Wrona, winyl i dobra muzyka

0
wrona zaj

RELACJA / Dziennikarz i miłośnik winyli Hirek Wrona był gościem warszawskiego Studia U22, w którym rozpoczął się cykl jesiennych spotkań dla miłośników czarnych krążków „Akademia Gramofonu”. Słuchaniu doskonałych nagrań na świetnym sprzęcie towarzyszyły fachowe rozmowy o analogowym brzmieniu. W październiku kolejne odsłony cyklu.

Gospodarz wieczoru do Studia U22 przy alejach Ujazdowskich w Warszawie przyjechał na zaproszenie Black Record Store. Zaprezentował garść doskonałych nagrań, które znacząco wpłynęły na rozwój muzyki rozrywkowej. Hirek Wrona to zagorzały fan płyt winylowych. Dlatego też spotkanie nie mogło się obyć bez czarnych krążków, odtwarzanych na sprzęcie z najwyższej półki.

>>> Test głośników Diapason Karis

Podczas blisko dwugodzinnego spotkania gość zaprezentował to, z czego słynie czyli ogromną wiedzę na temat amerykańskiej muzyki i jej afrykańskich korzeni. Wśród prezentowanych nagrań z winylowych płyt nie zabrakło utworów tuzów czarnej muzyki. Był więc ojciec chrzestny hip-hopu – Gil-Scott Heron, idol Micka Jaggera i spółki – Muddy Waters a także Stevie Wonder, Billie Holiday, Chuck Berry, Herbie Hancock.

wrona 3

Gramofon EAT Forte S Turntable, kolumny Sonus Faber Elipsa, elektronika Denon

Wieczór z Hirkiem Wroną zainaugurował serię spotkań z winylową płytą pod szyldem„Akademia Gramofonu”. Startujący już oficjalnie w październiku cykl, oparty będzie nie tylko na spotkaniach w Studio U22 z gwiazdami muzyki. Znaczną część zajmą także panele dyskusyjne na temat samych gramofonów oraz wykłady na temat ich użytkowania prowadzone przez specjalistów. Skierowane będą one przede wszystkim do entuzjastów czarnej płyty, którzy stoją jeszcze przed wyborem swojego pierwszego gramofonu.

ŁL

Sprzęt na spotkanie dostarczyła firm Horn: gramofon EAT Forte S Turntable, kolumny Sonus Faber Elipsa, elektronika Denon

 

 

Brak komentarzy