Fyne Audio – nowe głośniki centralne

0
Fyne Audio Centralne zajawka

NOWOŚCI / Szkocki producent kolumn głośnikowych, firma Fyne Audio, zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty dwóch nowych konstrukcji. To głośniki centralne Fyne Audio F57SP-6 i F57SP-8. Są one uzupełnieniem dla dwóch serii: F500SP i F700.

Głośniki z serii F57SP zostały opracowane tak, by pod względem brzmienia, impedancji i efektywności, zapewnić generowanie wzorcowej sceny dźwiękowej i pełną integrację z dowolnymi głośnikami z serii F500SP i F700 pracującymi w systemie kina domowego jako głośniki główne.

Fyne Audio Centralne 2

Fyne Audio F57SP – przetworniki i dostrajanie niskich częstotliwości

Obie zapowiedziane konstrukcje Fyne Audio wykorzystują przetworniki IsoFlare, które w zależności od modelu mają: 6” (około 150 mm) lub 8” (około 200 mm) średnicy i są uzupełnione o dopasowany wielkością przetwornik basowy, dodający głębi i zwiększający dynamikę i skalę dźwięku.

Fyne Audio Centralne 4

Oba głośniki centralne zawierają dodatkowo pomocnicze promienniki basowe ABR (auxiliary bass radiator), pozwalające rozszerzyć pasmo najniższych częstotliwości. Przetwornik Fyne ABR wyposażony jest w pełen układ cewka/magnes i nie jest tylko typową membraną bierną. W zależności od tego, czy głośnik pracuje w wolnej przestrzeni, czy też znajduje się blisko ściany, użytkownik ma możliwość uruchomienia Fyne ABR jako dodatkowego tłumika niskotonowego lub wymusić na nim pracę jako membrany biernej. O wykorzystaniu Fyne ABR decyduje ustawienie przełącznika umieszczonego na tylnej ściance głośnika centralnego.

Fyne Audio Centralne 3

Każdy model F57SP integruje trzy identycznej wielkości przetworniki w poziomej obudowie, ale na tym kończą się ich podobieństwa. Jednostką centralną jest nasz najwyższej klasy przetwornik punktowy IsoFlare, łączący 25-milimetrową magnezową kopułkę kompresyjną z wielowłóknową membraną nisko-średniotonową wykorzystującą nasze sztandarowe zawieszenie FyneFlute. Obudowa jest zamknięta, co umożliwia praktycznie każdy sposób instalacji w kinie domowym.

Fyne Audio F57SP – zintegrowanie z kolumnami

Fyne Audio Centralne zajawka

Model F57SP-6 przeznaczony jest do współpracy z kolumnami F500SP/F501SP i F700, natomiast model F57SP-8 będzie doskonale współgrał z kolumnami wyposażonymi w przetworniki 8-calowe i większe.
Podobnie jak pasujące do nich wyglądem i dźwiękiem głośniki frontowe, tak też głośniki centralne zbudowane są bardzo solidnie, mają precyzyjnie zestrojone zwrotnice zbudowane z elementów wysokiej klasy i okablowanie z posrebrzanej miedzi. Wykończone mogą być w kolorze: czarny, biały i orzechowym na wysoki połysk.

Fyne Audio Centralne 5

Aby idealnie zintegrować się z kolumnami Fyne Audio serii F500SP i F700, modele F57SP wykorzystują tę samą architekturę i konstrukcję zwrotnicy. Wyposażono je w niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem oraz wysokiej klasy kondensatory polipropylenowe ClarityCap, ręcznie lutowane na panelu wykonanym z odpornego na drgania materiału. Dzięki precyzyjnie dobranym komponentom udało się doskonale wykorzystać mniejsze obudowy współpracujące z Fyne ABR. Okablowanie wewnętrzne wykonane jest z posrebrzanej miedzi OFC o wysokiej czystości, co zapewnia bardzo przejrzysty transfer sygnału.

Fyne Audio F57SP-6 i F57SP-8 – głośniki centralne
Dystrybucja – EIC

 

Brak komentarzy