Wzmacniacz słuchawkowy Erzetich Deimos – brzmienie i design

0
Erzetich Deimos zajawka

NOWOŚCI / Polski dystrybutor marki Erzetich wprowadza do sprzedaży nowy wzmacniacz słuchawkowy. Erzetich Deimos to najbardziej zaawansowany model w portfolio tej marki. Zamysłem producenta było zbudowanie prestiżowego wzmacniacza o wysokiej jakości zarówno pod względem elektroniki, odtwarzania dźwięku jak i wzornictwa. Urządzenie faktycznie wygląda znakomicie. Prezentacja na Audio Video Show.

Erzetich to nie tylko marka niezwykłych, ręcznie robionych audiofilskich słuchawek dynamicznych i planarnych, ale także wzmacniaczy słuchawkowych. Łączą one w sobie pasję, doskonałą jakość oraz niezwykle unikalny design, którego nie sposób z niczym pomylić. Taki jest też topowy wzmacniacz Erzetich Deimos.

Erzetich Deimos – “limuzyna wśród wzmacniaczy słuchawkowych”

Słoweńska marka Erzetich (czyt. Er-ze-tić) została założona przez Blaža Erzetiča – artystę grafika wykształconego w dziedzinie elektroniki, wielkiego pasjonata audio i miłośnika muzyki, który twierdzi, że “muzyka jest pochodną dwóch elementów: brzmienia i dźwięku. Gdy odtwarzasz utwór muzyczny na sprzęcie niskiej jakości, to nie masz możliwości cieszyć się pełnym spektrum dźwięków.”

Erzetich Deimos 2

Erzetich Deimos to najbardziej zaawansowany model w portfolio tej marki. Zamysłem producenta było zbudowanie prestiżowego wzmacniacza o wysokiej jakości zarówno pod względem elektroniki, odtwarzania dźwięku jak i wzornictwa.

Nazwany przez producenta “prestiżową limuzyną wśród wzmacniaczy słuchawkowych”, konstrukcyjnie Deimos stanowi rozwinięcie i ulepszenie wzmacniacza Erzetich Perfidus. Projekt powstawał pod kryptonimem POS – Perfidus on Steroids (Perfidus na sterydach).

Erzetich Deimos 1

Erzetich Deimos – wzmacniacz słuchawkowy w klasie A

Deimos to wzmacniacz słuchawkowy dual-mono pracujący w klasie A, łączący świat analogowy z cyfrowym. Układ wzmacniający oparto na układach scalonych w sekcji wejściowej i tranzystorach w wyjściowej.
Wewnątrz znajdziemy trzy transformatory toroidalne oraz kondensatory stabilizujące napięcie o łącznej pojemności 44.000 uF na kanał. Natomiast wyświetlacz liniowy i cyfrowo sterowana 80-stopniowa regulacja głośności, która realizowana jest poprzez przekaźniki, wnosi do konstrukcji odrobinę szyku XXI wieku. W efekcie otrzymujemy zwiększoną wydajność, wysoką rozdzielczość i dynamikę, którym towarzyszy elegancka stylistyka.

Erzetich Deimos 3

Erzetich Deimos to wzmacniacz dużej mocy, którego wyjście można dostosować do używanych słuchawek, przełączając wzmocnienie układu, co sprawia, że współpracuje z dowolnymi słuchawkami dynamicznymi i planarno-magnetycznymi.

Wzmacniacz jest bardzo gustowny, to wzornictwo na najwyższym poziomie. Frapująca wizualnie obudowa łącząca aluminium z blachą ocynowaną minimalizuje zewnętrzne zakłócenia, a przy okazji cieszy oko. Wzmacniacz poddany został procesowi 12-godzinnego wygrzewania i jest gotowy do użytku od razu po zakupie.

Erzetich Deimos – wzmacniacz słuchawkowy
Cena – 18 495 zł
Dystrybucja – Rafko

Specyfikacja:
Konstrukcja dual mono klasy A
Możliwość dostosowania do impedancji słuchawek: 8-600 Ohm
Pasmo przenoszenia: 4 Hz-40 kHz, -1dB
Solidna obudowa wykonana ze stali i aluminium
Posrebrzane przewody łączeniowe
Cyfrowo sterowana 80-stopniowa przekaźnikowa regulacja
Kondensatory stabilizujące moc o pojemności 44.000 uF na kanał
Wejścia 2 xRCA oraz 2x XLR
Pobór mocy: 15 W
5 lat gwarancji
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 320 mm x 125 mm x 330 mm
Waga: 6200 g

Brak komentarzy