Nowe polskie kolumny – Rebel

0
Rebel Classic 10

REBEL / Na rynku jest nowy polski producent kolumn głośnikowych. Premiera niewielkich monitorów Rebel Classic 10 miała miejsce na Audio Show.

Na wystawie te niepozorne i niedrogie głośniki przyciągały uwagą spójnym i dynamicznym dźwiękiem. Napędzane starą integrą Krella KAV 300i i odtwarzaczem Sony monitory Classic 10 naprawdę robiły wrażenie.

Rebel to nowa marka, ale stoi za nią człowiek, którego nazwisko nie jest obce audiofilom – Jacek Hrynkiewicz – Struss. To syn znanego konstruktora i producenta wzmacniaczy Struss.

W serii Classic znajdę się dwie kolumny: monitory Classic 10 i wolnostojące głośniki Classic 20. – Łączy jest to, że to konstrukcje dwudrożne a w zwrotnicach zastosowano filtry pierwszego rzędu – mówi konstruktor Jacek Hrynkiewicz – Struss.

Kolumny wyróżnia też przednia ścianka, do której przymocowano głośniki – pokryta jest specjalną, wytrzymałą tkaniną flockową co niwelować ma interferencję i dyfrakcję fal. Kolumny zaopatrzone są w maskownice.

Na razie w ofercie firmy z Warszawy będą te dwie konstrukcje, ale Jacek Hrynkiewicz – Struss zapowiada już kolejne modele. W przeciwieństwie do Classików nie będą to już klasyczne kolumny o prostych bryłach, ale designerskie głośniki do nowoczesnych pomieszczeń nie tylko dobrze grające, ale również robiące wrażenie swoim projektem plastycznym.

Test Classików już niebawem na stronie wstereo.pl

Brak komentarzy

Brinkmann Lech zajawka

W czym zapiszemy przyszłość

FELIETON / Zdanie „w czym zapiszemy przyszłość“ nie posiada na końcu pytajnika. Pominąłem go nie z powodu językowej […]