Oracle Audio – źródło ponad wszystko

0
Oracle zajawka

NOWOŚCI / Oracle Audio Technologies w Polsce! Znany i ceniony na całym świecie kanadyjski producent specjalizujący się w źródłach dźwięku znalazł u nas dystrybutora – firmę EIC. Można już zamawiać hi-endowe gramofony i odtwarzacze płyt kompaktowych.

Istniejąca od 1979 roku firma Oracle znana jest przede wszystkim z doskonałych gramofonów, a jej model Oracle Delphi uważany jest za jeden z najlepszych gramofonów nie tylko w swojej klasie odtwarzaczy płyt winylowych. Ale Kanadyjczycy mają też coś dla miłośników płyt kompaktowych i ponoć ich odtwarzacze CD brzmią nie gorzej od gramofonów.

U podstaw filozofii Oracle leżą słowa Igora Fiodorowicza Strawińskieg wypowiedziane podczas wykładów na Harwardzie w 1942 roku: “Nie wystarczy słuchać muzyki, ale trzeba ją też zobaczyć”. Chodzi więc o to, by prócz samego idealnego dźwięku można było podziwiać te naprawdę piękne i robiące ogromne wrażenie urządzenia.

Oracle 1

Chcemy odtwarzać nagraną muzykę z jakością, która przekazuje tak autentycznie jak to tylko możliwe, emocje i witalność wytwarzaną w nas podczas jej słuchania. Naszym pragnieniem jest przekazać muzyczną moc dzieł najznakomitszych kompozytorów i wykonawców i pozwolić sobie na radość ze sztuki tak istotnej dla ludzkiego doświadczenia – piszą przedstawiciele firmy.

Określają siebie jako zapalonych artystów projektujących unikalne rzeźby, które odtwarzają muzykę. – Staramy się, aby nasze produkty grały po prostu całą muzykę prawdziwie tak by sprawić że wibrujesz i drżysz! Właśnie z myślą o tej wysoce inspirującej i motywującej sile projektujemy nasze produkty. Wspólnym podpisem leżącym u podstaw całej naszej pracy jest pasja i poświęcenie dla wszystkich artystów, którzy zamykają swoją sztukę, którą tworzą, w nagranej muzyce! Zachęcamy do odkrywania dusz artystów, w intymności swojego domu, słuchania ich dzieł przy pomocy Oracle Audio – mówią z w Oracle

Firma ORACLE AUDIO TECHNOLOGIES od 1979 roku zaspokaja pragnienia tysięcy audiofilów na całym świecie.

Oracle 2

W aktualnej ofercie ORACLE AUDIO znajdują się:

– Trzy wersje modelu flagowego gramofonowego Delphi MkVI: Classic, Signature i Reference, różniące się między sobą: zasilaczem, ramieniem i wkładką (w różnych kombinacjach). Zawsze jednak jest to ramię: SMT i wkładka Benz Micro. Od roku 1979 wyprodukowano ponad 11000 gramofonów Delphi.

– Gramofon Paris Mk V – cechy charakterystyczne to podstawa w wielu kolorach i ramię z włókna węglowego.

 

– Gramofon Origine Mk II – którego podstawa może być czarna lub biała a dodatkowo ozdobiona świecącymi wstawkami w różnych kolorach. Urządzenia wyposażone są we wkładki Ortofon 2M Blue.

Oracle Audio produkuje też coś dla miłośników srebrnych krążków. Ich źródła cyfrowe też cieszą się wielkim powodzeniem. W ofercie są trzy urządzenia:

 

CD-2500 MkIV (z przetwornikiem D/A) i CD-2000 MkIII (transport) – wykorzystujące zawieszenie identyczne do tego, jakie wykorzystywane jest w gramofonie Delphi. Oba z zewnętrznym zasilaczem.

CD-1000 MKIII – transport z zewnętrznym zasilaczem.

Oracle 3
Paris CD 250 – dostępny w różnych kolorach wykończenia, z wejściem i wyjściem cyfrowym (RCA) i wyjściami analogowymi: RCA i XLR.

Oracle Audio Technologies – gramofony i odtwarzacze CD
Dystrybucja – EIC

 

 

Brak komentarzy