Najważniejsza jest muzyka, czyli trzecie spotkanie Audio Vintage Poland Group

1
Vintage spotkanie drugie 15

IMPREZA / TRZECIE SPOTKANIE AUDIO VINTAGE POLAND GROUP / To już trzecia edycja zlotu miłośników dobrego brzmienia skupionych wokół facebookowej grupy. Tym razem audiofile zjadą się do Dobieszkowa (woj. łódzkie), aby posłuchać nie tylko sprzętu retro, ale również nowoczesnych urządzeń. Kto będzie się wystawiał, czego można się podziewać?

Dwa lata temu Piotr Walendowski, założyciel jednej z największych polskich facebookowych grup zrzeszających miłośników dobrego brzmienia – AUDIO VINTAGE – HI-FI – HIGH END – DIY – TUBE – AMPLIFIERS – SPEAKERS – wpadł na pomysł zorganizowania spotkania w świecie rzeczywistym. Przyjechało kilkanaście osób. Ale już na kolejne zjawiło się ich kilkudziesięciu. Ilu przyjedzie w tym roku do hotelu Dobieszków? Zobaczymy 20, 21 i 22 lipca. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem Win The Audio Race.

Nie było wyjścia, grupa się rozrasta a zainteresowanie ubiegłorocznym zlotem było tak duże, że trzeba było kontynuować tradycję – mówi Piotr Walendowski, założyciel grupy i jeden z organizatorów zlotu. – Wygląda na to, że będziemy się widzieć co roku i nasze spotkania na stałe wpiszą się w kalendarz audiofilskich imprez.

Piotr Walendowski podkreśla, że zloty grupy to nie klasyczna wystawa czy prezentacja sprzętu. Mają nieformalny, luźny charakter i bardziej przypominają spotkanie znajomych audiofilów na odsłuchach, w czasie których nie tylko porównujemy sprzęt ale poznajemy masę nowej muzyki i wymieniamy się doświadczeniami.

plakat spotkanie

Spotkanie organizuje Audio Vintage Poland Group, a więc sprzętu retro na pewno nie zabraknie. Zadba o to dwóch wystawców: Smok Audio i Nomos. Co przywiozą? Atrakcji na pewno nie zabraknie, bo ich magazyny są naprawdę spore. W ubiegłym roku niemała zaskoczenie wywołała prezentacja magnetofonów kasetowych. Czy i teraz będzie niespodzianka? Na pewno prócz prezentacji dźwiękowych będzie statyczne ekspozycja klocków vintage audio.

Po raz pierwszy na spotkaniu pojawi się Sky Audio – manufaktura z Ostrowa Wielkopolskiego specjalizująca się w lampowych wzmacniaczach wykonanych w konfiguracji OTL (Output Transformer Less ), czyli pracujące bez transformatorów głośnikowych. Poza zestawem pre/power, który testowaliśmy już na naszej stronie, oraz integrą zapowiadają, że przywiozą niespodzianki.

4HiFi przywiezie do Dobieszkowa sporo nowości. Na pewno zadowoleni będą miłośnicy cyfrowego audio, bo posłuchać będzie można urządzeń specjalisty o DAC-ów, czyli Audio GD. Nie zabraknie też klocków Cocktail Audio, z najnowszym serwerem muzycznym Cocktail Audio X45 Pro obsługującym formaty 32 bit/768 Hz, który robi spore zamieszanie w światku audio. Ale to nie wszystko, bo firma przygotowała też coś dla miłośników coraz popularniejszych lamp.

Vintage spotkanie drugie 19

Firma 4HiFi w ubiegłym roku pokazała sprzęt Audio GD i Cocktail Audio (fot. wstereo.pl)

– Pokażemy lampowe wzmacniacze chińskiego Yaqina, to niedrogie ale bardzo dobre urządzenia cieszące się coraz większą popularnością. Przywieziemy też polskie lampowce Feliks Audio – mówi Jan Grzybicki z 4HiFi. – Zabieramy też ze sobą całą gamę lamp elektronowych, będą Psvane, Gold Lion, Mullard czy Sovtek. Będziemy się bawić w zmienianie i ocenianie wpływu na brzmienie.

O cyfrowe audio zadba tez inny uczestnik spotkania – polskim producent przetworników cyfrowo-analogowych Zweimann. Firma ma w swojej ofercie dwie wersje przetwornika DAC DSD USB – w wersji z lampowym wyjściem i bez lamp.

Po raz pierwszy na grupowym spotkaniu weźmie udział naprawdę duży dystrybutor sprzętu audio – firma EIC, obecna na polskim rynku już od 1996 roku. W ich ofercie są tak znane marki jak Tannoy, PMC, Kimber Kable czy Esoteric. Można się więc spodziewać sporych emocji.

Nie zabraknie “starych znajomych”, czyli krakowskiej manufaktury budującej świetne wzmacniacze Haiku Audio i najstarszego polskiego producenta kolumn głośnikowych, czyli Tonsila. Wiktor Krzak pracuje w tej chwili nad kilkoma prototypowymi wzmacniaczami i zapowiedział, że na pewno jeden z nich pojawi się na spotkaniu w Dobieszkowie. Tonsil zaprezentuje zaś między innymi zestawy Calipso i znane Altusy 280 i 380.

Za akustykę pomieszczeń odsłuchowych odpowiadać będzie Maga Acoustic – firma znana już z ubiegłorocznego spotkania grupowego. Prócz opanowanie problemów akustycznych można spodziewać się ciekawego wykładu o akustyce i indywidualnych porad. Tym bardziej, że Bartłomiej Chojnacki z MA to człowiek kontaktowy, z wielką wiedzą i bardzo pomocny.

Jak wziąć udział w spotkaniu
Spotkanie AUDIO POLAND VINTAGE GROUP odbędzie się w Dobieszkowie niedaleko Łodzi w hotelu Dobieszków, impreza potrwa od 20 do 22 lipca 2018 roku. Koszt uczestnictwa to 360 złotych od osoby (noclegi i wyżywienie) Zaliczki po 160 zł można wpłacać do końca maja. Organizowane jest przez facebookową zamkniętą grupę AUDIO VINTAGE – HIGH END – DIY – TUBE – HI-FI – AMPLIFIERS – SPEAKERS.

Aby wziąć w nim udział należy zgłosić akces do grupy, po przyjęciu do grupy należy zarejestrować się w założonym i przyklejonym na górze strony wydarzeniu.

Osoby spoza grupy, które chcą wziąć udział w spotkaniu proszone są o kontakt ze stroną wstereo.pl na adres mailowy kontakt@wstere.pl
Maciej Stempurski, fot.wstereo.pl

Partnerami Audio Vintage Poland Group są:

Nomos

nomos OK

4HiFi

4 Hi Fi logo OK

Haiku Audio

haiku OK

Zweimann

ZWEIMANN logo OK

Tonsil

tonsil OK

EIC

EIC logo OK

 

Sky Audio

 

Sky Audio logo stare OK

Smok Audio

Smok Audio logo

Mega Acoustic

Mega Acoustic OK

 

Patron medialny: wstereo.pl

Jeden komentarz

  1. radej pisze:

    Kto tam tych oszustów Nomosów wpuścił???

Post a new comment