Muzyka z winyla – spotkanie w Premium Sound. Gośćmi Marcin Oleś i Tomaszem Franielczyk

0
332346095_909730130163958_5268427790818668557_n

SPOTKANIE / W ten weekend gratka dla miłośników muzyki z Trójmiasta, choć pewnie nie tylko. W sopockim salonie audio Premium Sound w sobotę 4 marca arcyciekawe spotkanie. W pierwszej części o gramofonach i zawiłościach ich konstrukcji opowie Tomasz Franielczyk – człowiek, który stworzył gramofon Benny Audio Immersion II. Po nim o graniu, słuchaniu i zapisywaniu muzyki opowie Marcin Oleś – jeden z najlepszych polskich kontrabasistów jazzowych.

Tego typu spotkania to świetna okazja do zderzenia trzech światów, skonfrontowania swoich sposobów patrzenia na muzykę i obcowania z nią. Z jednej strony my, audiofile, czyli konsumenci muzyki, jej odbiorcy. Wybredni, świadomi, często osłuchani. Z drugiej konstruktorzy, którzy wiedzą, co zrobić, jakich użyć technicznych trików i umiejętności, by zaproponować nam dźwięk, jaki sobie wymyślili dla swojego urządzenia. I wreszcie, a może nie “wreszcie”, może o nich trzeba wspomnieć na początku… Muzycy, dzięki którym i my, i konstruktorzy w ogóle mamy czym się zajmować. Dostarczyciele wrażeń i emocji, bez których nasz świat by nie istniał.

Tomasz Franielczyk – gramofon bez tajemnic

Sobota w Premium Sound rozpocznie się w samo południe od spotkania z Tomaszem Franielczykiem. To człowiek, który o gramofonach wie niemal wszystko. Nie tylko jest wielkim fanem muzyki z czarnych płyt, ale również konstruktorem bezkompromisowego gramofonu Benny Audio Immersion II. Gość postara się podczas spotkania odpowiedzieć na większość nurtujących nas pytań z zakresu techniki gramofonowej. Dla wszystkich adeptów czarnej płyty z pewnością będzie to ciekawe.

Tomasz Franielczyk

Tomaszem Franielczyk opowie o wpływie różnych materiałów na brzmienie gramofonu, wyjaśni jak je łączyć. Odkryje zawiłości konstrukcji ramienia gramofonowego oraz wpływu wkładki gramofonowej na jakość odtwarzanego dźwięku z płyty winylowej.

Pan Tomasz odpowie na pytania, jak ocenić jakość gramofonu i ramienia gramofonowego. Wyjaśni, jak pracuje i dlaczego zużywa się wkładka gramofonowa? Opowie, w jaki sposób powstaje płyta winylowa i jaki ma to wpływ na jakoś dźwięku?

Marcin Oleś. “Terytorium dźwięku. Powidoki muzyki”

Drugą część popołudnia w Premium Sound zagospodaruje gość specjalny – Macin Oleś. Miłośnikom ambitnej muzyki nie trzeba go przedstawiać. Kontrabasista, kompozytor, kreator muzyki, razem ze swoim bratem, perkusistą Bartłomiejem współtworzą jedną z najlepszych europejskich sekcji jazzowych i świetny duet Oleś Brothers. 

Ale Marcin Oleś jest nie tylko muzykiem, ale – co zdarza się niezbyt często – także audiofilem, prowadzi również bloga związanego z muzyką i audio Audio Idiom. Dużą wagą przykłada także do jakości nagrywanej przez siebie muzyki. I na pewno o tym opowie.

marcin_oles_fot.marcin_oles

Spotkanie z Marcinem Olesie odbędzie się pod hasłem “Terytorium dźwięku. Powidoki muzyki”. – Audiofilia to moja pasja, ale dobry odsłuch to także część mojej pracy jako muzyka regularnie rejestrującego muzykę i publikującego nagrania. Kontakt z profesjonalnymi urządzeniami audio w studiach nagrań, a przede wszystkim kontakt z instrumentami w ich naturalnym środowisku, pozwala mi odbierać muzykę i pisać o niej z perspektywy, którą może zapewnić jedynie ta obustronna relacja – mówi Marcin Oleś.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłaszanie się na: kontakt@premiumsound.pl

Muzyka z winyla – spotkanie w Premium Sound
Sopot, Niepodległości 645 B
Sobota, 4 marca, początek o godz. 12

Brak komentarzy