Quadral. Nowa seria głośników Quadral Signum

0
Quadral SIGNUM zajawka

NOWOŚCI/ Premierowe głośniki z Niemiec. Znany producent kolumn i elektroniki audio – firma Quadral – wprowadza do oferty nową linię Signum. W jej skład wchodzą dwie konstrukcje podłogowe, monitory oraz głośnik centralny. We wszystkich głosnikch wykorzystano wysokiej klasy przetwornik wysokotonowy Quadral RiCom Sigma.

Quadral to znana niemiecka firma audio. Powstała na początku lat 70. XX wieku, zajmowała się początkowo importem i handlem, ale szybko ich ambicje urosły. Od 1980 roku zaczęli produkcję własnych kolumn głośnikowych, a później także elektroniki audio. Wprowadzony już na początku produkcji hi-endowy model Titan jest w kolejnej unowocześnionej wersji sprzedawany do dziś.

Quadral Signum 1

Teraz hanowerska firma Quadral wprowadza do swojej oferty całą linię kolumn głośnikowych Signum. Połączenie dynamicznego dźwięku, wyrafinowanych technologii i eleganckiego wyglądu to cechy, którymi Signum chce zaskarbić względy miłośników perfekcyjnego brzmienia. 

W głośnikach Quadral Signum zastosowano, spotykany wcześniej tylko w wybranych, wysokich modelach marki Quadral, głośnik wysokotonowy RiCom. Teraz ta konstrukcja wkracza do audiofilskiej klasy średniej. RiCom Sigma to ultralekka jedwabna membrana pierścieniowa. Przetwornik dzięki bardzo małej ruchomej masie i brakowi rezonansów membrany, charakteryzuje się niezrównaną swobodą, dynamiką i doskonałym odwzorowaniem szczegółów, niebezpiecznie zbliżając się jakością reprodukcji do legendarnych głośników wstęgowych. Delikatna kopułka pierścieniowa osłonięta jest ochronną siateczką.  

Quadral Signum 2

Nowy głośnik wysokotonowy Ri-Com Signum połączony jest z przetwornikami niskotonowymi i średniotonowymi, w których pracują membrany pokrytą odparowanym tytanem, co zapewnia szczegółową i dynamiczną reprodukcję dźwięku w niskim / średnim zakresie. Dodatkowo ulepszono napędy przetworników optymalizując geometrię pola magnetycznego, co wpłynęło na jego lepsze wykorzystanie. Zapewniło to zwiększenie dynamiki odtwarzania i zmniejszenie zniekształceń.

Quadral Signum 3

Linia Quadral Signum to propozycja zarówno dla miłośników stereo, jaki i dla tych, którzy chcą stworzyć zestaw kina domowego. W skład serii wchodzą dwie kolumny podłogowe (Signum 90 i 70), zestaw podstawkowy mogący pełnić rolę głośników efektowych (Signum 20) oraz głośnik centralny (Signum 10 Base).

Quadral Signum – seria kolumn głośnikowych (wolnostojące, monitory, centralny)
Dystrybucja – EIC

Brak komentarzy