Polk Audio Signature w nowej kolorystyce

0
Polk orzech zajawka

NOWOŚCI / Nowe wersje kolorystyczne Polk Audio Signature. Cała seria znanych amerykańskich kolumn głośnikowych jest już do kupienia w Polsce w nowej, orzechowej okleinie. Polki można kupować jako głośniki stereofoniczne i jako zestawy do kina domowego.

Amerykańskie Polk Audio Signature są jedną z największych serii tego producenta i jedną z najlepiej sprzedających się na rynku. Dotychczas można było je kupie tylko w wersji czarnej, teraz można wybrać je także w kolorze szlachetnego, orzechowego drewna.

W skład serii Polk Audio Signature wchodzą trzy zestawy wolnostojące, dwa modele kolumn podstawkowych oraz kolumn surround do kina domowego. Do kupienia są tez dwa głośniki centralne – wszystko to w celu jak najlepszego dostosowania zestawów do funkcjonalnych potrzeb domu. Dzięki zapożyczeniu wybranych rozwiązań z dwu, a nawet czterokrotnie droższych serii RTi oraz LSiM, kolumny Signature zaprezentują znakomitą jakość dźwięku.

Polk orzech

Akustyczne cechy kolumn Polk Audio Signature nie zmieniły się. Zainstalowano w nich
terylenowy głośnik wysokotonowy – jeden z niewielu głośników na rynku zdolny do pracy przy częstotliwości nawet 40.000Hz.

Test kolumn Polk Audio Tsx550T

Pozostałe pasma obsługują autorskie, wzmocnione przetworniki kompozytowe. Znane z serii RTi głośniki poprawiono stosując nowy składnik wzmacniający w postaci minerału mica, który służy do produkcji między innymi ceramiki. Głośniki napędzane są czterowarstwową cewką, zaś zawieszenie zbudowano z superwytrzymałego włókna aramidowego Conex (posiada podobne właściwości jak Kevlar oraz Nomex).

Polk orzech 2

W kolumnach wykorzystano Power Port Deep Bass – opatentowaną technologię wentylacji komory głośników niskotonowych opartą o system rozpraszania nadmiernego ciśnienia, które zagłusza barwę, detaliczność i zróżnicowanie niskich tonów.

Cokoły głośników podłogowych zaprojektowano pod kątem współpracy zarówno z twardą posadzką jak i miękkimi dywanami i wykładzinami – dzięki kompletowi wkręcanych kolców i gumowanych stóp, seria Signature sprawdzi się w każdym salonie. Budowa cokołu gwarantuje możliwość wypoziomowania kolumny i zablokowania jej na podłożu, co jest podstawową prawidłowego przetwarzania niskich tonów, które nie zakłócają pracy przetworników.

Polk orzech 3

Antydyfrakcyjne, cienkie maskownice montowane magnetycznie poprawiają estetykę
kolumny dzięki wyeliminowaniu otworów montażowych do maskownicy. Wzorowane na
maskownicach z serii LSiM, gwarantują praktycznie niesłyszalny wpływ na zmiany w
przenoszeniu pasma przenoszenia.

Polk Audio jest liderem rynku hi-fi w Stanach Zjednoczonych – wraz ze swoją
siostrzaną marką premium Definitive Technology kontroluje ponad jedną trzecią sprzedaży na rodzimym rynku. Firma od początku istnienia jest zlokalizowana w Baltimore. Kolumny Polk Audio użytkowane są w średnio co dziesiątym amerykańskim domu.

Dystrybucja: Rafko

Brak komentarzy