NuPrime i Acoustic Research – premiery na warszawskiej wystawie

0
Rafko AVS 3

AUDIO VIDEO SHOW 2017. Nowe marki na warszawskiej wystawie. Będzie można obejrzeć i posłuchać produkty firm NuPrime i Acoustic Research, które do polskiej dystrybucji wprowadza Rafko. Będą to słuchawki, odtwarzacze przenośne, wzmacniacze i przetworniki cyfrowo-analogowe.

Białostocki dystrybutor sprzedający w Polsce tak znane marki jak m.in. Polka Audio, Mee Audio czy Musical Fidelity poszerza swoje portfolio o nowe produkty znanych marek.

Acoustic Research to firma o kilkudziesięcioletniej tradycji w branży audio, powraca z nowymi produktami skierowanymi na rynek mobilny. Jedną z nowości są słuchawki planarne AR-H1. To hi-endowe nauszniki o ciepłym, miękkim i niezwykle gładkim brzmieniu. Dzięki zastosowaniu planarnego przetwornika impedancja jest zawsze niezmienna – w całym paśœmie przenoszenia. To minimalizuje straty energii i sprawia, że słuchawki pracują wydajnie w pełnym paœśmie – szczególnie w najwyższym – gdzie w przypadku klasycznych przetworników dynamicznych impedancja rośœnie, co utrudnia skuteczne oddawanie niuansów i szczegółów.

Otwarta obudowa pozwala na wielogodzinny odsłuch w komfortowych warunkach i znacząco podnosi przestrzennoœść brzmienia. Potężny, 86 milimetrowy przetwornik napędzany magnesami neodymowymi osiąga nietypowo wysoką dla słuchawek planarnych skuteczność na poziomie aż 100 decybeli. Realne, zmierzone pasmo przenoszenia sięga aż 70.000Hz, bas schodzi do 10Hz. A to wszystko przy impedancji 33 ohmy, która pozwala na swobodny odsłuch ze smartfona lub z firmowego odtwarzacza przenośœnego. Cena słuchawek wynosi 3195 zł.

Odtwarzacz Acoustic Research M2 to urządzenie łączące w sobie wygodną dotykową obsługę oraz klasyczne audiofilskie podzespoły od najlepszych dostawców. Odtwarzacz wykonany ze szkła, aluminium i miedzi skrywa w sobie klasyczny przetwornik DAC Burr-Brown PCM1794A z natywną obsługą plików DSD oraz DXD. Za obsługę najbardziej wymagających słuchawek odpowiada klasyczny wzmacniacz w klasie A z napięciem wyjœściowym aż 3.7V RMS, natężenie dŸźwięku reguluje klasyczny analogowy potencjometr od Alpsa. Odtwarzacz operuje na klasycznej analogowej œścieżce sygnałowej w autorskiej technologii M-Class. Pojemność baterii sięga wyników najlepszych na rynku smartfonów i wynosi 4200mAh. Wbudowana pamięć ma pojemność 64GB.

Rafko AVS 4

Funkcjonalność zapewnia 5-calowy wyświetlacz obsługiwany przez procesor Qualcomm Snapdragon. System operacyjny to klasyczny Android 4.3 zoptymalizowany pod kątem maksymalnej jakoœci dźwięku ale niepozbawiony najważniejszej funkcjonalnoœści, czyli możliwśoœci zainstalowania aplikacji takich jak Tidal czy Spotify. Ciekawostką jest obsługa masowych pamięci przez USB-OTG. Cena odtwarzacza wynosi 4595 zł.

Z początkiem października RAFKO Dystrybucja roku zostało wyłącznym przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy NuPrime. Głównymi produktami tej marki są wzmacniacze i końcówki mocy w klasie D, przedwzmacniacze w klasie A wraz przetwornikami DAC oraz wzmacniaczami słuchawkowymi. 

Rafko AVS 1

Założycielem NuPrime jest Jason Lim, współtwórca marki NuForce. NuPrime powstał na bazie odkupionego działu projektującego urządzenia klasy hi-end (reszta NuForce’a trafiła do Optomy). Wraz z działem hi-endu Jasom przejął wszystkie prawa do dotychczas stworzonych przez NuForce’a technologii. Już rok po oficjalnym starcie, pierwsze produkty NuPrime zyskały wyróżnienia od najbardziej prestiżowych amerykańskich magazynów audiofilskich: The Absolute Sound oraz SoundStage Network.

Na AVS 2017 zobaczymy dwa urządzenia: NuPrime DAC-10 i końcówkę mocy NuPrime ST-10. Przetwornik DAC-10 zbudowano z wyjątkową dbałością o detale i wyposażono we wszystkie najważniejsze zdobycze technologiczne NuPrime, którymi firma dysponuje na wyłaczność. Począwszy od obwodów analogowych opartych o pojedynczy niskoszumny tranzystor JFET przez przedwzmacniacz oparty o potencjometr drabinkowy z 99 krokami i regulacją o 0.5 decybela.

Rafko AVS 3

Sercem urządzenia jest topowy przetwornik DAC – ES9018K2M o dynamice 135dB pracujący w  pełni zbalansowanym torze, w ramach którego każdy kanał ma oddzielną sekcją zasilającą. Całość zasila super liniowy wieloszynowy zasilacz toroidalny. Wyjœścia liniowe XLR oraz RCA mogą pracować w dwóch trybach napięcia – standardowym i podwojonym dla szczególnie wymagających końcówek mocy.

Stereofoniczna końcówka mocy NuPrime ST-10 z serii Reference LE zapewnia 150W mocy niezależnie od podłączonego obciążenia. Wyposażona w moduł wzmacniacza już czwartej generacji zapewnia zupełnie nowe parametry względem wcześniejszego modelu.

Urządzenia NuPrime, Acoustic Research oraz inne będące w dystrybucji Rafko na Audio Video Show 2017 będzie można zobaczyć na Stadionie Narodowym w sali 222

Brak komentarzy