Paradigm Monitor SE – nowa seria kolumn z Kanady

0
Paradigm Monitor SE zajawka

NOWOŚCI / Kanadyjski producent kolumn głośnikowych wprowadza nową wersję popularnej i uznanej od lat serii. Nowe Monitor SE korzystają z technologii zapożyczonych z droższych konstrukcji. Do kupienia w Polsce będą dwa modele wolnostojące, kolumna podstawkowa i głośnik centralny. Wszystkie modele atrakcyjnie wyceniono.

Paradigm to firma założona w 1982 roku, dziś jest jednym z największych producentów kolumn głośnikowych na świecie. Przedsiębiorstwo ma własne centrum badawcze, korzysta też z usług najlepszych inżynierów i projektantów. Firma sama produkuje obudowy i przetworniki do swoich kolumn.

Test hi-endowych kolumn Paradigm Persona

Seria Monitor SE to najtańsze audiofilskie kolumny w ofercie Paradigma. W jej skład wchodzą dwie podłogówki Monitor SE 6000F i Monitor SE 3000F, zestaw podstawkowy Monitor SE Atom i głośnik centralny Monitor 2000C. We wszystkich zastosowano najnowocześniejsze technologie oraz komponenty znane w droższych konstrukcji – Prestige, Signatura i Persona.

Paradigm Monitor SE 1

W przetwornikach mamy więc membrany polimerowe z odwróconymi nasadkami i uzwojeniem oraz tweeterem S-PAL ™. System Perforated Phase Alignment (PPA™) blokuje częstotliwości pozafazowe dla delikatniejszych, poszerzonych wysokich tonów z niesamowitymi detalami. Zastosowano tez nową, zoptymalizowaną komputerowo zwrotnicę drugiego rzędu.

Paradigm Monitor SE 2

Wszystkie głośniki z serii mają wysoką skuteczność (od 89 do 93 dB) – można je więc łączyć z dowolnymi wzmacniaczami, także tymi mocowo słabszymi, na przykład lampowymi. Obudowy wykończone są w dwóch kolorach: Matt Black, Matt White. Wszystkie mają bas refleks skierowany do tyłu i pojedyncze terminale głośnikowe. Kolumny wolnostojące zaopatrzone są w stopki z kolcami.

Paradigm Monitor SE 3

Nowe Paradigm Monitor SE atrakcyjnie wyceniono. Za największą 5-głośnikową podłogówkę Monitor SE 6000F trzeba zapłacić 3899 zł, za mniejszą Monitor SE 3000F- 2999. Podstawkowy model Atom kosztuje 1250 zł (bez stanów) a głośnik centralny Monitor 2000C – 849 zł. Więcej informacji na stronie dystrybutora.

Paradigm Monitor SE – nowa seria kolumn
Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy