TAGA Harmony – nowa linia kolumn AV 807

0
Nowa TAGA Harmony TAV 807 zajawka

NOWOŚCI / TAGA Harmony wprowadza do sprzedaży nową serię kolumn TAV 807. W jej skład wchodzą: podłogowa TAV-807F, podstawkowa TAV-807B, centralna TAV-807C, surround TAV-807S. Nowa generacja serii Audio-Video nie jest prostą ewolucją poprzedniej. To całkowicie nowe podejście do projektowania i dźwięku tej linii – zapewnia producent.

TAGA Harmony od lat oferuje kolumny bardzo rozsądnie wycenione. Seria Audio-Video jest liderem w swojej grupie cenowej, pod względem świetnej stylistyki i brzmienia oferowanych w przystępnych cenach. Także nowe głośniki z tej serii nie kosztują majątku a ich wykonanie i zastosowane technologie są na naprawdę wysokim poziomie. Najdroższe zestawy podłogowe mają kosztować 2299 zł za parę, kolumny efektowe to cena 599 zł za parę.

Flagowe kolumny tej serii to: podłogowa TAV-807F, podstawkowa TAV-807B, centralna TAV-807C, surround TAV-807S. Każda dostępna w jednym z stylowych wykończeń: Black, Modern Wenge, Oak, Walnut i White. Można z nich zestawić komplet do kina domowego, jak również kolumny podłogowe bądź podstawkowe wykorzystać do odsłuchu stereo. 

TAGA Harmony zapewnia, że projektując flagowe modele TAV-807 ich celem było stworzenie przykuwających wzrok kolumn głośnikowych o świetnym brzmieniu, które byłyby oferowane w przystępnych cenach, co jest znakiem rozpoznawczym serii Audio-Video. 

Jak zawsze skupialiśmy się głównie na intensywnych testach odsłuchowych i dopracowaniu dźwięku, a nie na tworzeniu doskonałych specyfikacji na papierze, ponieważ muzyka i dźwięk to emocje, uczucia i pasja. Efekt końcowy zaowocował zespołami głośnikowymi, które oferują głęboki, doskonale kontrolowany i zdefiniowany bas, jedwabistą i bogatą średnicę oraz żywe, szczegółowe i krystalicznie czyste tony wysokie, a także bardzo otwartą i „napowietrzoną” scenę dźwiękową – piszą w materiałach prasowych.

KLUCZOWE CECHY oraz zmiany w stosunku do poprzedniej generacji

• TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) 2-giej generacji obudowy o „niskim poziomie zakłóceń” – zwiększona sztywność w celu redukcji rezonansów: grubsza przednia ścianka obudowy (TAV-807F / TAV-807B 21 mm oraz TAV-807C / TAV-807S 18 mm). 

Nowa TAGA Harmony TAV 807 1

• Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na przedniej ściance obudowy – jest eleganckie oraz wskazuje na nasze dążenie i pasję do doskonałej harmonii brzmienia. 

• Ulepszony 1” (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultra lekką jedwabną kopułką gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Powiększony magnes (Φ70), chłodzenie ferrofluidem i trwała cewka typu flat-wire wytrzymują duże moce wejściowe. 

• TWG-I (Taga WaveGuide) 2-giej generacji panel głośnika wysokotonowego – odpowiednio ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pozwala budować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę dźwiękową. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

Podłogowe TAGA Harmony TAV-807F

TAV-807F wyróżnia się szczegółowym i bogatym dźwiękiem generowanym przez nasz głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, otwartym i naturalnym brzmieniem średnicy, dzięki nowemu 6.5” przetwornikowi średniotonowemu, w połączeniu z głębokim i realistycznym basem zapewnianym przez dwa ogromne 8” głośniki niskotonowe.

