Franco Serblin Accordo Goldberg do kupienia w Polsce

0
Serblin 1 zajawka
 

NOWOŚCI / Znana włoska firma Franco Serblin wprowadziła do swojej oferty nowe podstawkowe kolumny Accordo Goldberg. W  katalogu pojawiły się pod koniec ubiegłego roku. Od niedawno dostępne są już w sprzedaży także w Polsce. Można ich posłuchać i zamówić u polskiego dystrybutora – w firmie Grobel Audio.

Franco Serblin to znana i ceniona firma wytwarzająca kolumny głośnikowe. Franco Serblin był twórcą legendarnej marki głośnikowej Sonus Faber. Kiedy ta ostatnia przeszła w 2007 w ręce grupy kapitałowej, powołał do życia manufakturę, którą nazwał Franco Serblin Audio. Twórca słynnych głośników zmarł w 2013 roku, ale działalność kontynuuje jego zięć Massimiliano Favella. I wciąż dostarcza przepięknie wyglądające i brzmiące głośniki. Najnowsze są właśnie monitory Franco Serblin Accordo Goldberg. Można je już zamawiać u polskiego dystrybutora marki – w firmie Grobel Audio.

Serblin 1

Franco Serblin Accordo Goldberg – drewniana obudowa

Nazwa zestawów Franco Serblin Accordo Goldberg pochodzi oczywiście od słynnych Wariacji Goldbergowskich, jednego z najbardziej znanych i cenionych utworów Jana Sebastiana Bacha. To właśnie wariacje stały się dla konstruktorów inspiracją do przygotowania tej nietuzinkowej konstrukcji.

Serblin 3

Franco Serblin Accordo Goldberg to klasyczna dwudrożne zestawy bass-reflex. Ujście tunelu znajduje się na tylnej ściance. Dużo uwagi poświęcono obudowom. Skrzynki o bardzo wysokiej sztywności są wykonane z elementów z litego drewna o łukowatych kształtach. Elementy z magnezu-aluminium służą sprzęganiu konstrukcji i kontroli rezonansów.

Franco Serblin Accordo Goldberg – dwa przetworniki

Wysokie tony odtwarza 29 mm jedwabna kopułka modyfikowana dla Franco Serbilna przez Ragnara Liana. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 180 mm ma membranę określaną jako microsphere cone oraz aluminiową nakładkę przeciwpyłową. Zwrotnica zbudowana z wyselekcjonowanych części wysokiej jakości zapewnia spójną fazę.

Serblin 1 2

Do kolumn dostępne są dedykowane, podstawki wykorzystujące aluminium i chromowane powierzchnie. We wcześniejszym modelu Accordo zwrotnica umieszczona była w podstawie. Dzięki większym gabarytom, w przypadku Accordo Goldberg zwrotnica jest montowana w obudowie. Dzięki temu kolumny i podstawki mogą być używane rozdzielnie.

Franco Serblin Accordo Goldberg – kolumny podstawkowe
Cena – 44 500 zł
Dystrybucja – Grobel Audio

Dane techniczne Accordo Goldberg (dane producenta):

Impedancja nominalna … 7Ω (minimum 3,8Ω przy 5.500 Hz)
Efektywność … 87 dB (2,83V, 1 m)
Pasmo przenoszenia … 39-23.000 Hz
Minimalna moc wzmacniacza … 40 W/kanał
Wymiary kolumny WSG … 40,5*24*43 cm
Wysokość stojaka … 74 cm
Masa … 25 kg/para bez opakowania
Masa stojaka … 16 kg/para bez opakowania

 

Brak komentarzy