Audio GD z nową końcówką mocy A-1

0
audio GD A-1 zajawka

NOWOŚCI / Audio GD – firma znana z wysokiej klasy wzmacniaczy słuchawkowych, DAC-ów i wzmacniaczy oferowanych w przystępnych cenach – wprowadza do oferty nową końcówkę mocy Audio GD A-1. W pełni zbalansowane urządzenie zbudowane w topologii dual mono niebawem będzie do kupienia w Polsce.

Audio GD to chińska manufaktura ceniona przez wielu audiofilów nie tylko za brzmienie. Miłośnicy zaglądania do wnętrza urządzeń audio cenią sobie ich projekty, bardzo staranne wykonanie produktów i dobrej jakości komponenty. Tak jest też w przypadku ich najnowszej propozycji – końcówki mocy Audio GD A-1.

Nowy wzmacniacz zamknięty jest w charakterystycznej dla Audio GD czarnej, prostej, masywnej obudowie z aluminiowym frontem i zaokrąglonymi rogami. Szerokość i głębokość wzmacniacza to 36 cm, wysokość – 8 cm. Na przednim panelu znajduje się tylko włącznik urządzenia. O wile więcej dzieje się na tylnej ściance.

Audio GD A-1 1

Audio GD A-1 ma dwie pary wejść – XLR i prądowe wejście ACSS do podłączenie firmowego przedwzmacniacza, umieszczono je na skrajach obudowy. Dobrej jakości terminale głośnikowe zalane w plastik rozmieszczono szeroko od siebie. Nad gniazdem do kabla prądowego umieszczono czerwony przycisk. Służy do przełączania wzmacniacza z trybu końcówki stereo w tryb monobloku. Przy 8 ohmach w trybie stereo wzmacniacz oferuje 125 watów na kanał.

Test przetwornika cyfrowo-analogowego Audio GD DAC R2R-7

Nowy chiński wzmacniacz to urządzenie pracujące w klasie A bez sprzężenia zwrotnego. Audio GD A-1 jest konstrukcją w pełni zbalansowaną, poza tym zaprojektowaną w topologii dual mono. Dwa sporej wielkości transformatory oddzielono od reszty elementów przegrodą. W zbalansowanej konstrukcji wykorzystano 8 kondensatorów (po cztery na kanał) o pojemności 80 000uF. 

Audio GD A-1 3

Audio GD to firma wykorzystująca w swoich wzmacniaczach unikalną technologię ACSS (Audio-gd Current Signal System) umożliwiającą prace w domenie prądowej (bez jakichkolwiek scalonych wzmacniaczy operacyjnych), oraz bez kondensatorów sprzęgających – stąd specjalne wejścia i okablowanie dołączane do wzmacniaczy. Zastosowano ją również w najnowszym modelu. Producent podaje, że to nowa wersja tego rozwiązania sprawiająca, że połączenie za pośrednictwem klasycznych wejść XLR daje taki sam dźwięk jak ACSS.

Audio GD A-1 2

W nowym wzmacniaczy Audio GD A-1 wykorzystano wysokiej klasy komponenty, między innymi takich firm jak Vishay, KOA, WIMA czy NOVER. W A1 wszystkie tranzystory są bardzo dokładnie mierzone i dokładne dobierane przed montażem.

Przypomnijmy, że szefem i założycielem Audio GD jest He Qinghua – zdolny inżynier, miłośnik hi-fi i DIY. Jako młody człowiek zdobył pierwsze miejsce w konkursie “Audio Design Contest” zorganizowanym przez National Semiconductor (USA). Firma ma swoja siedzibę w Foshan niedaleko Hong-Kongu. Zaczynała od produkcji wzmacniaczy słuchawkowych, z czasem poszerzono ofertę o doskonałe przetworniki cyfrowo-analogowe i wzmacniacze. Wszystkie zostały zaprojektowane przez szefa.

Audio GD A-1 – wzmacniacz mocy

Cena – 4600 zł

Dystrybucja – 4HiF

Brak komentarzy