TAGA Harmony – wiosenny wysyp nowości

0
Fotoram.io

NOWOŚCI / TAGA Harmony prezentuje wiosenny wysyp nowych produktów. Do sklepów trafiają cztery ciekawe urządzenia, które zaspokoją różne potrzeby miłośników dobrego dźwięku. Uwagę zwraca nowa odsłona świetnych monitorów TAGA Harmony Diamond B-60 v.3. Są też dwa produkty z zakresu zasilania: nowy kabel sieciowy oraz listwa z filtrem. Jest też coś dla instalatorów – wielostrefowy wzmacniacz stereofoniczny TA-900MULTI.

TAGA Harmony to polska firma sprzedająca swoje produkty w całej Europie. Specjalizuje się w niedrogim, dostępnym dla szerokiego grona audiofilów sprzęcie audio, ma w ofercie całą gamę produktów: źródła, wzmacniacze, kolumny, kable, zasilanie, a także produkty instalacyjne. Na wiosnę 2024 roku wprowadza kilka nowości.

TAGA Harmony Diamond B-60 v.3 – nowa wersja topowych monitorów

Główną nowością jest nowa wersja topowych monitorów. Diamond to flagowa seria kolumn głośnikowych TAGA Harmony, łączy w sobie najnowocześniejszą technologię, najwyższej jakości materiały i ponadczasowy design. Diamond B-60 v.3 to flagowa kolumna podstawkowa charakteryzująca się dwudrożną konstrukcją i charakterystycznym owalnym kształtem obudowy.

TAGA nowa 1

Styl brzmienia stanowi dalszy rozwój oryginalnych kolumn Diamond B-60 uznanych i cenionych na rynku, łączący muzykalność z rozdzielczością. W nowej wersji zostały wprowadzone ulepszenia we wszystkich kluczowych komponentach odpowiedzialnych za dźwięk. Obudowa kolumny została wykonana z najwyższej jakości materiałów oraz wykończona luksusowym fornirem, dodając nutę wyrafinowania każdej przestrzeni odsłuchowej.

TAGA nowa 2

GŁÓWNE CECHY:
– STLIE-I (Super Taga Low Interference Enclosures) – obudowa 2-giej generacji, w której zastosowano sztywniejszą konstrukcję oraz grubsze ścianki z płyty MDF (do 30mm), mające na celu zwiększenie ich sztywności i ograniczenie niepożądanych rezonansów.
Zakrzywione kształty są nie tylko po to, aby wyglądać wspaniale i nowocześnie, ale przede wszystkim po to, aby obniżyć wszelkie niepożądane wibracje, zniekształcenia i wibracje, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku.
Cała obudowa jest lekko odchylona do tyłu, aby zapewnić wyrównanie czasowe dla wszystkich przetworników – dzięki temu przetwornik wysokotonowy jest cały czas ustawiony w najlepszej pozycji.
– Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na przedniej ściance obudowy – jest eleganckie oraz wskazuje na nasze dążenie i pasję do doskonałej harmonii brzmienia.
– Magnetycznie montowana maskownica – pomaga zachować bardziej elegancki wygląd kolumn, a także zmniejszyć zniekształcenia, po jej zdjęciu.
– Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej “rozbijać” fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia co poprawia płynność i  charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.
– Forniry wysokiej jakości – bardzo trwałe, eleganckie wykończenia z forniru drewnianego są malowane lakierem bezbarwnym w połysku lub macie.
– Bassreflex – nisko-szumowy i ultra-szybki port basu zwiększające dyspersję i zakres niskich częstotliwości.
– Lekka tytanowa kopułka 36mm (1.42”) O-TPTTD-I (Oversized Taga Pure Titanium Tweeter Dome) 2-giej generacji, zapewnia przenoszenie większej mocy oraz gwarantuje dokładniejszy, czystszy, gładszy i bardziej szczegółowy dźwięk.
Ferrofluidowe chłodzenie, oraz wytrzymała 28mm CCAW cewka ze srebrnym uzwojeniem jak również dwa magnesy (Φ80 & Φ70) pomagają przetwornikowi obsługiwać większą moc.
Przetwornik posiada niesamowitą precyzję i działa w ultra poszerzonym paśmie wysokich częstotliwości do 33 kHz (+/- 3dB).
– E-TPAF (Enlarged Taga Pure Aluminium Faceplate) przedni panel głośnika wysokotonowego z aluminium, oraz metalowa maskownica kopułki pomagają w rozpraszaniu wysokich tonów.