Nowa TAGA Harmony TAV 807 3

• TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) 2-giej generacji obudowy o „niskim poziomie zakłóceń” – zwiększona sztywność w celu redukcji rezonansów: grubsza przednia ścianka obudowy (teraz 21 mm, było 15 mm) oraz dodatkowe wewnętrzne obręcze wzmacniające. Zwiększona objętość wewnętrzna (głębokość obudowy wzrosła z 30 cm do 34 cm), aby zapewnić lepszą wydajność basów. Górna powierzchnia obudowy jest pochylona pod kątem około 4 stopni ku tyłowi, aby jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i turbulencje. 

• Nowy 6.5” (165 mm) głośnik średniotonowy – większa, bardziej sztywna i ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, które zapewnia szybki jej ruch, w celu uzyskania jeszcze bogatszego, jedwabistego i bardzo naturalnego brzmienia średnich tonów. Wytrzymała cewka z dużym Φ80 magnesem gwarantują odporność na wysokie temperatury i wyższe poziomy mocy. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

Nowa TAGA Harmony TAV 807 2

• Ulepszone podwójne 8” (203 mm) głośniki niskotonowe – ultralekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny Φ100 magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się w głębszym, bardziej muzykalnym i precyzyjniejszym brzmieniu basów. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości. 

• Całkowicie nowe nóżki ze szpilkami – nóżki z Nylonu i aluminiowe szpilki (kolce). Nóżki są wyjątkowo sztywne i grube zapewniając prawie idealną izolację kolumny od podłoża, zwiększa to transparentność dźwięku i definicję oraz kontrolę basu. Nowy, elegancki i dyskretny design nóżek bazuje na wyższej serii Platinum v.3 i nadaje kolumnie głośnikowej nowoczesny i ponadczasowy wygląd. Konstrukcja pozwala na zamienne stosowanie opcji instalacji nóżek i szpilek lub tylko szpilek.

TAGA Harmony 807 – głośnik podstawkowe

TAV-807B – spakowany w kompaktowych rozmiarach, masywny 8” przetwornik średnio-niskotonowy, wsparty przez szczelinowy tylny port bassreflex, zapewnia mnóstwo nisko rozciągniętych basów z niesamowitą dynamiką, spotykaną zwykle w znacznie większych konstrukcjach. Szczegółowe i bogate wysokie częstotliwości z otwartą i naturalną średnicą przypominają charakterystykę dźwięku i jakość profesjonalnych monitorów scenicznych.

• Pochylona górna powierzchnia obudowy pod kątem około 4 stopni ku tyłowi jeszcze bardziej ogranicza niepożądane rezonanse i turbulencje. 

Nowa TAGA Harmony TAV 807 5

• Ulepszony 8” (203 mm) głośnik średnio-niskotonowy – ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny Φ100 magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się w głębszym, bardziej muzykalnym i precyzyjniejszym brzmieniu basów oraz bogatą, jedwabistą i bardzo naturalną średnicą. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości. 

• Nisko-szumowy i ultra-szybki szczelinowy port basu zwiększający dyspersję i zakres niskich częstotliwości.

TAGA Harmony 807 – głośnik centralny i efektowe

TAV-807C i TAV-807S Szczegółowe i bogate wysokie tony w połączeniu z otwartą i naturalną średnicą oraz dobrą podstawą basową to idealny wybór do odtwarzania muzyki stereo (TAV-807S) oraz ścieżek dźwiękowych filmów i muzyki wielokanałowej z realistyczną dynamiką i czystością.

• Ulepszony 5.25” (133 mm) głośnik średnio-niskotonowy – ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się jeszcze bogatszym, jedwabistym i bardziej naturalnym brzmieniem średnich tonów. 

Nowa TAGA Harmony TAV 807 4

• Fabryczny wieszak ścienny umożliwia łatwy i szybki montaż na ścianach lub innych konstrukcjach. 
WYKOŃCZENIA WINYLOWE Starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna i są przyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są schludnie nałożone na obudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn w celu zapewnienia najlepszego wyglądu.

TAGA Harmony TAV 807 – linia kolumn głośnikowych
TAV-807F – kolumny podłogowe
TAV-807B – kolumny podstawkowe
TAV-807C – kolumna centralna
TAV-807S – kolumny surround
Dystybycja – Polpak

Brak komentarzy