Atlas Cables – szkockie przewody z nową dystrybucją

1
Atlas Cable zajawka

NOWOŚCI / Przewody Atlas Cables mają w Polsce nowego dystrybutora – została nim białostocka firma Rafko. Szkocki producent od lata znany jest ze swojego inżynierskiego i naukowego podejścia do projektowania i produkcji. Wyspiarze szczycą się tym, używają w większości swoich produktów własnych komponentów i tym, że firma wciąż jest w ich rękach.

Atlas Cables znany jest polskim miłosnikom dobrego brzmienie od lat. To firma z tradycjami, ciesząca się pozytywną opinią, choć nie tak popularna, jak kilka innych. Atlas zbiera dobre opinie w testach na całym świecie. Jest jednym z nielicznych producentów audiofilskich kabli, który podaje wszystkie parametry elektryczne swoich przewodów.

Atlas Cables to ewenement w czasach globalizacji, ponieważ samodzielnie prowadzi badania dotyczące przetwarzania sygnału, projektuje swoje przewody, a następnie je produkuje. Atlas Cables to produkty od A do Z szkockie. Firma posiada własny dział badawczy, gdzie przeprowadza pomiary i odsłuchy, zaś produkcja mieści się w tej samej lokalizacji, w Kilkmarnock w zachodniej Szkocji.

Atlas Cable 1

Atlas jest firmą niezależną, nie należy do żadnej azjatyckiej grupy kapitałowej, nie korzysta także z podzespołów używanych do produkcji kabli innych producentów. Sama opracowuje przewodniki, izolacje, wtyki i technologie terminowania, co pozwala jej uzyskać założone parametry elektryczne, a także łączyć ze sobą komponenty sumujące się w optymalny produkt w danym przedziale cenowym.

Atlas Cables szczególną uwagę przykłada do szybkości propagacji fal audio w przewodach, zwracając uwagę na znaczące różnice między kablami od różnych producentów (Velocity of Propagation). Czynnikiem decydującym o różnicach jest pojemność elektryczna, zaś prace badawcze Atlasa zmierzają w kierunku jej konsekwentnego obniżania, głównie za pomocą dielektryków nowej generacji. np. mikroporowej pianki PTFE w ramach technologii HighV.

Test kabli Melodika

Kolejnym autorskim rozwiązaniem firmy są wtyki i sposoby ich łączenia z przewodnikiem. Firma opracowała własne metody zimnego lutowania i zaciskania wtyków bez używania spoiwa. Co więcej, Atlas Cables jest jedynym producentem, który dopasowuje impedancyjnie wtyki z przewodnikiem.

Na szczycie firmowych rozwiązań znajdziemy Grun, czyli system uziemiający linię transmisyjną sygnału audio. Jest on stosowany w rozmaitych wersjach zarówno w kablach sygnałowych jak głośnikowych.

Atlas Cable 2

Atlas słynie przede wszystkim z hiendowych linii Mavros i Asimi, które stanowią poligon doświadczalny we wdrażaniu oryginalnych koncepcji szkockich inżynierów. Wybrane rozwiązania trafiają do niższych linii, Hyper i Equator, co poskutkowało licznymi nagrodami prasy, między innymi 5-gwiazdkowymi wyróżnieniami od What Hi-Fi (dla serii Equator cztery razy z rzędu), a także Hi-Fi Plus, HiFi World, Hi-Fi Choice wielu, wielu innych. W Polsce nowym dystrybutorem kabli Atlas została białostocka firma Rafko.

Atlas Cables – przewody i akcesoria audio
Dystrubucja – Rafko

Aktualna oferta Atlasa w Polsce to następujące linie:
• Asimi: głośnikowe, intekonekty
• Mavros: głośnikowe, intekonekty, USB, RJ45
• Ascent: głośnikowe, intekonekty
• Hyper DD: interkonekty
• Hyper: głośnikowe, intekonekty, RJ45, HDMI
• Equator: głośnikowe, intekonekty, RJ45
• Element: interkonekty, USB, HDMI
• Zeno: słuchawkowe
• Metik: interkonekty mini jack
• Eos Superior: zasilające
• Eos DD: zasilające
• Eos 4DD: zasilające

Jeden komentarz

 1. LIONEL TACHET pisze:

  Bonjour,

  Nous avons l’honneur de vous demander l’ouverture d’un Compte Client avec Délai de Paiement à 30 jours Net Date de facture au nom de notre société.
  Nous sollicitons à cet effet une réponse afin de vous présenter les produits ou articles et les perspectives de notre entreprise.
  Quels sont Les Documents nécessaire à fournir afin de Procéder à l’ouverture de Compte.

  Nous vous prions de recevoir, Madame/Monsieur, nos sincères salutations.

  Dans l’Attente d’une Suite Favorable.

  Cordialement,

  Mr LIONEL TACHET – DIRIGEANT
  AXILUM
  4 CHEMIN DU CHATEAU D’EAU – 91400 SACLAY – FRANCE
  Contact :+33(0)6 44 67 03 51
  Fax : +33 8 90 34 61 43
  RCS EVRY : 499 770 402
  N° SIRET : 49977040200042
  N° APE : 9002Z
  N° TVA :FR66499770402
  Mail:contact@axilum.eu

  ———————————————————————————————————–

  Dear,

  We have the honor to ask you to open a Customer Account with a Payment Deadline of 30 days Net Invoice Date in the name of our company.
  To this end, we are asking for a response in order to present the products or articles and the prospects of our company to you.
  What Documents are necessary to provide in order to proceed with the opening of an Account.

  We ask you to receive, Madam / Sir, our sincere greetings.

  Pending a favorable response.

  Regards,

  Mr LIONEL TACHET – DIRIGEANT
  AXILUM
  4 CHEMIN DU CHATEAU D’EAU – 91400 SACLAY – FRANCE
  Contact :+33(0)6 44 67 03 51
  Fax : +33 8 90 34 61 43
  RCS EVRY : 499 770 402
  N° SIRET : 49977040200042
  N° APE : 9002Z
  N° TVA :FR66499770402
  Mail:contact@axilum.eu

Post a new comment