NuPrime STA-9X – nowa końcówka mocy

0
NuPrime STA-9X 4 zaj

NOWOŚCI / Coś dla miłośników amplifikacji dzielonej i klasy D. Firma NuPrime wprowadza do sprzedaży nowy wzmacniacz. To stereofoniczna końcówka mocy NuPrime STA-9X, którą można zmostkować i używać jako monobloku. To konstrukcja wywodząca się z droższej serii tego producenta – AMG-STA. Ma dużą moc i zastosowano w niej klasyczne zasilanie.

NuPrime od początku stawia na cyfrowe audio, specjalizuje się w przetwornikach cyfrowo – analogowych, często sprzężonych ze wzmacniaczami słuchawkowymi i wzmacniaczami. A w tych ostatnich bardzo chętnie wykorzystuję technologię klasy D. I tak jest też w ich najnowszym produkcie.

NuPrime STA-9X – nowa końcówka mocy

STA-9X to najnowsza końcówka mocy, urządzenie jest udoskonalonym następcą STA-9, a konstrukcyjnie czepie z niektórych rozwiązań droższej serii AMG-STA. W trybie stereo pracuje z mocą 2×130 przy 8 Ohm, a w trybie mono jest zdolny wygenerować aż 1x330W przy 8 Ohm!

NuPrime STA-9X 2

Końcówka STA-9X pracuje w klasie D+A. Została zaprojektowana z ulepszonym przebiegiem harmonicznych parzystego rzędu w stosunku do modelu STA-9. W ten sposób zapewnia brzmienie, które jest inne od suchego, klinicznego, ostrego dźwięku, kojarzonego z technologią półprzewodnikową lub miękkiego i ciepłego dźwięku, kojarzonego z większością wzmacniaczy lampowych.

NuPrime STA-9X wywodzi się z projektu ULCAM (Ultra Linear Class A Module) oraz projektu wzmacniacza STA-9 klasy D. Dodatkowo urozmaicona została koncepcją projektową końcówki mocy AMG-STA. Silny, wysoko impedancyjny wzmacniacz typu single-ended, bez ujemnego sprzężenia zwrotnego w sekcji wejściowej został połączony ze wzmacniaczem klasy D o podwójnym sprzężeniu zwrotnym. W ten sposób STA-9X osiągnął dźwięk ciepły oraz dynamiczny, z niezwykłą szybkością i przejrzystością.

NuPrime STA-9X 1

NuPrime STA-9X – nowy zasilacz liniowy 

Wzmacniacze NuPrime wnoszą tradycyjne impulsowe konstrukcje klasy D na zupełnie nowy poziom, ponieważ używają samooscylujących obwodów do wygenerowania fali modulowanej szerokością impulsów (PWM). Wzmacniacz STA-9X przełącza się z częstotliwością 750kHz (najwyższa na rynku), znacznie przekraczającą częstotliwość próbkowania płyt kompaktowych 44.1kHz. Większość wzmacniaczy w klasie D przełącza się z częstotliwością 300 kHz lub mniejszą.

NuPrime STA-9X 7

NuPrime STA-9X został wyposażony w nowy zasilacz liniowy z wysokowydajnym transformatorem toroidalnym, który redukuje szumy o wysokiej częstotliwości i zapewnia wysoką wydajność w zakresie niskich częstotliwości. Za filtrowanie zasilania odpowiadają 4 kondensatory dedykowane do zastosowań audio. Ścieżka sygnału unika kondensatorów sieciujących, dzięki czemu uzyskuje się pasmo przenoszenia na poziomie prądu stałego, zapewniając czystą przyjemność muzyczną.

Opatentowane przez NuPrime nóżki zapewniają izolację i pochłanianie wibracji z powierzchni, na której stoi urządzenie. Poprawiają w ten sposób warunki pracy końcówki mocy i co za tym idzie – jakość dźwięku.

NuPrime STA-9X – stereofoniczna końcówka mocy
Cena – 6395 zł
Dystrybucja – Rafko

Specyfikacja producenta:
Wejścia:
RCA: wejście niezbalansowane x 1
XLR: Wejście zbalansowane x 1
Trigger IN (12V)
Wyjścia:
Wyjście głośnika stereo x 1 komplet
Wyjście głośnika mono x 1 komplet
Trigger OUT (12V)
Moc: 2 x 130 W / 1 x 330 W przy 8 omach
Szczytowa moc wyjściowa: 2 x 170 W / 1 x 370 W przy 8 omach
Impedancja wejściowa: 47 k Ohm
Stosunek sygnału do szumu: > 90dB przy 1W, 10W, 100W
THD+N: 0,005% (stereo) / 0,005% (mono)
Pasmo przenoszenia: 10Hz do 50kHz
Napięcie AC – cały świat: (115 VAC / 230 VAC) z przełącznikiem wyboru napięcia na spodzie urządzenia
Bezpiecznik AC: 3A, 250VAC
Wymiary: 235 mm szer. x 281 mm głęb. x 60 mm wys. (wraz z nóżkami)
Waga: 4 kg
Kolor: czarny lub srebrny
Cena: 6395 zł

Brak komentarzy