diamond-b-60-v3-ports_53571321943_o
– Przetwornik niskotonowy 165mm (6.5”) TNPPCD-I (Taga Non-pressed Paper Cone Driver) 2-giej generacji jest wyposażony w dwa duże magnesy i aluminiową obudowę. Jest niezwykle sztywny i wykorzystuje rozwiązania pozbawione wibracji. Wytrzymała, dwuwarstwowa cewka drgająca z aluminium platerowanego miedzią (CCA) umożliwia obsługę dużej mocy, oferując głębokie, precyzyjne i szczegółowe brzmienie. Spora powierzchnia tłoczy większe ilości powietrza co pozwala na osiągnięcie wyższych poziomów głośności.
– Precyzyjne zwrotnice wykorzystują minimalną ilość wysokiej jakości i precyzyjnie dobranych komponentów w sekcjach wysoko i nisko pasmowych, co zapewnia najlepszą neutralność, przenoszenie dużej mocy oraz większą precyzję.
Wewnętrzne okablowanie – wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników ze zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.
– Wysokiej jakości terminale głośnikowe, obsługują kable do 10 AWG, oraz większość popularnych typów złączy.
Umożliwiają połączenia bi-wiring oraz bi-amping dla szerszej dyspersji, przestrzeni i precyzyjności dźwięku. Terminale Diamond B-60 v.3 zapewniają najlepszej jakości połączenie kabli głośnikowych.

TAGA Harmony STPC-TS – nowy kabel zasilający

TAGA uzupełnia też swoją ofertę o nowy przewód zasilający TAGA Harmony STPC-TS. Przewód wykonany z przewodników z posrebrzanej miedzi beztlenowej jest naprawdę rewelacyjnie wyceniony a jakość wykonania i walory wizualne robią bardzo dobre wrażenia.

TAGA nowa 4

Sieć elektryczna w naszych domach lub miejscach pracy narażona jest na różne zakłócenia, np. o częstotliwości radiowej (RFI) i elektromagnetyczne (EMI) generowane przez urządzenia podłączone do tej samej sieci (lodówki, klimatyzatory, komputery itp.). Te zakłócenia powstają nie tylko wewnątrz domu lub biura, ale także we wszystkich urządzeniach znajdujących się w budynku lub poza nim. Dlatego tal ważne jest użycie dobrego kabla zasilającego.

TAGA nowa 5

GŁÓWNE CECHY TAGA Harmony STPC-TS
– 7 przewodników: wielożyłowa, wysokiej czystości posrebrzana miedź beztlenowa 4N (99,99%) dla wszystkich siedmiu przewodników 20AWG [każdy 15 x 0.2 mm] zapewnia najlepszą przewodność i optymalną transmisję zasilania. 6 z tych przewodników wykorzystano dla przewodów L (napięciowego) i N (neutralnego) – po 3 dla każdego, oraz pojedynczy dla przewodu uziemiającego.
– Podwójna Izolacja: aby prawidłowo zaizolować i odseparować przewody od zakłóceń zewnętrznych, dla każdego z 7 przewodów zastosowano podwójną izolację: PE (1.6 mm) i PVC (3 mm).
– 3-poziomowe ekranowanie: PE (12.5 mm), pleciona posrebrzana warstwa miedzi 4N (16 x 7 x 0,1 mm) z warstwą brokatu (tkanina-metal), w celu ograniczenia zakłóceń RFI i EMI.
– Dodatkowe ekranowanie: gruba otulina z PVC (17.2 mm) i dodatkowa z nylonu.
– Wtyczka i złącze z serii TPC: wysokiej jakości wtyczka Schuko i złącze IEC C13 z bolcami i uziemieniem wykonanymi z rodowanego niemagnetycznego mosiądzu zapewniają świetne przewodzenie, izolację i połączenie. Obydwa przystosowane do obciążeń 16A / 250V.

