujący uznany układ ESS SABRE ES9038Q2M Reference DAC z architekturą Hyperstream™ II i Time Domain Jitter Eliminator.
   • Silnik cyfrowy oparty na ultra-wydajnym 32-bitowym 16-rdzeniowym mikrokontrolerze XMOS.
   • Obsługa szerokiej gamy formatów, w tym bezstratnego FLAC i ALAC o wysokiej rozdzielczości oraz nieskompresowanego WAV dla uzyskania najbardziej naturalnego i szczegółowego dźwięku.
   • Wyjścia: cyfrowe optyczne oraz analogowe wyjście liniowe z pozłacanymi i solidnymi gniazdami RCA z obrabianego maszynowo mosiądzu zapewniają najlepszy transfer sygnału.
   • Wejścia: USB, cyfrowe optyczne oraz cyfrowe koaksjalne z pozłacanym i solidnym gniazdem RCA z obrabianego maszynowo mosiądzu zapewniają najlepszy transfer sygnału.
   • Krystalicznie wyraźny wyświetlacz OLED pokazujący informacje o przetwarzanym sygnale.
   • Kompaktowy rozmiar i elegancka konstrukcja wykorzystująca aluminiową obudowę pasującą do każdego urządzenia.

Taga DA-400 2

TAGA Harmony TWC-190R – głośniki sufitowe

Taga wprowadza też nowe głośniki sufitowe TWC-190R. Seria TCW dostarcza najlepszą jakość dźwięku w zaskakująco umiarkowanej cenie. Wykorzystuje bardzo sztywne i mocne polimerowe obudowy tworzone metodą wtryskową, dzięki czemu zniekształcenia, wibracje i rezonanse są zminimalizowane. Ponadto specjalistyczne zaciski ułatwiają bardzo prosty i bezpieczny montaż. Wszystkie głośniki są przeznaczone do stosowania w systemach audio i kina domowego, jak również nadają się do aplikacji komercyjnych.

Taga glosnik

Super niski profil ramki magnetycznie montowanej maskownicy sprawiają, że głośnik jest praktycznie niewidoczny po instalacji. Dźwięk jest czysty, naturalny, dynamiczny i posiada szeroką dyspersję w pomieszczeniu odsłuchowym. Dwudrożne głośniki mają moc 60W RMS, pasmo przenoszenia to 46Hz – 20kHz. Przyjazna impedancja 8 ohm i stosunkowo wysoka efektywność 90dB sprawiają, że są łatwe do napędzenia.

TAGA Harmony HTA-800B – wzmacniacz hybrydowy
Cena – 2 199 zł
TAGA Harmony DA-400 – przetwornik cyfrowo-analogowy
Cena – 899 zł
TAGA Harmony TWC-190R – głośniki sufitowe
Cena – 430 zł (para)
Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy