Leak Stereo 230 – nowy wzmacniacz wskrzeszonej legendy

0
Leak zajawka nowa

NOWOŚCI / Po 40 latach nieobecności na rynku przed dwoma laty powróciła brytyjska marka Leak. W sprzedaży pojawiły się dwa urządzenia: zintegrowany wzmacniacz Leak Stereo 130 z funkcjonalnością DAC-a oraz transport CD Leak CDT. Teraz będzie można kupić kolejne urządzenie – to nowy wzmacniacz zintegrowany z wieloma funkcjami, bardzo bogato wyposażony Leak Stero 230. 

Leak to legendarna marka założona przez Harolda Josepha Leaka w 1934 roku, była brytyjskim pionierem w dziedzinie hi-fi od połowy XX wieku. Produkowała niedrogi, ale dobry sprzęt do słuchania muzyki. W ofercie były wzmacniacze, tunery i głośniki. Pod koniec lat 60. XX wieku firma zmieniła właściciela, a później zaczęła podupadać i zniknęła z rynku.

W 2020 roku LEAK został wskrzeszony przez grupę IAG – jednego z czołowych światowych producentów produktów audio i właściciela wielu klasycznych brytyjskich marek (m.in. Quad, Wharfedale, Castle). Wprowadzono dwa modele: Leak Stereo 130 z funkcjonalnością DAC-a oraz transport CD Leak CDT. Teraz czas na nowy wzmacniacz.

Leak 230 1

Leak Stereo 230 – nowoczesny vintage

Leak Stereo 230 nazywany jest rzez producenta “wysokowydajnym wzmacniaczem zintegrowanym Hi-Fi, zaprojektowanym dla współczesnych entuzjastów audio i wideo”. I nie chodzi tylko o wydajność mocową, ale także wielość funkcji, jaką ma ten wzmacniacz. 

Leak 230 4

Zaprojektowano go w stylu vintage i jest niemal identyczny jak jego młodszy brat. Prezentuje się naprawdę rasowo. Wizualna różnice jest tylko w wielkości obudowy. Wzmacniacz można zamówić w dwóch wersjach: z obudową metalową lub pokrytą drewnianymi deseczkami. W tej drugie wygląda jak prawdziwe urządzenie z epoki.

Zbudowano go, aby bezproblemowo obsługiwać szeroką gamę źródeł i zapewniać wyższy poziom wzmocnienia, Leak Stereo 230 ma moc wyjściową 115 W na kanał. Oferuje również, w porównaniu ze Stereo 130, wejście HDMI ARC, zapewniającą najwyższą jakość dźwięku w systemach AV, tworząc w pełni wyposażony zintegrowany wzmacniacz spełniający wszystkie wymagania współczesnych audiofilów i kinomaniaków.

Leak Stereo 230 – bogata funkcjonalność

Dzięki różnorodności wejść Leak Stereo 230 można podłączyć do wielu źródeł analogowych, a także cyfrowych. Obwody cyfrowe wzmacniacza dostarczają poziom jakości, jakiego można oczekiwać od wysokowydajnego, samodzielnego przetwornika cyfrowo-analogowego. Wykorzystując uznany chip ES9018 Sabre32 Reference z 32-bitową architekturą HyperStream firmy ESS Technology i eliminatorem jittera w domenie czasowej, Leak Stereo 230 oferuje bardzo niski poziom szumów, wysoki zakres dynamiczny cyfrowych plików audio z częstotliwością próbkowania do 384 kHz (PCM) i DSD256.

Stereo 230 2

Można także przesyłać muzykę strumieniowo do wzmacniacza z dowolnego urządzenia Bluetooth, takiego jak przenośne odtwarzacze muzyczne, tablety, komputery PC lub smartfony, za pośrednictwem wbudowanego kodeka Bluetooth aptX i AAC. Dzięki temu można cieszyć się dźwiękiem o jakości CD przez bezprzewodowe połączenie Bluetooth. 

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy z obsługą wkładek typu MM umożliwia bezpośrednie podłączenie gramofonu. Zoptymalizowany pod kątem wkładek MM obwód oparto na JFET i zapewnia precyzyjną korekcję RIAA zgodnie ze standardami branżowymi dotyczącymi odtwarzania płyt winylowych.

Leak 230 3

Wzmacniacz posiada też wyjście słuchawkowe, wykorzystuje dedykowany obwód wzmacniacza z technologią Current Feedback dla wyjścia słuchawkowego. Dorównuje wydajnością samodzielnym wzmacniaczom słuchawkowym. Konstrukcja oferuje szybką obsługę sygnału wyjściowego dzięki dużej szybkości narastania. Rezultatem jest dynamiczna, szczegółowa i immersyjna wydajność oraz kompatybilność z wszelkiego rodzaju słuchawkami.

Leak Stereo 230 – wzmacniacz zintegrowany
Cena detaliczna:
– 5 999 zł (metalowa obudowa)
– 6 699 zł (fornirowana drewniana obudowa)
Dystrybucja – FNCE

SPECYFIKACJA
· 2 x 75W (8ohm) / 2 x 115W (4ohm) Klasa AB
· ST MOSFET TDA7293 Dual Parallel Amplifier
· DAC ES9038Q2M 32-bit 
· Wbudowany certyfikowany dekoder MQA (PC USB, koaksjalny, optyczny)
· Obsługa Bluetooth 5.0 (aptX / aptX LL)
· Przedwzmacniacz gramofonowy MM
· Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy Current-Feedback
· Aktualizacje przez USB

Brak komentarzy