Nowe monitory od Fyne Audio

0
F500SP zajawka

NOWOŚCI / Brytyjski producent kolumn głośnikowych Fyne Audio wprowadza kolejną nowość. To podstawkowy model o symbolu F500SP. Zestawy wyposażone są w przetwornik z wyższej serii, a także w nieco zmienione obudowy. 

Fyne Audio to brytyjska firma specjalizująca się w kolumnach z głośnikami współosiowymi, choć w tańszych seriach spotkamy tradycyjne przetworniki. To przedsiębiorstwo stosunkowo młode, ale już zaskarbiło sobie grono oddanych fanów, zbiera też niezłe recenzje. 

Ich linia Special Production powiększa się o kolejnego przedstawiciela. Tym razem do sprzedaży wchodzi model podstawkowy F500SP. Cechą najważniejszą tej linii jest wykorzystanie przetworników IsoFlare™ pochodzących z serii F700 w poprawionych obudowach linii F500.

F500SP 1

Przetwornik IsoFlare™ (F700) wyposażono w Flux Focussin System, który wytwarza wysoką gęstość strumienia w cewkach drgających, zapewniając mocniejszy bas i wyższą czułość w zakresie niskich częstotliwości. Strukturę z której wykonana jest włóknista membrana głośnika i materiał na zawieszenie FyneFlut jest taki sam jak te wykorzystywane w serii F700. 

W odróżnieniu od przetworników linii F500, gdzie kopułka wysokotonowa wykonana jest z tytanu, w modelach SP wykorzystuje się pochodzącą z linii F700 kopułkę magnezową.

F500SP 2

Wszystkie kolumny głośnikowe Fyne Audio z tej serii zbudowane są z bardzo gęstych płyt MDF pochodzących z Europy a wnętrza zawierają trzy różne uzupełniające się materiały tłumiące. W połączeniu z systemem Bass Trax, modele SP oferują niezrównaną płynność odtwarzania basów i znikome zniekształcenia. 

Firma zapewnia, że kompleksowa gama ulepszeń w stosunku do tradycyjnych konstrukcji serii F500 zapewnia poprawę brzmienia w całym zakresie częstotliwości. “Od odkrywania subtelnych szczegółów i instrumentalnych niuansów w muzyce kameralnej po miażdżącą moc basów rockowych hymnach, konstrukcje SP Fyne są naprawdę wyjątkowe” – czytamy. 

F500SP 3

Modele Special Production są ręcznie budowane i dobierane w pary w fabryce Fyne w Wielkiej Brytanii. Dzięki szerokiemu wyborowi luksusowych wykończeń, w tym dzięki okleinie Piano Gloss Walnut, monitory prezentują się doskonale i pasują do każdego wnętrza. Wszystkie modele dostarczane są z luksusowymi akcesoriami, w tym obrobionymi kolcami, radełkowanymi nakrętkami zabezpieczającymi i charakterystycznymi solidnymi aluminiowymi przyrządami poziomującymi.

Fyne Audio  F500SP – kolumny podstawkowe
Dystybucja – EIC

Parametry techniczne producenta:
Konstrukcja: 2 drożna; port promieniujący w dół z dyfuzorem BassTrax® i Tractrix®; system dwukomorowy.
Rekomendowana moc wzmacniacza (W – RMS): 30-120
Moc ciągła (W – RMS): 60
Moc szczytowa (W): 240
Czułość (2.83V@1m):  90dB
Impedancja nominalna: 8 Ω
Pasmo przenoszenia (-6dB w typowym pokoju): 42Hz – 34kHz
Zastosowane głośniki: 1 x 150mm IsoFlare™- punktowe źródło dźwięku; niskośredniotonowa membrana z włóknistej celulozy; modelowane zawieszenie górne FyneFlute™; kopułka z magnezu 25mm napędzana magnesem neodymowym.
Częstotliwości podziału w zwrotnicy: 1.7kHz
Typ zwrotnicy: Pasywna; Bi-wired; o niskich stratach sygnału;
Filtr dolnoprzepustowy 2 rzędu
Filtr górnoprzepustowy 1 rzędu
Konstrukcja obudowy: MDF o wysokiej gęstości; liczne wewnętrzne wzmocnienia
Wymiary (W x S x G w mm): 323 x 200 x 320

Wykończenie: Okleina orzechowa na wysoki połysk; biały na wysoki połysk; czarny na wysoki połysk

Brak komentarzy