TAGA Harmony PF-1000LPS – filtr zasilania

To kolejna nowość w ofercie TAGA Harmony związana z zasilaniem systemu audio. Filtry zasilania PF-LPS łączą w jednym urządzeniu 4 funkcje: filtrowanie zakłóceń sieci; zasilacz liniowy z możliwością wyboru napięcia wyjściowego DC dla różnych urządzeń; dwa porty USB zasilane przez wbudowany zasilacz liniowy do wykorzystania do zasilania i ładowania; oraz zabezpieczenie przeciwprzepięciowe i przeciążeniowe (dla wszystkich wyjść, w tym gniazd DC i portów USB).

TAGA nowa 6

Filtrowanie zakłóceń sieci jest bardzo istotne dla brzmienia zestawu audio. Wszystkie zakłócenia, które nazywamy szumami, mają bardzo negatywny wpływ na system i generują niechciane efekty i zakłócenia. Filtr zasilania TAGA Harmony to świetny sposób na ograniczenie negatywnych efektów pochodzących z zasilania i odizolowanie systemu od zanieczyszczonej energii.

Zanieczyszczona energia elektryczna ma również negatywny wpływ na obwody wewnętrzne i zasilacze Twojego sprzętu, a ponieważ filtry z serii PF-LPS działają jako bufor między gniazdkiem ściennym, a sprzętem, pomoże to w wydłużeniu żywotności podłączonych komponentów.

ZASILACZ LINIOWY DLA WYJŚĆ DC I USB
Większość urządzeń elektronicznych zasilanych prądem stałym (DC) wykorzystuje proste, niedrogie zewnętrzne adaptery z zasilaczami impulsowymi. Takie adaptery działają z wysokimi częstotliwościami przełączania w celu dostarczania zasilania, co może powodować przedostawanie się różnych zakłóceń elektrycznych do podłączonych urządzeń, a nawet wprowadzać te szumy do sieci elektrycznej, wpływając na inne urządzenia. Szumy drastycznie pogarszają jakość dźwięku i wydajność urządzeń audio-wideo. Rozwiązaniem jest zastosowanie wysokiej jakości zasilacza liniowego stosowanego w filtrach PF-LPS. Zasilacz liniowy PF-LPS oferuje bardzo wyraźną i natychmiastową poprawę jakości dźwięku urządzeń zasilanych prądem stałym.

TAGA nowa 7

Wyjście DC i porty USB wykorzystują:
    • Separacyjny toroidalny transformator zasilający o dużej mocy 100W, zapewniający do 3A (72W) przy 24V.
    • Trójstopniową sieć filtrującą:
   Poziom I i II dla napięć 230V – 240V : filtrowanie wstępne przez system filtrowania szumów zasilania urządzenia,    a drugie przez wbudowany transformator separacyjny.
   III poziom dla napięcia stałego (DC) : specjalnie zaprojektowane filtrowanie na etapie końcowym, niezależne dla    wyjścia DC i portów USB.
Wyjście DC:
    • Elastyczna i łatwa konfiguracja wyjścia DC:
        ◦ Wybór 6 napięć wyjściowych DC (5V, 9V, 12V, 15V, 19V, 24V).
        ◦ Wybór polaryzacji wyjścia DC.
    • Wysokiej jakości kabel zasilania DC: 2 przewodniki z miedzi beztlenowej 0.75 mm2 każdy.
    • W zestawie 10 wtyczek DC (w tym ta zainstalowana na kablu zasilania DC) w najpopularniejszych kształtach i    rozmiarach, pozwalających na użycie z wieloma urządzeniami zasilanymi prądem stałym.
OCHRONA PRZED PRZEPIĘCIAMI I PRZECIĄŻENIAMI
Filtry PF-LPS zapewniają ochronę przeciwprzepięciową i przeciążeniową wszystkich wyjść.
Ochrona I poziomu : system filtrowania i ochrony z wyłącznikiem automatycznym.
II poziom, 3-stopniowa dodatkowa ochrona wyjścia DC i portów USB : system wykorzystujący wbudowany transformator separacyjny -> regulator przełączający obniżający napięcie -> obwód zabezpieczający przed zwarciem i przeciążeniem termicznym, specjalnie zaprojektowany dla wyjścia DC i portów USB.
Wskaźnik napięcia umieszczony na przednim panelu pomaga kontrolować, czy napięcie w gniazdku ściennym jest stabilne.
Gniazdo zasilania IEC C14 i wymienny przewód zasilający Schuko-IEC C13 umożliwiają w dowolnym momencie wymianę na audiofilski kabel zasilający klasy premium. Dzięki filtrom zasilania z serii PF-LPS będziesz mógł cieszyć się lepszą jakością sprzętu audio i video.

