Pier Audio – nowe wzmacniacze z Francji w Polsce

0
Pier Audio zajawka

NOWOŚCI / Pier Audio – francuska marka – zawitała do Polski. Niewielka manufaktura specjalizuje się w produkcji klasycznych wzmacniaczy lampowych oraz wzmacniaczy hybrydowych. W Polsce można już kupić większość ich produktów, których cena jest bardzo rozsądnie skalkulowana. Choć miłośnicy kosztownych, dzielonych urządzeń też znajdą coś dla siebie. W ofercie jest też model wysokoskutecznych kolumn idealnych do lamp.

Oficjalnie po raz pierwszy urządzenia francuskiej marki z Vendome polscy miłośnicy dobrego brzmienia mogli zobaczyć podczas wystawy Audio Video Show 2019 w hotelu Sobieski. Zostały zaprezentowane przez znanego dystrybutora – firmę Trimex. Wzmacniacza Pier Audio zostały zaprezentowane razem z inną francuską marką – głośnikami Davis Acoustic (test modelu Davis Acoustic Courbet N°3 – TUTAJ).

Pier Audio stworzyli ludzie zajmujący się wcześniej importem i dystrybucją we Francji innych marek audio. Z czasem postanowili stworzyć własne urządzenia. Inżynierowie zajmują się głównie projektowaniem wzmacniaczy, część produkcji zlecają zewnętrznym podwykonawcom. Każdy projektowany produkt jest wykonywany w wersji prototypowej i poddawany sesjom odsłuchowym w różnych systemach. Dopiero po ewentualnych korektach każdy model zostaje zaakceptowany i skierowany do produkcji.

Pier Audio 1

Pier Audio skupia się na technologii lampowej uważając, że daje ona najlepszy dźwięk, który zbliżony jest do „dźwięku na żywo”. Dodatkowo lampy mają gwarantować znakomite odwzorowanie sceny muzycznej zarejestrowanej na nagraniach i głębię muzycznego przekazu. Jednocześnie firma dba o to, by dźwięk był neutralny, liniowy, bez szorstkości i zakolorowania brzmienia. Aby to uzyskać inżynierowie korzystają ze sprawdzonych rozwiązań technicznych, z poszanowaniem wszystkich inżynierskich zasad. Wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe, starają się wykorzystywać montaż “punkt w punkt”.

Firma niechętnie sprzedaje swoje urządzenia za pośrednictwem internetu. Jej właściciele uważają, że przed zakupem niezbędny jest bezpośredni kontakt z ich wzmacniaczami a odsłuchu nic nie zastąpi. Niechętni są też marketingowi, w internecie jest bardzo mało informacji o nich, niewiele jest też testów w branżowej prasie. 

Pier Audio 2

– Mimo to postanowiliśmy nieco zaryzykować i zainteresować się tą marką. Szukaliśmy właśnie takiego producenta, nieco konserwatywnego, zakochanego w technice lampowej – mówi Jerzy Nowak z Trimexu. – I kiedy słucham tych wzmacniaczy dłużej, tym wydaje mi się, że dobrze wybraliśmy.

Oferta Pier Audio podzielona jest na dwie serie: Classic i Gold. W tej pierwszej znajdują się tylko wzmacniacze lampowe, zintegrowane oraz dzielone. Firma podkreśla, że używa w nich selekcjonowanych przez siebie i brendowanych własną marką lamp, stosuje też bardzo wydajne transformatory. Seria Gold obejmuje wzmacniacze hybrydowe (integry i dzielone), odtwarzacz CD z lampowym stopniem wyjściowym oraz preamp gramofonowy. Wiele z modeli zaopatrzonych jest w wychyłowe wskaźniki. W ofercie jest też jeden model wysokoskutecznych, wolnostojących kolumn głośnikowych Filante 17.

Pier Audio 3

– Zaskoczyły nas szczególnie wzmacniacze hybrydowe, które nie zawsze udają się konstruktorom. Te od Pier Audio bardzo nam się podobają, mają sporo lampowego czaru i przejrzystości a jednocześnie bardzo duży zapas dynamiki i znakomitą rozdzielczość – dodaje Jerzy Nowak.

Pier Audio celuje w środkowy zakres cenowy, nie znajdziemy w ich ofercie urządzeń bardzo tanich (poza startowym wzmacniaczem lampowym) ani ekstremalnie drogich, są bardzo rozsądnie wycenione. Najdroższe, dzielone wzmacniacz kosztują mniej niż 30 tys. zł, większość z nich kupimy już za kwoty w granicach 5-9 tys. zł.

Pier Audio – wzmacniacze lampowe i hybrydowe
Dystrybucja – Trimex

 

Brak komentarzy