HiFiMAN Sundara – premierowe słuchawki w Polsce

1
HIFIMAN SUNDARA zajawka

NOWOŚCI / Kolejny model słuchawek HiFiMAN jest już do kupienia w Polsce. Nowe nauszniki od amerykańskiego specjalisty nazywają się Sundara. Zastosowano w nich nową membranę, co ma przełożyć się ma jeszcze bardziej muzykalny dźwięk.

Jak informuje polski przedstawiciel – firma RAFKO Dystrybucja – słuchawki są już dostępne i kosztują 2099 złotych. Nowe HiFiMAN-y to słuchawki planarne: w przeciwieństwie do klasycznych przetworników dynamicznych ich membrany pozostają praktycznie w 100 procentach pod bezpośrednim wpływem magnesów, co pozwala pracować im z pełnymi możliwościami założonymi przez konstruktora. Ponadto, membrana w przetwornikach planarnych należy do najlżejszych i najcieńszych dostępnych na rynku co pozwala na natychmiastową odpowiedź impulsową.

No właśnie – sercem słuchawek HiFiMAN Sundara, które wyszły z laboratorium dr Fang Biana jest zupełnie nowa membrana – o 80 procent lżejsza od tej z przełomowego modelu HE-400. A to oznacza kompletnie nową jakość brzmienia: szersze realne pasmo przenoszenia, szybszy i dokładniejszy dźwięk. A przede wszystkim bogactwo detali, wybrzmień, ciepła. Czy super szybkie i super dynamiczne słuchawki mogą być jednocześnie krainą łagodności? Sundara pokazuje, że to możliwe.

HIFIMAN SUNDARA 1

Kolejną nowością jest hybrydowy pałąk, który charakteryzuje się precyzyjną regulacją, niską masą oraz niezwykłą wygodą użytkowania. Metalowe wykonanie z proszkowym malowaniem to pewność solidności i klasycznego wyglądu na długie lata.

Super lekka membrana pozwoliła na stworzenie słuchawek o skuteczności 94 decybeli, co pozwala na swobodne podłączenie ich do przenośnego odtwarzacza muzyki lub telefonu wyposażonego w mocne wyjście słuchawkowe. Sundara najlepiej sprawdzi się z lekkimi przenośnymi wzmacniaczami z przetwornikami DAC na pokładzie. Dlatego Sundara standardowo została wyposażona we wtyk 3.5mm mini-jack (w komplecie przejściówka na 6.3mm duży jack).

Test serwera muzycznego Musical Fidelity Encore 225

HiFiMan to legendarna na terenie USA audiofilska marka, której właścicielem jest przedsiębiorstwo Head Direct z siedzibą w Nowym Jorku. Od kilku lat firma sukcesywnie wprowadza na rynek i popularyzuje alternatywny typ słuchawek określanych jako ortodynamiczne lub planarne.

HIFIMAN SUNDARA

HiFiMan słynie z tego, że prototypy najwyższych modeli słuchawek dopracowuje przy udziale swoich potencjalnych klientów. Normą stała się sytuacja, w której inżynierowie HiFiMana doszlifowują brzmienie swoich słuchawek w porozumieniu z użytkownikami audiofilskich for internetowych. Każdy nowy przetwornik od HiFiMana przechodzi aż roczny okres testowy. 

Czytaj także:

Czy warto wydać więcej na interkonekty? Test kabli Melodika i Monkey Cable

HiFiMAN Sundara – słuchawki planarne

Cena – 2099 zł

Dystrybucja – RAFKO

Jeden komentarz

  1. Hans pisze:

    Nauszniki od “amerykanskiego” specjalisty haha ten specjalista jest takim Amerykaninem jak ty specem od pisania recenzji…

Post a new comment