TAGA Harmony TA-900MULTI – wielostrefowy wzmacniacz stereo

TAGA Harmony TA-900MULTI jest wydajnym, cechującym się świetnym stosunkiem cena/jakość wyborem do systemów domowego hi-fi i instalacji komercyjnych w restauracjach, pubach, sklepach, salach konferencyjnych, klubach fitness zarówno w zastosowaniu do odtwarzania muzyki w tle, nadawania komunikatów głosowych lub w systemach karaoke.TA-900MULTI pozwala zbudować przystępny cenowo system multi-room i odtwarzać różną muzykę w każdej z 4 stref (z 3 wejść) z niezależnie regulowanym poziomem głośności, oraz przesyłać dźwięk z mikrofonu do wybranych stref w tym samym czasie.

TAGA nowa 8

Wzmacniacz może być używany jako część rozszerzalnego ekosystemu audio, umożliwiając użytkownikom dodawanie dodatkowych wzmacniaczy, aktywnych subwooferów i zestawów głośnikowych, dla obsługi większych domów lub dodatkowych pomieszczeń.

Wysoka i stała moc dostarczana jest przez powiększony, audiofilskiej klasy toroidalny transformator. TAGA Harmony TA-900MULTI zapewnia najlepszą dźwiękową wydajność na tym poziomie cenowym, oraz doskonałe dopasowanie do większości głośników dostępnych na rynku. TA-900MULTI zapewnia czystą moc z ograniczonymi zniekształceniami, jak również bogatą jakość dźwięku z świetną dokładnością, sceną dźwiękową i niespotykaną dynamiką.

TAGA nowa 9

GŁOWNE CECHY:
– 4-strefowy dźwięk Multi-room: przystępny cenowo wzmacniacz stereo wysokiej mocy dostarczanej przez 700W toroidalny transformator, jest zdolny do wysterowania czterech par kolumn głośnikowych (od 4 do 16Ω) oraz zapewnia dźwięk w wielu pomieszczeniach.
– Każda strefa z niezależnym: wyborem wejść audio (z 3 dostępnych), regulacjami poziomu głośności oraz wysokich i niskich tonów, aby odtwarzać muzykę na różnych poziomach głośności z indywidualnymi ustawieniami w różnych pomieszczeniach.
– Wbudowane wejście mikrofonowe: z regulacją miksowania i pogłosu jest doskonałym rozwiązaniem przy odtwarzaniu głosu.
– Wejście USB: do szybkiego i łatwego odtwarzania muzyki z przenośnych pamięci USB (wsparcie formatów APE, FLAC, MP3 i WAV).
– Wejście MP3 [3.5 mm (1/8”)] stereo: umieszczone na przednim panelu pozwala łatwo dołączyć smartfon, tablet lub laptop.
– Wejście RCA stereo: na tylnym panelu do podłączenia dodatkowego sprzętu takiego jak odtwarzacz CD, tuner radiowy lub innych urządzeń analogowych.
– Wymuszone chłodzenie powietrzem: zaprojektowane by zapewnić bezawaryjną pracę przez długi czas.
– Niezależne wyjście przedwzmacniacza do każdej z 4 stref: dla zewnętrznego urządzenia wzmacniającego lub rejestrującego np.: aktywnych głośników lub subwoofera.
– Gniazdo zasilania IEC C14 i wymienny przewód zasilający Schuko-IEC C13 umożliwiają wymianę na audiofilski kabel zasilający klasy premium w dowolnym momencie.

TAGA Harmony Diamond B-60 v.3 – kolumny podstawkowe
Cena – 3999 zł (para)
TAGA Harmony STPC-TS – kabel zasilający
Ceny – 440 zł za m, 590 zł za 1.5 m oraz 740 zł za 2 m
TAGA Harmony PF-1000LPS – filtr zasilania
Cena – 1399 zł
TAGA Harmony TA-900MULTI – wielodtrefowy wzmacniacz stereo
Cena – 2299 zł
Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy