O wzmacniaczach nie tylko Haiku-Audio pogadamy w Audioneo

0
Audioneo i Haiku zajawka

SPOTKANIA / Czy wzmacniacze lampowe single-ended rzeczywiście mają przewagę nad konstrukcjami push-pull? Jak dobrać kolumny głośnikowe do konkretnego wzmacniacza? Na te i inne pytania na spotkaniu w salonie Audioneo pod Gdańskiem odpowie Jarek Łukaszewicz z Haiku-Audio. Będzie można posłuchać też dobrej muzyki na wzmacniaczach tej krakowskiej manufaktury. Widzimy się 22 kwietnia w sobotę w samo południe.

Audiofile, wbrew pozorom, nie tylko uwielbiają słuchać muzyki. To również ludzie skorzy do spotkań, wymiany doświadczeń a czasem i długich, bezkompromisowych dyskusji. Słowem, to zwykle ludzie towarzyscy, którzy garną się do nowych muzycznych i odsłuchowych doświadczeń. I na takie właśnie spotkanie zaprasza Audioneo – salon ze sprzętem audiofilski z Rotmanki pod Gdańskiem.

Audioneo i Haiku 4

Tym razem będzie można obejrzeć i posłuchać urządzeń cenionej krakowskiej manufaktury Haiku-Audio, specjalizującej się w budowie amplifikacji głównie lampowych, choć nie tylko. Ale na tym nie koniec, ponieważ organizatorzy postawili sobie również cel edukacyjny. Na spotkaniu poruszone będę zagadnienia techniczne, także to, w jaki sposób konstrukcja wzmacniacza może przełożyć się na jego brzmienia, a także na zestawienia całego systemu audio.

W sobotę 22 kwietnia w Audioneo gościć będzie Jarek Łukaszewicz z Haiku-Audio, który opowie nie tylko o wzmacniaczach tej firmy, ale wyjaśni zasady ich działania i przybliży techniczne zawiłości tych urządzeń. Jarek zrobi to w możliwie czytelny i przystępny sposób.

Audioneo i Haiku 5

Dowiemy się między innymi, co to jest globalna pętla sprzężenia zwrotnego i dlaczego wzmacniacze Haiku – są jej pozbawione. Czy wzmacniacze lampowe single-ended rzeczywiście mają przewagę nad konstrukcjami push-pull? Czy moc i jakość brzmienia to cechy, które mogą ze sobą współistnieć czy raczej się wzajemnie wykluczają?

Oczywiście podczas spotkania posłuchamy jak brzmią wzmacniacze Haiku-Audio z różnymi kolumnami, nie zabraknie też poczęstunku. Ale najważniejsza będzie muzyka. Takie spotkania to zawsze okazja do sprawdzenia, jak na konkretnym sprzęcie zabrzmią nieśmiertelni Pink Floyd czy Diana Krall, ale także do poznania nowych, ciekawych wykonawców.

UWAGA Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zgłoszenia telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem Facebooka.

Haiku-Audio w salonie Audioneo
Rotmanka pod Gdańskiem, ul. Kościelna 1
Sobota, 22 kwietnia, początek o godz. 12
tel. kom. 698 615 124
mail: kontak@audioneo.pl

Brak komentarzy