Taga Harmony – nowa lampa i hybryda

0
Taga zajawka

NOWOŚCI / Taga Harmony – polski producent kolumn głośnikowych i elektroniki audio – wprowadza do sprzedaży dwa nowe wzmacniacze. To druga w ofercie firmy w pełni lampowa konstrukcja TTA-500 i nowy wzmacniacz hybrydowy o symbolu HTA-800. Oba zostały bardzo rozsądnie wycenione.

Taga Harmony TTA-500 jest zintegrowanym wzmacniaczem lampowym o mocy 2 x 35W, pracującym w klasie AB. Jako lampy mocy wykorzystano cztery popularne w świecie audio lampy EL34. W sekcji przedwzmacniacza i jako lampy sterujące pracują 12AX7 i dwie lampy 6SN7. Wzmacniacz może pracować w trybie triodowym lub pentodowym. 

TTA-500 wykorzystuje audiofilskiej klasy kondensatory sprzęgające Wima dla wejścia i do połączenia lamp sterujących z wyjściem wzmacniacza oraz kondensatory Rubycon w sekcji filtrowania zasilania. Wysokiej jakości transformator typu El zapewnia napięciową stabilizację i ciągłość, oraz natychmiastowo dostępną energię na każdym poziomie głośności. Oba kanały wykorzystują niezależne przetwornice i układy filtrów w stopniu zasilania. Audiofilskiej klasy potencjometr ALPS zapewnia minimalne szumy i przesłuchy międzykanałowe. Jest również gwarantem doskonałej precyzji ustawień poziomu głośności i ogranicza błędy między kanałami.

Pozłacane terminale głośnikowe i pozłacane gniazda lamp zapewniają niemal bezstratną transmisję sygnału audio do głośników. Gniazda RCA dla wejść analogowych są solidnie wykonane z maszynowo obrabianego mosiądzu i pozwalają obsługiwać 3 urządzenia stereo.

Taga 2

Wejście przedwzmacniacza HT pozwoli użyć TTA-500 jako końcówki mocy i połączyć z systemem kina domowego (ze wzmacniaczem AV lub amplitunerem) do obsługi lewego i prawego kanału głównego. Jest więc możliwe użycie tej samej pary kolumn głośnikowych w wysokiej klasy systemie stereo, a także w systemie wielokanałowym bez konieczności przepinania kabli czy zmiany wzmacniacza.

Test lampowego wzmacniacza Taga Harmony TTA-1000

Wymienny kabel zasilający IEC daje możliwość ulepszenia systemu poprzez zastosowanie kabla zasilającego. Wzmacniacz TTA-500 nie tylko brzmi świetnie, ale tak też wygląda. Front obudowy został stworzony z 6 mm aluminium, a dekoracyjny panel górny jest w kolorze szczotkowanego aluminium. Taga Harmony TTA-500 zapewnia ciepłe, żywe brzmienie o wysokiej dynamice. Dźwięk jest liniowy i niemal całkowicie pozbawiony wpływu ujemnego sprzężenia zwrotnego. Dźwięk jest naturalny i świeży z głęboką wielowymiarową sceną.

Taga Harmony HTA-800 to z kolei wysokiej jakości zintegrowany hybrydowy wzmacniacz o mocy 50W / 8ohm, oparty na dwóch lampach 6N3 w sekcji przedwzmacniacza oraz czterech tranzystorów firmy Toshiba na wyjściu. Wysokiej jakości lampy i mocny toroidalny 200W transformator dostarczają stabilną, ciągłą i natychmiastową moc w każdym poziomie głośności.

Taga 3

Potencjometr głośności marki ALPS o audiofilskiej jakości zapewnia zminimalizowane zakłócenia i przesłuchy oraz doskonale ogranicza błędy między kanałami. Audiofilskiej klasy kondensatory WIMA zapewniają stabilne odtwarzanie dźwięku poprawiając barwę i głębokość sceny muzycznej.

Do wzmacniacza Taga Harmony HTA-800 można podłączyć szereg urządzeń cyfrowych, poniwaz na jego pokładzie zamontowany przetwornik DAC wysokiej rozdzielczości 24bit / 192kHz. Dla dyskretnego słuchania muzyki wyposażyliśmy HTA-800 w wysokiej klasy przedwzmacniacz słuchawkowy.

Taga 4

Wyjście przedwzmacniacza jest dedykowane dla opcjonalnego zewnętrznego wzmacniacza lub subwoofera i aktywnych kolumn głośnikowych. HTA-800 to wspaniała mieszanka analogowego, lampowego dźwięku i mocy tranzystorów.

Taga Harmony TTA-500 – wzmacniacz lampowy

Cena – 4699

Taga Harmony HTA-800 – wzmacniacz hybrydowy

Cena – 2199 zł 

Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy