ATC Loudspeakers – nowy subwoofer akywny C1 Sub Mk2

0
ATC sub 1

NOWOŚCI / ATC –  jedna z najbardziej cenionych na świecie firm produkujących głośniki i kolumny –  wprowadziła właśnie do sprzedaży nową wersję aktywnego subwoofera C1 Sub Mk2. Brytyjczycy zaprojektowali go z myślą zarówno o muzyce i systemach stereo, jak i o zestawach kina domowego i używaniu go do oglądania filmów. Dlatego starano połączyć się niskie zejście i obszerność dolnych częstotliwości z szybkością i kontrolą.

Brytyjska firma ATC Loudspeakers specjalizuje się między innymi w tworzeniu znakomitych monitorów, które zbudowane są w technice obudowy zamkniętej. Jeden z modeli mieliśmy już przyjemność testować – recenzja ATC SCM19 do przeczytania TUTAJ.

Obudowa zamknięta, w dodatku w monitorze, sprawa, że niskie częstotliwości brzmią dość charakterystycznie. Są szybkie, konturowe, doskonale oddają fakturę, ale jednak nie są tak potężnie i masywne, jak z kolumn z obudową wentylowaną. Dlatego doskonałym rozwiązaniem może być dołączenie do takiego systemy subwoofera. I dla takich słuchaczy ATC zaprojektowało swoje nowe urządzenie. 

Subwoofer C1 Sub Mk2 powstał aby uzupełnić ofertę kolumn z serii Entry i HTS. Neutralny dźwiękowo, nowy projekt głośnika basowego ma dostarczyć najgłębszego i najczystszego basu w swojej klasie. 

Siła tego subwoofera leży w jego głośniku subniskotonowym 12” (314 mm) produkowanym ręcznie przez ATC. Jest to konstrukcja wyróżniająca się potężnym napędem magnetycznym, 3” cewką nawijaną płaskim drutem i dużym wychyłem liniowym, które pozwalają na poruszenie dużą masą powietrza z minimalnymi zniekształceniami. 

Test wzmacniacza Audio Analogue Puccini Anniversary

Napędzany on jest przez 200 W wzmacniacz mocy w klasie A/B na tranzystorach MOSFET w układzie wspólnego źródła z nową, powiększoną sekcją zasilacza. Takie połączenie pozwala ATC C1 Sub Mk2 na osiągnięcie bardzo niskiego basu 25 Hz (-6 dB) z zachowaniem najwyższej jakości dźwięku. Wejściowy filtr dolnoprzepustowy został kompletnie przeprojektowany tak, aby uzyskać jak najlepsze połączenie z kolumnami ATC, jak i innych producentów. Jak inne głośniki serii Entry C1 Sub Mk2 jest konstrukcją zamkniętą. 

Konfiguracja subwoofera opiera się o regulację głośności, płynnie regulowany filtr dolnoprzepustowy oraz płynną regulację fazy z przełącznikiem polaryzacji. Umożliwiają one dostrojenie subwoofera nie tylko do towarzyszących kolumn, ale również do akustyki pomieszczenia, w którym się on znalazł. 

ATC sub 2

ATC C1 Sub Mk2 może zostać podłączony na dwa sposoby: poprzez wejścia wysokopoziomowe z zacisków głośnikowych wzmacniacza lub przez wejście stereo RCA niskiego poziomu. Ma on również zsumowane, monofoniczne wyjście RCA które pozwala na łączenie kilku subwooferów w jeden system. ATC rekomenduje jeden subwoofer C1 Sub Mk2 do kolumn SCM19 i HTS11 i mniejszych, oraz dwa do modeli SCM40 lub HTS40. 

Nowa kolumna niskotonowa ATC C1 Sub Mk2 dostępna jest w różnych wykończeniach obudowy: wiśnia, czarny jesion, czarna satyna, biała satyna, które pasują doskonale do wykończeń kolumn ATC i nie tylko.

Subwoofer C1 Sub Mk2 zbudowano z typową dla ATC dbałością o szczegóły, co owocuje nie tylko doskonałym dźwiękiem, ale również trwałością potwierdzoną przez standardową dla tego producenta gwarancję na 6 lat. W Polsce głośniki będą do kupienia już w grudniu.

ATC C1 Sub Mk2 – subwoofer aktywny
Cena – 8890 zł
Dystrybucja – Sound Source

Specyfikacja subwoofera C1 Sub Mk2:
 Głośnik niskotonowy: 12” / 314 mm
 Dolna częstotliwość graniczna (-6dB): 25 Hz
 Maksymalne natężenie dźwięku: 103 dB
 Moc wyjściowa wzmacniacza: 200 W
 Regulacje: wzmocnienie, częstotliwość graniczna filtra dolnoprzepustowego, polaryzacja, faza
 Wejścia: wejście wysokopoziomowe stereo, wejście niskopoziomowe stereo
 Wyjścia: zsumowane wyjście monofoniczne RCA
 Wymiary (WxSxG, wliczając złącza i radiator): 450 x 360 x 400 mm
 Waga: 26.2 kg

 

Brak komentarzy