Quadral Alpha i Gamma – nowe aktywne kolumny głośnikowe

0
Auadra zajawka

NOWOŚCI / Coraz więcej miłośników dobrego brzmienia chce upraszczać swoje systemy audio, jednocześnie nie rezygnując z wysokiej jakości dźwięku. Do nich skierowana jest najnowsza oferta Quadrala. Firma wprowadza dwie nowe kolumny w prestiżowej serii Aurum. Niezwykłe podłogówki Quadral Alpha i Quadral Gamma to modele aktywne z własnymi wzmacniaczami, ale na tym nie kończy się ich innowacyjność. Mogą również pełnić funkcję … źródła muzyki! I na tym nie koniec.

W obu modelach Quadrla Alpha i Quadral Gamma znajdują się najwyższej klasy wzmacniacze audio, system streamingowy, system kalibracji akustyki pokoju odsłuchowego DIRAC®LIVE z wysokiej klasy mikrofonem pomiarowym i pilotem zdalnego sterowania. Kupując te kolumny otrzymujemy więc gotowy system stereofoniczny – nie potrzebujemy osobnego wzmacniacza i źródła muzyki.

Głównym założeniem konstrukcyjnym przyświecającym inżynierom przy projektowaniu nowych kolumn aktywnych Quadrla Alpha i Quadral Gamma było uzyskanie maksymalnej energii, dynamiki i wydajności z jak najmniejszych obudów. Przetworniki basowe znajdują się w obudowie zamkniętej. Ta koncepcja jest idealna dla reprodukcji czystych, mocnych impulsów, a także melodyjnego i muzykalnego basu. Potrzebuje jednak głośników subniskotonowych o niskim współczynniku zniekształceń i bardzo dużej mocy. W kolumnach aktywnych AURUM nie stanowi to problemu. Bardzo wydajne wzmacniacze 350 W i 700 W gwarantują nieograniczoną dynamikę i znajdują się w wydzielonej wentylowanej komorze. By zachować smukły przód z dobrą szeroką emisją dźwięku, głośniki niskotonowe są umieszczone z boku.

Nowy Quadral 4

Głośniki średniotonowe mają odpowiednio 15 cm i 18 cm. W obu konstrukcjach zastosowano wstęgowy głośnik wysokotonowy quSENSE®. W modelu Quadrla Alpha to nieco większy przetwornik o długości 90 mm natomiast natomiast w modelu Quadral Gamma wstęga ma długość 70 mm. W obu wypadkach sygnał dochodzący do membran jest transformowany do niższego napięcia. Magnes jest neodymowy.

Quadrla Alpha i Quadral Gamma to kolumny aktywne z wbudowanymi wzmacniaczami. W obu modelach przetworniki niskotonowe napędzane są przez wysokiej klasy wzmacniacze impulsowe klasy D, natomiast pozostałe głośniki współpracują z muzykalnym wzmacniaczem analogowym.

1Gamma_wzmacniacz

Większy model Quadrla Alpha osiąga imponującą moc 700W (THD @ 1%). Poszczególne wzmacniacze sterowane są za pomocą procesora cyfrowego o dużej mocy obliczeniowej. DSP ustanawia niezwykle precyzyjne wymagania dla każdego przetwornika. Aby zminimalizować wpływ pomieszczenia na jakość brzmienia, w pakiecie znajduje się pełna wersja wielokrotnie nagradzanego systemu kalibracji DIRAC®. Model Quadral Gamma przeznaczony do mniejszych pomieszczeń i osiąga moc 350W (THD @ 1%).

Najlepszą cechą aktywnych modeli Quadral Aurum jest niewątpliwie to, że mogą stać się źródłem dźwięku! Zamontowano w nich moduł strumieniowania! Można połączyć z kolumnami swoją sieć domową i za pomocą aplikacji odtwarzać całą kolekcję muzyki zapisaną na dysku sieciowym. Jeśli lubimy słuchać radia, aktywny głośnik Quadral Aurum może również uzyskać dostęp do stacji radiowych lub podcastów za pośrednictwem Airable®. Ze względu na format danych o wysokiej rozdzielczości, ze znacznie lepszym dźwiękiem zintegrowano kolumny aktywne z portalem Tidal®.

Nowy Quadral 3

Ale do kolumn można podłączyć także inne źródła dźwięku. Najprostszy sposób to pamięć USB z plikami muzycznymi, wystarczy wybrać ja jako źródło w aplikacji. Dostępne są równie wejścia analogowe (symetryczne/niesymetryczne) i wejścia cyfrowe (optyczne i koaksjalne S/PDIF).

Quadral Alpha i Gamma – aktywne kolumny głośnikowe

Dystrybucja – EIC

Brak komentarzy