Audiosymptom – nowa marka kolumn głośnikowych

0
Audiosymptom zajawka

AUDIOSYMPTOM – PREMIERA NOWEJ MARKI NA AUDIO VIDEO SHOW / Trzy zestawy kolumn głośnikowych – monitory i dwa modele podłogowe – zaprezentuje na Stadionie Narodowym nowa marka Audiosymptom. W ich projektowaniu brali udział ludzie z Audio Physica. Ciekawe konstrukcyjnie kolumny maja mieć też zupełnie nowy sposób dystrybucji, z którego korzysta w Polsce niewiele firm. Mieliśmy okazje posłuchać już tych głośników.

W czasie prezentacji na Stadionie Narodowym będzie można zobaczyć trzy konstrukcje. Do dyspozycji zwiedzających będę dwa modele podłogowe: 2,5-drożny Audiosymptom i8 i nieco mniejszy, 2-drożny Audiosymptom i6,oraz model podstawkowy Audiosymptom i6m. 

W przyszłym roku do oferty trafią subwoofery aktywne dedykowane odsłuchowi stereofonicznemu. Będą to konstrukcje wytwarzające precyzyjny, dynamiczny i głęboki bas pozbawiony zniekształceń harmonicznych. Ich cechą charakterystyczną będzie możliwość podpięcia do wzmacniacza z wykorzystaniem gniazd głośnikowych. Do sprzedaży trafią dwa modele z 10 i 12 calowymi głośnikami.

Zwrotnice od Manfreda Diesterticha

Kolumny Audiosymptom to połączenie wielu ciekawych i sprawdzonych od lat rozwiązań. Obudowy kolumn zbudowane są z mdf-u  i mają liczne wewnętrzne wzmocnienia. Są w charakterystyczny pochylone do tyłu, co zapewnia wyrównanie fazowe pracy przetworników i uzyskanie czystego szybkiego i spójnego dźwięku. 

Audiosymptom 1

Za górę pasma odpowiada charakterystyczny głośnik tubowy z metalową kopułką, dający mocne i dźwięczne wysokie tony. Tony średnie i niskie przetwarzają głośniki ze sztywnymi membranami z nasączanej i wzmacnianej plecionki papierowej o strukturze karbonu z bardzo solidnymi układami magnetycznymi. Modele podłogowe wyposażone są w stalowe trawersy (stopy) i solidne kolce regulowane od góry dużymi okrągłymi uchwytami. Dzięki nim łatwo je wypoziomować i ustabilizować.

Z tyłu obudowy umieszczono bas refleks oraz świetne jakości pojedyncze gniazda głośnikowe na aluminiowej płycie, akceptują one każdy rodzaj podłączenia. Bez względu na to czy będą to duże widełki, wtyki bananowe czy gołe przewody, konektory są na tyle szeroko rozstawione, że nie będzie problemu z podpięciem kabli.

Audiosymptom 3

Zwrotnice w głośnikach Audiosymptom zostały zaprojektowane przez Manfreda Diesterticha, jednego ze współzałożycieli słynnej marki Audio Physic. Zbudowane są z wyselekcjonowanych elementów o małej tolerancji, a wewnętrzne okablowanie o dużym przekroju wykonano z miedzi beztlenowej. Całość zapewnia bardzo precyzyjne oddanie efektów stereofonicznych. Kolumny są przyjazne dla elektroniki – impedancja nominalna to 6 omów a czułość waha się od 90 dB (monitory) do 94 dB.

Żywość i ekspresja

Kolumny Audiosymptom sprzedawane będą tylko w internecie, z pominięciem dystrybutorów. Ma to spowodować, że głośniki będą bardzo atrakcyjnie wycenione – ceny mamy poznać na oficjalnej prezentacji na Audio Video Show na Stadionie Narodowym (hall W5). Słuchacz będzie miał aż 30 dni na posłuchanie ich i ewentualny zwrot. Na kolumny będzie udzielana dwuletnie gwarancja, która po rejestracji na stronie internetowej będzie przedłużana na kolejne trzy lata. 

Audiosymptom 2

Miałem okazję obejrzeć kolumny Audiosymptom i rzucić na nie uchem. Do jakości wykonania i wykończenia nie mam żadnych uwag. Prezentują się dobrze a duża podłogówka Audiosymptom i8 robi wrażenie gabarytami.Zestawy można zamówić w dwóch wykończeniach: dark walnut i czarnym.

Audiosymptom 4

A brzmienie? Kolumny Audiosymptom grają bardzo żywo i ekspresyjnie, nie szczędzą góry pasma ale i na dole sporo się dzieje. To idealne głośniki do słuchania dynamicznej, szybkiej muzyki. Lubicie Yello albo Depeche Mode, to musicie ich posłuchać.

Choć użyto w nich tych samych przetworników, to różnią się nieco charakterem. Najbardziej wyrafinowane i muzykalne wydają się być monitory Audiosymptom i6m, natomiast podłogówki stawiają na szybkość i dynamikę.

Audiosymptom – zestawy głośnikowe stereo

Stadion Narodowy, hall W5

Brak komentarzy