Ale zestaw! Hi-endowy sprzęt do posłuchania na spotkaniu w Premium Sound

0
333947499_1183468945686963_8350647904349362529_n

SPOTKANIE / SPRZĘT / Już w najbliższą sobotę 4 marca, w samo południe w sopockim salonie audio Premium Sound rozpocznie się dzień z winylem i muzyką. Zapowiada się bardzo ciekawie. Najpierw Tomasz Franielczyk wprowadzi nas w świat konstrukcji gramofonu. Później znakomity kontrabasista Marcin Oleś opowie o swojej fascynacji audio. Ale na tym nie koniec, bo będzie można posłuchać muzyki na sprzęcie z naprawdę najwyższej półki. 

Audiofilskie spotkania w sklepach audio czy u dystrybutorów to rzadka okazja, by posłuchać sprzętu, z którym na co dzień raczej nie mamy możliwości obcować. No, co najwyżej możemy go z bliska obejrzeć i nacieszyć się jego wyglądem. Tym razem w Premium Sound zabrzmi i pokaże swoje możliwości. Wcześniej jednak czekają nas wykłady, a i pewnie rozmowy z dwójką ciekawych gości.

Premium Sound – gramofon oczami konstruktora i muzyka

Najpierw będzie można posłuchać Tomasza Franielczyka, wielkiego admiratora muzyki, a szczególnie tej z czarnych płyt. Pan Tomasz jest również konstruktorem, który stworzył nietuzinkowy gramofon Benny Audio Immersion II. Gość postara się podczas spotkania odpowiedzieć na większość nurtujących nas pytań z zakresu techniki gramofonowej. Dla wszystkich adeptów czarnej płyty z pewnością będzie to ciekawe.

Tomasz Franielczyk opowie o wpływie różnych materiałów na brzmienie gramofonu, wyjaśni jak je łączyć. Odkryje zawiłości konstrukcji ramienia gramofonowego oraz wpływu wkładki gramofonowej na jakość odtwarzanego dźwięku z płyty winylowej.  

A po południu drugie arcyciekawe spotkanie – do Sopotu przyjeżdża Marcin Oleś. To europejskiej klasy kontrabasista, kompozytor, kreator muzyki, razem ze swoim bratem, perkusistą Bartłomiejem współtworzą słynny duet Oleś Brothers. Marcin jest także audiofilem. I na pewno bardzo inspirujące będzie posłuchanie tego, co ma do powiedzenia o sprzęcie audio z dwóch perspektyw: muzyka i miłośnika dobrego brzmienia.

Więcej o spotkaniu TUTAJ

System z najwyższej półki w Premium Sound

O dźwięk najwyższej jakości zadba ekipa sopockiego salonu audio. Na spotkanie, po wielu próbach,  zestawiono system mogący pokazać w jak najlepszym świetle możliwości czarnej płyty. Oto, na czym będziemy słuchali.

Gramofon – Benny Audio Immersion II
To już druga, ulepszona wersja Benny Audio Immersion II  wprowadzona w 2022. Model ten swoją formą nawiązuje do najlepszych projektów lat 60. Jest niezwykle elegancki, subtelny i jednocześnie nowoczesny. Druga odsłona Immersion wyposażona jest w nowe ramie z regulacją VTA w locie, tłumienie olejowe i okablowanie srebrne monokrystaliczne Albedo. Plinta i talerz są robione ręcznie.

big_bennyaudio-immersion-II-gramofon-

Wkładka gramofonowa – Hana Cartridges Umami RED
Wysokiej klasy wkładka Hana Umami Red z ruchomą cewką (MC) łączy w sobie genialne materiały i klasyczne japońskie techniki z nowoczesną inżynierią dźwięku. Drewno hebanowe, magnesy neodymowe, precyzyjnie oszlifowany diament, przewody miedziane o wysokiej czystości, lakier Urushi i obrabiany CNC duraluminium współdziałają z wizją projektanta Hana Okady-san.

big_Umami-1

Przedwzmacniacz gramofonowy – Rolof Audio Stelvio
Znakomity gramofonowy preamp jest dziełem cenionego polskiego konstruktora Roberta Rolofa. Rolof Audio Stelvio to przedwzmacniacz gramofonowy z oddzielnym zasilaniem i całkowicie symetryczną konstrukcją. Obsługuje wkładki gramofonowe MM i MC.

sdr

sdr

Przedwzmacniacz liniowy – Extraudio XP5
Lampowy przedwzmacniacz Extraudio XP5 pracuje w czystej klasie A. To produkt klasy premium, zaprojektowany bez kompromisów. Ta butikowa firma zajmująca się projektowaniem i rozwojem wysokiej klasy produktów audio, zlokalizowana jest w Amsterdamie i Leidschendam w Holandii. Specjalizuje się w budowie nowoczesnych i innowacyjnych wzmacniaczy.

big_Extraudio-XP5-przedwzmacniacz-liniowy-lampowy-w-klasie-A-3-

Wzmacniacz mocy – Audia Flight Strumento No.4 MKII
Włoska stereofoniczna końcówka mocy. Wewnątrz pięknej obudowy Audia Flight Strumento No.4 MKII  znajdziemy w pełni zbalansowane obwody, uważnie wyselekcjonowane elementy najwyższej jakości. Potężny system zasilania kondycjonerami najwyższej jakości i możliwie najniższym oporze. Customowe płyty drukowane z warstwą miedzi o najwyższej czystości. Tej samej klasy są miedziane mostki w stopniu wyjściowym. Moc to 500 W przy 4 ohmach.

big_1-montaggiog

Kolumny – Peak Consult Sonora
Peak Consult Sonora to dwudrożny głośnik podłogowy z membraną bierną. Dzięki doskonale zbudowanej obudowie wraz z pasywną membraną z tyłu, oferuje dużo głębsze i dokładniejsze brzmienie basów połączone z niezwykłą dynamiką tego zakresu. Zwrotnica jest w 100 proc. odseparowana akustycznie, aby uniknąć niepożądanych efektów mikrofonowania.

big_Peak-Consult-Sonora-kolumny-podlogowe-High-End-2-

Okablowanie – Tellurium, Vermouth, Signal Projects i Hijiri

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zgłaszanie się na: kontakt@premiumsound.pl

Muzyka z winyla – spotkanie w Premium Sound
Sopot, Niepodległości 645 B
Sobota, 4 marca, początek o godz. 12

Brak komentarzy