Melodika MDUAB Purple Rain – nowy kabel USB dedykowany do DAC

0
image

NOWOŚCI / Polska firma Melodika wprowadza do oferty nowy przewód. Do sprzedaży trafia właśnie wysokiej jakości kabel USB 2.0 o nazwie Melodika MDUAB Purple Rain, który umożliwi pewne oraz solidne połączenie między dwoma urządzeniami wyposażonymi w gniazda USB A – USB B.


 Autorska konstrukcja kabla USB zaprojektowana przez Melodikę oferuje znacznie lepsze ekranowanie oraz większy przekrój żył, niż wymaga tego standard USB, zapewniając przy tym ponadprzeciętną jakość. Dzięki temu wymieniając kabel fabrycznie dołączony do sprzętu audio, np. do przetwornika cyfrowo-analogowego DAC na Melodika MDUAB, w łatwy i szybki sposób można polepszyć jakość przesyłanego sygnału a tym samym również brzmienia swojego systemu audio.

Kabel Melodika Purple Rain MDUAB został zaprojektowany tak, aby przesyłać dźwięk cyfrowy w jak najlepszej jakości. MDUAB zbudowany jest z dwóch par żył (4x 0,2 mm2), jedna z nich służy do transmisji danych, druga do zasilania. Linia służąca do transmisji danych jest oddzielona i posiada własne ekranowanie, co minimalizuje zakłócenia zewnętrzne. W ten sposób zasilanie jest izolowane od przewodników sygnałowych, pozwalając na uzyskanie czystszego i bardziej naturalnego brzmienia.

image (2)

Potrójne ekranowanie, które składa się z dwóch warstw folii Mylar i oplotu z ocynkowanej miedzi, ogranicza szum elektryczny oraz zakłócenia elektromagnetyczne (EMI), a także zapobiega przesłuchom pomiędzy innymi blisko położonymi żyłami. Wtyki pozłacane 24-karatowym złotem zmniejszają straty na połączeniu wtyk-gniazdo. Z kablem połączone je precyzyjnie za pomocą najwyższej jakości lutu cyny ze srebrem.

Kabel Melodika MDUAB wykonano z najwyższą starannością, zapewniając trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Wytrzymała izolacja z PVC sprawia, że przewód może być użyty także w instalacjach. Złącze USB pozwala na połączenie urządzeń peryferyjnych: przetworników C/A DAC, drukarki, skanera, dysku twardego, aparatu fotograficznego, urządzeń medycznych itp. – wszędzie tam, gdzie szczególnie liczy się jakość i stabilność połączenia oraz zminimalizowany wpływ zakłóceń.

image (1)

Jak wszystkie kable Melodika, ze względu na swoją wysoką jakość, MDUAB objęty jest 5-letnią gwarancją producenta.

Kabel USB marki Melodika oznaczony jest symbolem MDUAB, gdzie “U” to skrót od USB, a AB  typ zastosowanych złącz (USB-A/USB-B). Liczby następujące po tym symbolu wskazują na długość kabla, a zatem przewód o długości 1,5 m będzie miał symbol: MDUAB15, a przewód o długości 7 m – MDUAB70.

Melodika Purple Rain MDUAB – kabel USB
Cena – od 115 zł (30 cm) do 310 (7m)
Dystrybucja – Rafko

Dane techniczne:   
    • Złącza: ekranowany wtyk USB A, wtyk USB B
    • Standard: USB 2.0 o prędkości do 480 Mb/s
    • 2 pary żył: 4x 0,2mm2
    • Pojemność żył: 62 nF/1km – 62 pF/m
    • Miedź beztlenowa OFC: 99.99%
    • Wtyki pozłacane 24k złotem
    • Potrójne ekranowanie (2x folia Mylar + oplot z ocynkowanej miedzi)
    • Purpurowa izolacja zewnętrzna jest odporna na: promienie UV, wodę morską, ozon, alkohol
    • Działa w zakresie temperatur od -30 do +70 stopni Celsjusza, dlatego idealnie nadaje się również do instalacji
    • Lutowanie cyną ze srebrem
    • Wyprodukowany w Polsce
    • Certyfikat: RoHS 2
    • 5 lat gwarancji 

Brak komentarzy