Kimber Kable – topowe przewody gramofonowe

0
Kimber KSphono zajawka

NOWOŚCI / Kimber Kable, amerykański specjalista od okablowania audio, wprowadza do oferty nowe przewody gramofonowe. Trzy kable KSPHONO zasilą topową serię Select. Zbudowane są w podobny sposób, różni je materiał, z jakiego zostały wykonane, a co za tym idzie także charakter brzmienia. 

Firma Kimber Kable to jedna z najbardziej znanych, lubianych przez miłośników dobrego brzmienia i jedna z najstarszych firm zajmujących się kablami audio. Działająca na rynku audio już ponad 40 lat ceniona jest za rzetelne podejście to tematu, bogatą ofertę, która nie zmienia się z sezonu na sezon. Wiele kabli oferowanych jest od wielu lat – między innymi z serii TC, PR czy Select – i wciąż znajdują nabywców. Na stronie w stereo.pl testowaliśmy produkty Kimbera (testy kabli Kimber – TUTAJ).

Nowe kable gramofonowe KSPHONO zasilają flagową serię Select. W jej skład wchodzą trzy konstrukcje wykorzystujące jako przewodniki różne materiały. Do budowy modelu KSPHONO-AG zastosowano srebro, model KSPHONO-HB zbudowany jest ze srebra i miedzi, natomiast KSPHONO-CU to konektor czysto miedziany.

Kimber ksphono 2

Kimber twierdzi, że przewody KSPHONO stanowi ogromny krok naprzód w stosunku do KS1236 i KS1216 zarówno pod względem materiałów, jak i samej konstrukcji, co skutkuje niższym poziomem szumów tła, a to przekłada się na większy zakres dynamiki i lepsze przenoszenie niuansów. Ręcznie wykończone elementy z twardego drewna są wizytówką topowej serii i jednocześnie wskazują, z czego zbudowany jest konkretny przewód.

Kimber KSPHONO-AG został zaprojektowany tak, aby zminimalizować zarówno szum elektryczny, jak i szum przenoszony mechanicznie. Para sygnałowa zrobiona jest z czystego srebra w napowietrzonym dielektryku PTFE, co daje minimalną pojemność i straty dielektryczne. Cztery przewodniki z czystego srebra są ekranowane za pomocą oplotu w konstrukcji zewnętrznej. Pleciony ekran wykonany jest z cieniutkich przewodów (44AWG) z posrebrzanej miedzi (8%). 

Uziemienie zostało dodatkowo ulepszone przez dodanie 8 przewodników z czystego srebra (25AWG). Połączone są one do podstawowej osłony srebrną folią i srebrnym lutem. Taka unikalna konstrukcja zapewnia uziemieniu wyjątkowo niską rezystancję, co pozwala uzyskać możliwie najniższy poziom szumu tła.

Kimber ksphono 1

Kimber KSPHONO-HB został zaprojektowany podobnie jak srebrny kabel KSPHONO-AG, a więc para sygnałowa wykonana jest ze srebra, podobna jest budowa kabla a także jego ekranowanie. Różnica tkwi w uziemieniu, które składa się z 8 przewodników z czystej miedzi (25AWG). Połączone są one do podstawowej osłony srebrną folią i srebrnym lutem. 

Kimber KSPHONO -CU to z kolei kable wykonany w całości z miedzi. Z tego materiału wykonane są zarówno dwa główne przewodniki sygnałowe jak i 8-przewodnikowe uziemienie. Ekranowanie i uziemienie jest podobne jak w pozostałych dwóch kablach z serii. Wszystkie przewody dostępne są z końcówkami RCA albo 5 DIN.  

Kimber Kable KSPHONO – kable gramofonowe 
Dystrybucja – E.I.C.

Brak komentarzy