Piega – nowa seria kolum Ace

0
Piega Ace zajawka

NOWOŚCI / PIEGA ACE / Szwajcarski specjalista od zaawansowanych technologicznie kolumn głośnikowych wprowadza nową serię kolumn o nazwie Ace. W premierowej linii znajdziemy trzy modele: wolnostojący, podstawkowy oraz głośnik centralny. Możemy więc wykorzystywać je w odsłuchu stereo jak i zbudować zestaw kina domowego. Wszystkie kolumny wyglądają bardzo nowocześnie i wykorzystują charakterystyczny przetwornik wysokotonowy.

Piega to jedna z najbardziej znanych szwajcarskich marek audio, a na pewno najbardziej znana firma głośnikowa z tego kraju. Specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy kolumn. Wykorzystuje zaawansowane technologie, a ich znakiem firmowym są aluminiowe obudowy oraz wstęgowe głośniki wysokotonowe. I oba te rozwiązania znajdziemy w nowych produktach z serii Ace.

Piega Ace – godny następca

Piega Ace to nowy, współczesny następca uznanych głośników TMicro. Podczas gdy unikalne cechy techniczne pozostają niezmienione, szereg najnowocześniejszych rozwiązań przekształca tę nową generację w symbol najwyższej jakości rzemiosła. Nowa seria obejmuje kompaktowy i mocny głośnik satelitarny Ace 30, smukłą kolumnę głośnikową Ace 50 oraz głośnik centralny Ace Center. Obudowy są dostępne w kolorze srebrnym, czarnym anodowanym i lakierowane na biało.

Piega Ace 1

Seria Ace to smukłe i ponadczasowe obudowy o subtelnej estetyce, wykonane z aluminium, stworzone przez szwajcarskiego projektanta Stephana Hürlemanna. Przyciągający wzrok owalny kształt, zaokrąglony w kierunku przegrody, to konstrukcja charakteryzująca markę Piega, w której każda część głośnika jest połączona ze sobą w sposób praktycznie niewidoczny. Zintegrowana przednia maskownica delikatnie zakrzywia się wokół profilu głośnika, tworzą harmonijną obudowę, która dyskretnie wtapia się w każdą przestrzeń życiową.

Najbardziej niezwykła cecha poprzednika TMicro, modułAMT-1 (Air Motion Transformer), pozostaje niezmieniona i nadal wyznacza standardy w swoim przedziale cenowym. Tent weeter wstęgowy wykorzystuje niezwykle lekką, składaną membranę 24 × 36 mm i mocny napęd magnetyczny wykonany z magnesu neodymowego o wysokiej czystości. Tweeter AMT-1zapewnia przewiewny i szczegółowy dźwięk z doskonałą reakcją przejściową oraz najniższym poziomem zniekształceń. Przetworniki z membranami MDS, również opracowane przez firmę PIEGA, zostały przeprojektowane w celu poprawy reprodukcji dźwięku w zakresie niskich i średnich częstotliwości, zapewniając głośnikom serii Ace wyjątkową wydajność basu.

Piega Ace – trzy modele

Piega Ace 50 to kolumna podłogowa. Zoptymalizowana obudowa przetwornika niskich częstotliwości emituje prawie dwukrotnie więcej mocy akustycznej niż poprzedni model TMicro, dzięki czemu tony basowe są jeszcze bogatsze i wyraźniejsze. Liniowość w zakresie średnich częstotliwości została również zwiększona, aby uzyskać niezwykle naturalny dźwięk, który można znaleźć tylko w większych kolumnach podłogowych.

Piega Ace 2

Tweeter AMT-1 uzupełnia charakterystykę dźwięku, zapewniając fantastycznie przestrzenne i zniewalające wrażenia dźwiękowe. Okrągły stojak podłogowy zapewnia stabilności podkreśla smukłą sylwetkę tego głośnika. Ace 50doskonale sprawdza się w średnich pomieszczeniach i jest idealny do codziennego słuchania muzyki.

Piega Ace 30 to najmniejszy, podstawkowy głośnik w ofercie firmy, ale zadziwia swoim czystym i wypełniającym przestrzeń dźwiękiem dzięki genialnej interakcji między tweeterem wstęgowym AMT-1 i przeprojektowanym przetwornikiem niskośredniotonowym z 10 cm membraną MDS.

Piega Ace 3

Ace 30doskonale harmonizuje z subtelnym jazzem lub muzyką klasyczną, ale także zachwyca mocnym rockiem i energiczną muzyką pop. Pomimo swoich ultrakompaktowych wymiarów, Ace 30 może być świetnym wyborem nawet do większych pomieszczeń w połączeniu z subwooferem Piega.

Ace Center stanowi uzupełnienie nowej serii Ace. Jest to doskonały wybór jako głośnik kanału centralnego lub jako komponent systemu surround, zapewniający najwyższą jakość kina domowego. Jego wygląd i cechy doskonale uzupełniają Ace 30 i Ace 50, tworzą harmonijny obraz dźwiękowy, gdy są używane razem w wielokanałowym systemie głośników.

Piega Ace 5

Ulepszone przetworniki nisko-średniotonowe z 10 cm membranami MDS i tweeter wstęgowy AMT-1 wydobywają dialogi z wyjątkową zrozumiałością mowy, zapewniając relaksujące wrażenia audio-wizualne niezależnie od poziomu głośności.

Piega Ace – nowa linia kolumn głośnikowych
Piega Ace 50 – kolumny podłogowe
Piega Ace 30 – kolumny podstawkowe
Piega Ace Center – głośnik centralny
Dystrybucja – FNCE

Brak komentarzy