Kultura Dźwięku Soul w salonie AudioSource. Małe jest piękne!

0
Soul przed zajawka

SPOTKANIE / Polska manufaktura Kultura Dźwięku zaprasza na spotkanie ze swoimi najnowszymi kolumnami Soul. Choć niektórzy mogli ich już posłuchać, to tę prezentację można też potraktować jako oficjalną premierę tych niewielkich monitorów. Wszystko odbędzie się 3 lutego w podwarszawskim salonie AudioSource.

Kultura Dźwięku to młoda firma z Piotrkowa Trybunalskiego, wyrosła ze środowiska DIY. Na rynku są od niespełna trzech lat, a już w katalogu mają kilka ciekawych konstrukcji, które opisywałem na łamach wstereo.pl (TUTAJ). Firma specjalizuje się w monitorach.

Kultura Dźwięku Soul – niewielkie kolumny podstawkowe

Kultura Dźwięku Soul to najnowszy model w ofercie firmy. Tak się składa, że miałem okazję posłuchać ich przez jakiś czas, moje wrażenie TUTAJ. To niewielkie kolumny podstawkowe. Mierzą niewiele ponad 31 cm, więc zaliczamy je do grupy minimonitorów. 

Soul przed 1

Producenci kolumn głośnikowych, a także pracujący dla nich inżynierowie, a nawet miłośnicy nurtu DIY, stawiają sobie często za punkt honoru stworzenie głośników, które – przy zazwyczaj niewielkich rozmiarach – zaskakują skalą dźwięku, chcąc udowodnić, że gabaryt to rzecz drugorzędna. Zwieńczeniem sukcesu jest dopracowany, gotowy do produkcji i dobrze brzmiący zestaw głośnikowy. Te zazwyczaj niewielkie i niepozorne zestawy głośnikowe potrafią emanować emocjonalnością, precyzją i dźwiękiem, który oczarowuje słuchaczy. Często także przyciągają wzrok piękną formą i zaskakują ceną. Udane konstrukcje monitorów zajmują wśród audiofilów dość szczególnie miejsce.

Konstruktorzy Kultury DźwiękuRafał Radziszewski i Krzysztof Stefański – zapewniają, że ich autorski projekt, starannie dobrane materiały i podzespoły oraz realizacja spełniają wszystkie oczekiwania. Franco Serblin – człowiek, którego nazwisko dość jednoznacznie kojarzy się z monitorami – mawiał przy prezentacjach swoich kolumn, że „małe jest piękne”. Trudno nie przyznać mu racji, a wszystkich, którzy chcą przekonać się, czy to wyzwanie zmaterializuje się w monitorach Soul, zapraszamy na spotkanie z muzyką, konstruktorami i monitorami Soul.

Soul przed 5

Kultura Dźwięku Soul – spotkanie w AudioSource

Nowych monitorów Kultura Dźwięku Soul będzie można posłuchać w sobotę, 3 lutego w AudioSource w Łazach koło Warszawy (ul. Łączności 96a). To ciekawy, nietuzinkowy salon audio, będący niezależnym punktem sprzedaży interesującego sprzętu, ale również miejscem spotkań i prezentacji. W czasie popołudnia będzie można porozmawiać z konstruktorami Kultury Dźwięku.

Monitorom Soul towarzyszyć będzie wzmacniacz stereo Revo IPA-140 włoskiego producenta NORMA AUDIO oraz jako źródło: nowość firmy DENON: gramofon DP-3000NE. Miłośnikom streamingu umożliwiamy dostęp do zasobów serwisu TIDAL oraz qobuz dzięki sieciowemu transportowi firmy SILENT ANGEL M1T, który będzie wyposażony w zasilacz FARAD.

Soul przed 2

No i oczywiście Kultura Dźwięku Soul – kompaktowy monitor o objętości zaledwie 10 litrów wyposażono w przetworniki SB Acoustics: 1-calowy tweeter z tekstylną kopułką i komorą rezonansową oraz 5-calowy woofer z polipropylenową membraną i odlewanym koszem z aluminium. Optymalnie rozmieszczenie głośników wysokotonowych pozwala na uzyskanie znakomitej spójności fazowej. Za podział pasma przy 2,3 kHz odpowiada zwrotnica, która dla sekcji: nisko-średniotonowej i wysokotonowej przyjmuje odpowiednio nachylenia 12 i 18 dB/okt. 

Projektanci zadbali tu o zgranie fazowe i równowagę tonalną, którą zapewniają foliowe kondensatory marki Jantzen oraz użyte w przemyślany sposób – cewki powietrzne. Dla minimalizacji wpływu na parametry TS woofera użyto cewki rdzeniowej. Soul jest monitorem, którego zaawansowane rozwiązania techniczne i starannie dobrane komponenty mają zapewnić wyrafinowane brzmienie, precyzję, doskonałą holografię oraz wzorniczą elegancję każdego detalu.

Kultura Dźwięku Soul w salonie AudioSource 
3 lutego (sobota), godzina 12.00
Salon AudioSource
Łazy k/Warszawy
ul. Łączności 96a

Kultura Dźwięku Soul  – specyfikcja techniczna producenta:
    • Efektywność: 87 dB,
    • Moc nominalna: 60W
    • Moc maksymalna: 80W
    • Impedancja: 4 Ohm,
    • Pasmo przenoszenia: 46Hz – 20kHz (+-3dB)
    • Wymiary: 315 x 200 x 300 mm
    • Pojemność obudowy: 10 l.
    • Fornir naturalny

Brak komentarzy